Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A MediaTek MT6750T nem a legelterjedtebb rendszerchip, viszont túl sok különbség nincs a hasonló, középkategóriás társaihoz képest. Természetesen 64-bites, 28 nanométeres gyártástechnológiájú lapkáról beszélünk, amin a számítási kapacitásért Cortex-A53 klaszterrendszer felel, 4 x 1,5 GHz-es és 4 x 1 GHz-es felállásban, így érvényes a nyolcmagos jelző. A grafikai feladatokkal sem áll rosszul, bár 1080 x 1920 pixelnél nagyobb megjelenítőket egyáltalán nem támogat a benne lévő Mali-T860 MP2, ha nem játszunk igazán nagy igényű játékokkal, akkor ezzel az oldallal nem lesz gond, rendszermemóriából pedig jut bőven, 4 gigabájt áll rendelkezésünkre. A 32 gigabájtos belső tárolóból körülbelül 25 marad az első bekapcsolás után a felhasználónak, ezt bővíteni csak a dual SIM feláldozásának árán tudjuk.

Közepes eredmények jöttek ki a benchmarkokon Közepes eredmények jöttek ki a benchmarkokon
Közepes eredmények jöttek ki a benchmarkokon [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Uhans U300 Honor 6X Lenovo P2 Honor 5X
Rendszerchip MediaTek MT6750T HiSilicon Kirin 655 Snapdragon 625 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 6.x 45002 pont 58127 pont 64476 pont 36466 pont
Vellamo Browser 2320 pont 3083 pont 3371 pont 2307 pont
Vellamo Metal 1093 pont 1532 pont 1946 pont 1184 pont
Geekbench 4 (single/multi) 598 / 2420 pont 798 / 3285 pont 845 / 3010 pont n/a
GFXBench Man. onscreen 7,1 fps 8,4 fps 10,0 fps 5,9 fps
GFXBench Man. offscreen 6,7 fps 7,9 fps 9,9 fps 5,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17 fps 19 fps 23 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 17 fps 19 fps 23 fps 14 fps

Valószínűleg jutott hely ebben a vaskos házban a hőelvezetésnek, a melegedéstől nem kell túlságosan tartani, a hátlap felső harmadán is csak nagyon komoly terhelés esetén lehet langyos pontokkal találkozni, ám valószínűleg a rendszeres használatnak nem lesz része a teljesítmény-teszt vagy a hosszan tartó, töltés közbeni 3D játék. A benchmarkokon egyébként az elvártaknak megfelelően szerepelt a kütyü, a mindennapi használatban pedig remekül jön, hogy bőséges a RAM és kellően erős a processzor. Nem igazán gyors az alkalmazáskezelés, viszont akadásokkal sem fogunk találkozni.

Rendre visszaköszönnek a gyári Androidból származó menüpontok Rendre visszaköszönnek a gyári Androidból származó menüpontok
Rendre visszaköszönnek a gyári Androidból származó menüpontok [+]

Nem maradt gyári a launcher: ahogy az a kínai gyártók termékei esetén gyakran előfordul, egy alkalmazásmenü nélküli kezelőfelület váltotta a tavaly májusi biztonsági szinten lévő Android 6.0 Marshmallow eredeti kinézetét. Erős túlzás lenne tökéletesnek nevezni a szoftveres kínálatot, még a főmenüben is találunk tipográfiailag nem stimmelő, félrefordított vagy angol nyelven hagyott menüpontokat, és a menő, flat ikonstílus mögött jellemzően kopottas AOSP-tartalom van, kár érte. A megjelenés egyébként egyszerűségében barátságos, a 4 x 5-ös asztalok átláthatók, a letöltött alkalmazások gyorsindítói köré csak akkor rak vacak fehér keretet, ha nem talál releváns ikont az áruházban, az effektek gyorsak és a tálca is elegáns, átlátszó hátteret kapott.

Egy-két angol menüpont maradt benne Egy-két angol menüpont maradt benne
Egy-két angol menüpont maradt benne [+]

Maximum öt darab mintát lehet adni az ujjlenyomat-olvasónak, az érzékelés meglepően pontos, ugyanakkor rendkívül lassú. Nem csak kioldásra használhatjuk a szenzort, hanem hívások fogadására, menüben történő visszalépésre, fotó elkészítésére vagy lapozásra, viszont ilyenkor is nagyon lassan reagál, az érintőképernyőn ezt még fogásváltással is gyorsabban tudjuk eszközölni, mint a hátlapi érzékelő tapicskolásával. Hasonló gondok merülnek fel a kioldásnál: nem kell egyéb gombot nyomni, csak az azonosítón tartani az ujjunkat néhány másodpercig, és máris eljutunk a kioldásig (ha épp random nem kér extraként kódot vagy mintát), viszont az mezőnyhöz képest ez is döbbenetesen vontatott, többéves szint. Ezen még lehetne fejleszteni, pedig hardveres szempontból nincs vele gond.

Nincs teletömve extrákkal Nincs teletömve extrákkal
Nincs teletömve extrákkal [+]

Alkalmazáskínálat szempontjából semmi nem ad okot meglepetésre, kapunk egy teljes Google-szoftvercsomagot, számos AOSP-programot, ezeken kívül pedig egy különálló zseblámpa (az értesítési függönyön a kezelőfelület-hangoló aktiválásával sem fogjuk viszontlátni) teljesít rajta szolgálatot. A beállítások között a szokásos, MediaTek-alapú mobilokból ismert extrákat látjuk, ilyen például a MiraVision a kijelző képének javításához.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Uhans

Előzmények

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

  • Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

    Nem túl bizalomgerjesztő az ismeretlen márkanév, a külső is elég furcsára sikerült, de a harmincezer forintos kategóriában egyébként abszolút esélyes versenyző lehet az U100.