Vodafone Smart N8 - nem ugyanaz

A Vodafone Smart N8-at tulajdonképpen már ismerjük, csak más néven. A szolgáltatói variáns viszont nem csak a hátulján lévő logóban különbözik, az eltérés azonban előnyös.

Hardver, szoftver

A hardvertől már akkor sem voltunk elájulva, amikor Alcatel A3-nak hívták a készüléket. Aránylag vérszegény, a feladatvégzés komótos, de stabil, viszont éppen meghaladja a kellemetlen szintet, így csak érezhetően vontatott az ügymenet, de nem idegelő. A négymagos, maximum 1,3 GHz-re skálázott Cortex-A53-as processzor nem tragédia, a másfél gigabájt rendszermemóriát mint műfaj viszont még mindig nem értjük. És tulajdonképpen nem is szeretnénk. Az MT6737-es lapkához kétmagos Mali-T720-as grafikus egység tartozik, valamint 16 GB belső memória, amit maximum 32-vel egészíthetünk ki, erre viszont alkalmazásokat nem tudunk telepíteni.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vodafone Smart N8 Xiaomi Redmi 4A Meizu M5 Vernee Thor
Rendszerchip MediaTek MT6737 Snapdragon 425 MediaTek MT6750 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 29732 pont 35877 pont 40898 pont 37679 pont
Vellamo Browser 2004 pont 2196 pont 2079 pont 2838 pont
Vellamo Metal 865 pont 1027 pont 1071 pont 1059 pont
Geekbench 4 (single / multi) 542 / 1510 pont 658 / 1756 pont 598 / 2174 pont 663 / 1806 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,8 fps 5,6 fps 10 fps 9,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,2 fps 2,8 fps 5,2 fps 4,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11 fps 14 fps 21 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 6,0 fps 7,6 fps 13 fps 12 fps


[+]

A teljesítmény igen visszafogott, túl sokat nem is érdemes elvárni a szettől, de nagy baj nincsen. Viszont, ha a lomha animációkat kissé megsürgetjük a fejlesztői menüben, mondjuk 0,5-szörös értékre állítjuk, akkor egészen pörgős lesz a rendszer. Ráadásul a Vodafone Smart N8 már 7.0-s Androidra épül májusi biztonsági csomaggal. A felületek alapvetően gyáriak, néhány szolgáltatóspecifikus alkalmazást leszámítva minden a megszokott formában és rendben mutatkozik. Leszámítva, hogy gyári visszaállítás után valamiért Recoverybe bootol az eszköz. Ha ez most így nem világos, akkor sem kell pánikba esni, az angol nyelv kiválasztása után (itt a bekapcsoló gomb az oké) a Reboot System Nowt tessék keresni, és minden rendben lesz.


[+]

Az értesítési sáv hagyományos megjelenésű, két ütemben legördülő, tetszés szerint szerkeszthető elrendezésű és tartalmú kapcsolópanellel, amelyet az ujjlenyomat-olvasó simogatásával is le lehet rántani. Ez a funkció kissé nyögvenyelősen működik, az azonosítás és a készülék zárolásának feloldása viszont minden esetben sikeres volt. Igaz, nem valami gyors, de az nem magának a szenzornak a hibája, mert az precíz és megbízható. Nem fordult elő, hogy tévedett volna.


[+]

A beállítások között extra funkciókat, vagy az alapszinten túlmutató személyre szabási opciókat nem találunk, az egyetlen ilyen a fent említett, ujjlenyomat-olvasóhoz kapcsolódó kényelmi megoldás. A zárolt képernyő alján sorakozó gyorsindítókat viszont variálhatjuk sorrend és tartalom szempontjából is. A zárolás feloldása nélkül is gyorsan igénybe vehető öt készség, mint a hangjegyzet, számológép vagy elemlámpa roppant hasznos.


[+]

Az alkalmazáskínálat is visszafogott, de funkcionális. Az Instagramon kívül lényegében a Google szoftvercsomagja adja az alkalmazásmenüben található programok túlnyomó többségét. A Call+ és a Message+ a szolgáltató saját megoldása, a Tippek pedig a készülék kezeléséhez és beállításához nyújt abszolút hülyebiztos és, ha szükség van rá, akkor alapvetően igen hasznos és használható segítséget. Ezen kívül csak a PhoneGuard került telepítésre, ami erőforrás- és energiamenedzsmentet biztosít, a tárhely- és adathasználat kezelés mellett. A Vírusirtót is erre érdemes keresni, amely az Intel Security adatbázisából dolgozik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Három modellel bővül a Vodafone Smart-széria

    A piros szolgáltató továbbra is saját márkás termékekkel egészíti ki készülékkínálatát, ezúttal két új mobil és egy tablet látott napvilágot. Ez utóbbi egyelőre még csak Angliában érhető el.

  • Alcatel A3 - két tűz között

    Az ötvenezer forintos árkategóriában már ujjlenyomat-olvasóra, HD kijelzőre és 13 megapixeles kamerára is számíthatnak az Alcatel-vásárlók, de vajon mire elég ez a piacon?

  • Vodafone Smart Prime 7 - elégséges szolgáltatás

    A vörös szolgáltatónál máris elérhető a legújabb saját márkás kollekció két, alsó szegmensbe szánt darabja, amelyből most az életképesebbnek látszó verziót vizsgáltuk meg

Hirdetés