Hirdetés

Ulefone Armor 26 Ultra - sokat akar a szarka

Gigaakku, négy port, öt kamera, nem sok egy kicsit? De.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Armor 26 Ultra két nanoSIM-et fogad be eSIM opció nélkül és felkapcsolódik minden hazai 4G/5G hálózatra. A beszélgetési hangminőség mindkét oldalon jó, a hangszóró kellően tiszta és erélyes, rendben van a zajszűrés. A közelségérzékelő rakoncátlankodása miatt ugyanakkor többször bekapcsolt hívás közben a képernyő, ami olyan szarvashiba, amit ki kellett volna lőni. A WiFi 6 modem villámgyors (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2,4, 5 GHz, Direct, HotSpot), a Bluetooth 5.2-s (A2DP, LE). Az USB a gyártó szerint 2.0-s (Type-C, MTP, OTG), a gyors adatátvitel (175 MBps) viszont USB 3.1-re utal. Megvan a többcsatornás GNSS (A-GPS, GPS L1 + L5, Galileo E1 + E5a, BeiDou B1 + B2a, GLONASS), ezúttal viszont nincs kétirányú műholdas üzenetváltás, mint az Armor 23 Ultra esetében. Akad iránytű, gyorsulásmérő, giroszkóp, barométer, infra és NFC, magyarul a szokásos szenzorokból minden megvan.


[+]

15 600 mAh akkukapacitással elég hetente tölteni a telefont, ha nagyon ritkán használjuk, ha pedig gyakran, 3-4 naponta kell rádugni, két töltés között 12-15 képernyőórával. Azért a játék, az 5G kapcsolat és a kamerázás most is bőséggel fogyaszt, de hát van honnan, és megalázza az Ulefone a nyugati konkurenciát a mellékelt, 120 wattos USB-PD töltővel 30 perc alatt 71%-ig jutva (11 076 mAh) és 54 perc alatt végezve az egésszel. Vezetékmentes töltés Qi alapon most nincs, a külön beszerezhető töltőállványra téve, a hátlapi POGO érintkezőkön keresztül viszont 33 watton folyhat az átvitel. Az Armor remek akkubank: a Poco X6 Prót és az S23 Ultrát 27 watton, a P50 Prót 17 watton, az A200 Prót pedig 13 watton töltötte, olyan mobilt pedig nem találtam, amit ne töltött volna.


[+]

Ulefone Armor 26 Ultra
Pro
Por-, víz- és ütésálló ház, fényes IPS panel
Kolosszális telep, 120 wattos töltés
Remekül működik akkubankként
Fürge hardver, 12/512 GB-os kiszerelés
5G, WiFi 6, jack kimenet, FM-rádió, infra, tárhely bővítés, erélyes hangszóró, uSmart port és Pogo port
Adapter, fólia, üveglap a dobozban
Kontra
Használhatatlanul nagy és nehéz
Android 13, félig sikerült magyarítás
Nincs többéves szoftvertámogatás
Gyatra fotók, gyenge videóhang
Értelmetlen éjjellátó kamera
Rakoncátlankodó közelségérzékelő
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 7,5 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 7 pont
Szoftvertámogatás 3 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 6 pont
Ár (12/512 GB, HUF) kb. 220 000

Az Armor 26 Ultra klasszikus esete a bőség zavarának: arra jutott figyelem, hogy mindent belepakoljanak, arra viszont nem, hogy telefonként használható legyen. Ahhoz borzasztóan vaskos, és bár akkubankként helytáll, jobb külön telót és külső akkut használni, mert, ha az utóbbira nincs szükség, otthon hagyhatjuk, míg ez a teló örökre 600 gramm marad. Ilyen strapakülsővel mondjuk az idők végezetéig kihúzza és elég 4-5 naponta tölteni, ami 120 watton egy órán belül megvan. Az 5G és WiFi 6 modemmel felvértezett Dimensity chip remekel és a 3D játékot is letudja, a 12/512 GB-os konfiguráció elképesztően bőséges. Az IPS panel végül tűéles, 120 Hz-es és remek fényű, viszont bántóan harsány marad éjszaka.

Adóterhek előtt 600 dollárért, illetve itthon, 220 ezer forint környékén viszont nemcsak az AMOLED panelnek kellett volna beleférnie (van már ilyen strapatelefon), az Android 13-nál frissebb rendszernek is. A nemlétező szoftvertámogatás semennyiért nem pálya, ennyiért pedig főben járó bűn, és a félig összejött magyarításnál is nagyobb gond az a nagy nulla, ami a kameraoptimalizálás kellene legyen. Feleslegesen válogatott össze az Ulefone 372 megapixelnyi kamerát, ha semmit nem kezd vele és a videóhang is gyatra. Mondjuk a hátlapi hangszóró átlagos minőséghez brutális hangerő jár és megvan az infra, a jack kimenet, az FM-rádió, az uSmart és a Pogo port, valamint a 120 wattos adapter, az üveglap és a fólia a dobozban. Csak mindez fel lett áldozva a mennyiségi elv oltárán: ha valaki ütésálló mindenest keres Kínából, feleakkora méretben az Armor 23 Ultra sokkal használhatóbb telefon.

Bone123

Az Armor 26 Ultrát az Ulefone küldte tesztre és itt vásárolható meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények