Hirdetés
Külső
Kecses kis masina lett a Smart III, mondjuk az alsó résznek van némi HTC-s beütése, de aligha fog erre bárki is gondolni a használat megkezdése után. A készülékházat több részre is lehet bontani, ám ezeket úgy összerakták, hogy itt aztán semmi nyikorgást vagy recsegést nem fogunk hallani, pedig még a tömkelegével felhasznált műanyag sem mondható legendás ajánlatnak. A 136 grammos tömeg mindenesetre egész vaskos a kütyü 123,2 x 64,4 x 10,9 milliméteres méreteihez viszonyítva, annyiból jó dolog ez, hogy ezáltal sem érezzük az alsó kategóriába tartozást, egy kézzel pedig még ezzel a vastagsággal is vígan nyomogatható.
Az előlap alsó fertálya tehát némiképpen hasonlít a Desire X-re, a karcoknak is ellenálló üvegborítás alatt még egy kis plasztik rész is fellelhető, amin egy piros értesítő LED kapott helyet, ez nemcsak a szolgáltatóra színére utal, hanem kiváló dizájnbeli elemnek is betudható. A háttérvilágítással rendelkező virtuális gombok alapjáraton három funkciót látnak el, az alkalmazásváltót pedig lehet variálni, hogy hosszú és rövid lenyomás esetén milyen műveletet végezzen. A beszédhangszóró és a Vodafone logó felül terpeszkedik, a jól elrejtett közelségérzékelő szenzor társaságában. Lényeges pont természetesen a 4 hüvelykes, 480 x 800 képpont felbontású (233 PPI) sima TFT kijelző, mely egész éles képpel rendelkezik, ám a betekintési szöge borzalmas, pláne filmnézéskor, mivel hosszanti oldalára fordítva szemből zavaró, így pár fokkal meg kell dönteni a telefont, hogy minden nézhető legyen.
Az oldalsó területen nem figyelhetőek meg illesztések, hiszen egy külön leválasztható keret formájában alakították ki az egészet. Ha szétszedjük a telefont, akkor a gombok is jönnek velük, hogy ez miért jó, arra én nem tudnék felelni. Ritkaságszámba megy, de jobbról nem látunk semmit, baloldalon is csak egy hangerőszabályzásra alkalmas billentyű tapogatható meg. A 3,5 milliméteres jack aljzat és a bekacsológomb felülre került, alul pedig a microUSB kábelt csatlakoztathatjuk kedvencünkhöz.
A hátlap levehető, ám ehhez egy elég fura mozdulat szükséges, először a keretet kell lepattintani, majd utána jön a fényes, ujjlenyomatokat pillanatok alatt összegyűjtő borítás. A segédfénnyel is ellátott kameramodul mindvégig a helyén marad, mint ahogy az egész erős hangszóró sem távolodik el ekkor a háztól. Az akkumulátor cserélhető, bár akkor is bolygatni kell, ha a normál SIM foglalathoz és a microSD kártya helyéhez hozzá szeretnénk férni, vagyis ezáltal a bekapcsolás közbeni kártyacseréket gyorsan elfelejtheti mindenki.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!