Uhans S1 - bőr helyett szén

A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

Kamera, video, audio

A kamera kapcsán is sok az ígéret, hiszen a 13 megapixeles Sony IMX214 szenzor mellé PDAF-autofókuszt, ledes villanót és f/2.2-es apertúrájú optikát kapunk, amivel állítólag bármilyen fényviszonyok között jó képeket lőhetünk. Ráadásul a szoftveres oldalt sem hanyagolták el, kimondottan barátságos kezelőfelületen végezhetjük a fotós és videós tevékenységet. Az érintéssel történő fókuszálás adott, és az alapvető beállítások között megtaláljuk a vakut és az időzítőt, illetve bekapcsolhatjuk az 5 megapixeles előlapi egységet is. Ha komolyabban belemászunk a beállításokba, akkor panoráma módot, HDR-t, vízjelet, arcszépséget és éjszakai opciót találunk, illetve babrálhatjuk a felbontást (a 16 megapixelre történő gyári interpolálást sajnos nem tudták kihagyni), kapcsolhatjuk az arcfelismerést, a segédrácsot és csomó egyéb funkciót. Manuális mód azonban nincs, illetve jelenleg nincs, hiszen a szoftver bővíthető, bármikor letölthetünk külön beállításhalmazt örökmozgó gyermekek fotózásához vagy vízjelezéshez, viszont olyan csomag még nincs, amivel záridőt, rekeszértéket vagy kézi fókuszt tudnánk beállítani. Pedig az utóbbira nagy szükség lenne, hiába a PDAF-rendszer, nagyon gyakran téveszt az automatika, főleg éjszaka tud nagyon mellélőni.

Az optika nem lóg ki a hátlapból, pedig vékony a mobil
Az optika nem lóg ki a hátlapból, pedig vékony a mobil [+]

Az elkészült képek minőségével pedig nem lehetünk maradéktalanul elégedettek: még a mostanában jellemző, borús időjáráshoz képest is komor színvilágú, gyenge dinamikájú, közben pedig erőteljesen túlélesített fotókat kapunk, a széleken látható torzítással, de szerencsére nem mértéktelen képzajjal. Jobban megnézve nem tragikus a helyzet, a részletek jelentős része azért megvan, és ha nem bemozdult végeredménnyel állunk szemben, akkor még a vonalélesség is tisztességes, viszont kezdetben gyakran fogunk találkozni némi bemozdulásból eredő szellemképpel. A képminőség anomáliái az 1080p-s, 3gp videóknál is jelentkeznek, ráadásul még a hang sincs teljesen rendben, van némi víz alatti hatása a mikrofon által rögzített tartalomnak.

Manuális kameramódok nincsenek, de a kezelőfelület barátságos
Manuális kameramódok nincsenek, de a kezelőfelület barátságos [+]

A mobil alján elhelyezett hangszórót ne akarjuk zenehallgatásra használni, mert annyira torz, kellemetlen és muzikális részletektől mentes hangokat továbbít, amikből biztosan nem fogunk repetázni. Arra pont elegendő, hogy ha csörög a telefon, akkor észrevegyük, legvégső esetben egy beszélgetős rádióműsor meghallgatása sem büntetés vele, viszont filmet nézni és játszani sem így akarunk majd. Nagyobb gond, hogy bedugott fejhallgatóval sem sokkal jobb a helyzet: puffogós, egyhangú mélyek, háttérbe húzódó középtartomány és jellemtelen magasak jellemzik a hangképet, magasabb hangerő mellett pedig erős alapzajt továbbít az erősítő.

Szoftveresen helytálló a zenei rész, egyébként viszont nem nyújt nagy élményt Szoftveresen helytálló a zenei rész, egyébként viszont nem nyújt nagy élményt
Szoftveresen helytálló a zenei rész, egyébként viszont nem nyújt nagy élményt [+]

Pedig szoftveres szempontból nem lenne reménytelen az eszköz: a helyi fájlok lejátszásához használható szoftver AOSP-alapokon nyugszik, de sokkal barátságosabb kezelőfelülettel és hangszínszabályzóval kecsegtet, bekapcsolhatunk elalvás-időzítőt, és természetesen szűrhetjük a zenéket előadók, albumok, műfajok és dátum szerint. Nem maradt ki az FM-rádió, ami fülhallgató csatlakoztatása után megjeleníti az aktuális csatorna RDS-információit, és akár hangrögzítést is elindíthatunk közben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Uhans

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

  • Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

    Nem túl bizalomgerjesztő az ismeretlen márkanév, a külső is elég furcsára sikerült, de a harmincezer forintos kategóriában egyébként abszolút esélyes versenyző lehet az U100.

Hirdetés