Hirdetés

Tronsmart T7 - megnyerő

Kis mérete ellenére egész jól szól, bírja a vizet, húszezer forint alatt van az ára és ha van belőle kettő, TWS módban is használhatjuk.

Alkalmazás, üzemidő, hangminőség

A Play Áruházból vagy az App Store-ból letölthető a Tronsmart alkalmazás, ez ugyanaz, mint amit a Bang Max tesztjében is már ismertettünk. A program felépítése a T7 használata közben is megegyezik, az első oldalon látjuk a csatlakoztatott eszközt, másodikon az EQ beállításokat, harmadikon pedig a lejátszási módot, illetve a sztereó párosítás lehetőségét. Egyéb opció nincsen, a hangszínszabályzóban van öt előre programozott mód és egy egyéni. Számomra nagyon hiányzott, hogy a LED-fényeket nem lehet az alkalmazáson keresztül vezérelni, főleg azért, mert jelentősen rontanak az üzemidőn. LED-fények nélkül 12 órányi üzemidőre számíthatunk, míg fényekkel ennek harmadára, 4 órányira. Természetesen az üzemidő függ a lejátszáshoz használt hangerőtől is.

A Tronsmart alkalmazás Android rendszerenA Tronsmart alkalmazás Android rendszerenA Tronsmart alkalmazás Android rendszerenA Tronsmart alkalmazás Android rendszerenA Tronsmart alkalmazás Android rendszeren A Tronsmart alkalmazás Android rendszeren (forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A beépített akkumulátor 2000 mAh-s, ez 10 wattot vesz fel maximum a Type-C csatlakozón keresztül, amivel a teljes töltés 3 órát vesz igénybe. A Tronsmart T7 aktuális töltöttségét az alkalmazáson belül láthatjuk, viszont töltőként nem tudjuk használni a hangszórót, nálunk legalábbis egyik rádugott telefon sem vett fel róla energiát.

Két Tronsmart T7 egymás mellett
Két Tronsmart T7 egymás mellett [+]

A Tronsmart T7 belső felépítése
A Tronsmart T7 belső felépítése [+]

Bluetooth 5.3-at (A2DP v1.3, AVRCP v1.6, HFP v1.7) használ a Tronsmart T7-es, a kodektámogatás szűkösen SBC-n ragadt, de a kapcsolat stabil 10 méteres távolságon túl is a forrástól. A gyártó azt ígéri, hogy 360 fokos hangra számíthatunk, viszont itt ez nem valamiféle térhatású hangzást jelent, csupán annyit, hogy a 30 wattos teljesítményű T7-es két magashangszórója és mélynyomója hangjait egyenletesen osztja el az ígért 20 Hz és 20 kHz közötti tartományban, ergo ugyanazt a hallgatási élményt kapjuk, bármelyik oldala is nézzen felénk a hangszórónak. Ebben tapasztalataink szerint jó munkát végez az eszköz, akár szobában, akár a kertben indítottunk el róla zenét, azt bárhol álltunk is a hangszóróhoz viszonyítva, ugyanolyan minőségben hallottuk, viszont az ígért 20 Hz-et azért bőven nem érte el, jó az inkább 65 Hz-nek.

A Tronsmart T7 teljesítménye 100%-os és 60%-os hangerőnA Tronsmart T7 teljesítménye 100%-os és 60%-os hangerőn A Tronsmart T7 teljesítménye 100%-os és 60%-os hangerőn [+]

A T7 alján elhelyezett aktív mélynyomót segíti a felület, melyre lerakjuk, a két magassugárzó által megszólaltatott alacsony frekvenciákat pedig egy-egy passzív meghajtó a hangszóró testébe építve. Érdemes a gyári EQ-beállítások helyett sajátot eszközölni, ha az ember nem szeretne a basszus által kissé torzított hangképet, és a gyári beállításokat nem érdemes nevük alapján kezelni. A Rock EQ-preset például miért vágja le a mélyeket és a magas hangokat, mintha nem léteznének cintányérok és basszusgitár? A legkiegyensúlyozottabb talán a standard, de érdemes egy jól ismert dal lejátszása közben inkább manuálisan tologatni az ötsávos EQ-t, hogy megtaláljuk a fülünknek legkényelmesebb pontokat. Ha ez sikerült, akkor egész kiegyensúlyozott hangzást kapunk, feltéve, hogy nem tekerjük (itt szó szerint) maximumra a hangerőt, akkor ugyanis erősen kásás, torz végeredmény lesz. A legjobb 50-60% körüli hangerőn tartani a T7-et, ilyenkor a magas hangon szóló fúvósok és a vokálok reprodukciója is elfogadhatóan kellemes.

Első blikkre meggyőző a dinamika is, bár a részletesség számomra annyira nem, helyenként kissé nyersnek, máshol túl tömöttnek, kásásnak tapasztaltam a T7 hangját, és míg a népszerű műfajokkal (például EDM vagy pop) könnyedén elbánik, addig a komplexebb darabokban (pl. jazz, math rock, post-rock) találhatunk pontatlanságokat vagy elvesző apró részleteket. A hangerő maxra tekerve lazán felugrik 100 dB fölé, ez egy kerti bulihoz bőven elég lesz 8-10 ember szórakoztatására, már ha elviselik a torzítást, ez ugyanis 75% feletti hangerővel már zavarja a fület. Ha kettőt párosítunk, akkor a sztereó szeparáció remeknek mondható pontossággal működik, de egy darab T7-es is elfogadható hangteret képez, ismételten: 50-60% körüli hangerőig.


[+]

Összességében meg voltunk elégedve a Tronsmart T7-tel úgy, mint önálló hangszóróval és úgy is, mint TWS sztereó párral. Vannak az eszköznek hiányosságai, például lehetne opció vezetékes hangátvitelre, legalább egy extra kodek az SBC mellett, illetve a LED fényekkel ígért négyórás üzemidő sem a világ teteje. De tegyük mellé a kereteken belül meglepően korrekt hangzást, az IPX7-es vízállóságot és természetesen azt is, hogy 15 ezer forint körüli összegbe kerül. A kivitelezés is rendben van ezért az árért, a LED-eket lekapcsolhatjuk az üzemidő növeléséért, van microSD-s forrásról is lehetőség zenét lejátszani, az ígért 360 fokban tiszta hangzás is elfogadható, a zenei hangminőség ugyanígy hangerőkorlátok mellett, és jó hír az állítható EQ is. Hab a tortán, hogy van egy beépített mikrofon a hangszóróban, akár telefonálhatunk is rajta keresztül. Hasonló áron vannak a JBL GO 3 vagy Essential, az EarFun UBOOM L, a Sony SRS-XB100 vagy SRS-XB13, a Lamax Sounder2 Play és a BlitzWolf BW-WA4 például, utóbbi kivételével mind kisebb méretű és teljesítményű, de funkcionalitásban nagyjából ugyanazt kínáló eszközök. Bár nem járt nálunk sok konkurens, a Tronsmart T7 teljesítménye alapján részünkről megérdemel egy Tetszett minősítést, kisebb kerti munkák vagy bulik mellé, a garázsba vagy műterembe, de még lazább baráti összejövetelekre is simán odafér és elfogadható minőséget nyújt.

Tronsmart T7

A Tronsmart T7-et a gyártó küldte el hozzánk tesztre, a hangszórót weboldalukon itt lehet megvásárolni, a cikk megjelenésekor 44,99 amerikai dolláros áron. Köszönjük.

viragdani01

Előzmények