Vodafone Smart N8 - nem ugyanaz

A Vodafone Smart N8-at tulajdonképpen már ismerjük, csak más néven. A szolgáltatói variáns viszont nem csak a hátulján lévő logóban különbözik, az eltérés azonban előnyös.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs képességek egy SIM hellyel rövidebbek, a maradékba egy microSIM kártyát tehetünk, ami maximum 150 Mbps sebességű LTE kapcsolatot képes létesíteni a Cat.4-es modemből kifolyólag. WiFi-re 802.11b/g/n szabványon tudunk kapcsolódni, elérhető a Direct és a HotSpot is. A Bluetooth szintén 4.0-s szabványú és ismeri az A2DP protokollt, OTG nincs, de nagyon dicséretes módon az NFC adott. A GPS-t kizárólag a földi routerek és hálózatok adatai segítik, és hát, nem mondanánk éppen villámgyorsnak, de működik. A beszélgetés hangminősége itt sem valami fényes, de a funkcionális fogalmán belül marad.


[+]

Az akkumulátor 2400 mAh-s, ami körülbelül egy napra elegendő. Offline videózás közben WiFi szinkron mellett 13-16%-ös lépcsőkben merült óránként, átlagosan 14,4%-ot, 5 és fél óra alatt 72% mínusszal tudunk számolni. Az energiatakerékosság a Phone Guard alkalmazásban található akkumulátorkímélő módban merül ki, ezt vagy bekapcsoljuk, vagy nem, viszont kérhetünk figyelmeztetést a háttérben futó, nagy energiaigényű folyamatokról. A töltés is viszonylag sok időt vesz igénybe, nagyjából három és fél óra lesz a teljes folyamat.

Értékelés: Vodafone Smart N8
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 6 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Vodafone által átbrandelt eszköz tulajdonképpen egy értelmes, belépő szintű készülék. Feltöltőkártyás konstrukcióban 40 ezer forint, amiért kapunk egy nem túl kapkodós, de stabil, megbízható háttérrel bíró, alapvetően csinos valamit, a közepestől kissé gyengébb kijelzővel, viszont kitűnően működő, jól elhelyezett ujjlenyomat-olvasóval. Az Alcatel A3-mal ellentétben az előlapra termett egy fényérzékelő is, szoftveresen pedig az értesítősáv biometrikus felülettel való kezelése került be a kínálatba. A kamera itt sem túl erős, de érzékelhetően tehetségesebb algoritmusok dolgoznak a hardverrel, el lehet készíteni néhány felvételt úgy, hogy ne fogjon el különösebb émelygés a megtekintésekor. A zene viszont érthetetlen módon rosszabb, sőt konkrétan rossz lett. És még megdöbbentően halk is. Bár, lehet, hogy jobb ez így. Az üzemidő nem valami masszív, a második SIM is lemaradt, de a probléma inkább abban gyökerezik, hogy habár a Vodafone ajánlata önmagában akár megfontolásra is érdemes lehetne, a konkurencia viszont erősen belerondít abba a megfontolásba. Kezdve például az LG K8-as modelljével, ami házon belül jelenleg olcsóbb, roppant mutatós, kézreálló eszköz és szoftveresen sokoldalúbb, csak az ujjlenyomat-olvasó hiányzik. A Xiaomi kínálatából a Redmi 4A versenyez, az ujjlenyomatos alternatívák között pedig a Meizu m3s vagy a mégkomolyabb Meizu M5, de árszinten van még Vernee Thor, szintén szolgáltatófüggetlenül. Az apróbb eltérések és szolgáltatói ármérséklés alapvetően jót tesz a Smart N8 megítélésének, de rettenetesen erős a verseny, ha azt nézzük, hogy életképesebb, mint a donor, akkor még plecsnit is kaphatna, de pár apróság belerondít a képbe, ha 5 lepedővel olcsóbban kínálnák, akkor ráütnénk, hogy Tetszett, ezen az áron viszont még épp nem.

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Három modellel bővül a Vodafone Smart-széria

    A piros szolgáltató továbbra is saját márkás termékekkel egészíti ki készülékkínálatát, ezúttal két új mobil és egy tablet látott napvilágot. Ez utóbbi egyelőre még csak Angliában érhető el.

  • Alcatel A3 - két tűz között

    Az ötvenezer forintos árkategóriában már ujjlenyomat-olvasóra, HD kijelzőre és 13 megapixeles kamerára is számíthatnak az Alcatel-vásárlók, de vajon mire elég ez a piacon?

  • Vodafone Smart Prime 7 - elégséges szolgáltatás

    A vörös szolgáltatónál máris elérhető a legújabb saját márkás kollekció két, alsó szegmensbe szánt darabja, amelyből most az életképesebbnek látszó verziót vizsgáltuk meg

Hirdetés