Bevezető, doboz tartalma, felépítés
Nem túlzás azt mondani, hogy megkerülhetetlen név a Tronsmart a Bluetooth hangszórók világában, főleg akkor, ha valaki minél olcsóbban szeretne azért decens eszközt vásárolni magának, családtagjának, barátjának, akárkijének. Tesztre a gyártó elküldte a Tronsmart T7-et, mely nem új kiegészítő, megtaláljuk már egy csomó hazai webshopban is a gyártó weboldala mellett, a reális ár pedig a 15 ezer forint körüli összeg, a hivatalos oldalon legalábbis ennyibe kerül a cucc.
Ezért egy kültéri használatra szánt hordozható Bluetooth hangszórót kapunk, viszont ha nagyobb kerti partikhoz tervezünk vele talpalávalót szolgáltatni, lehet érdemes lesz még egyet beszerezni, van ugyanis TWS mód az eszközben, és meglepően jó, erről kicsit később. A T7-es fekete, kék, rózsaszín, zöld és vörös színben készül, nálunk a fekete járt. Ezen látszik talán legjobban a felső LED-kör, mely különböző módokon képes villogni és világítani, de ki is kapcsolható, az üzemidőnek egyébként ezzel teszünk a legjobbat.
A fehér-kék papírdobozban a tetőt leemelve a cég lógójával ellátott papír fogad minket, alatta puha védőréteg és egyből a hangszóró. Van még két apró boríték, az egyikben a használati utasítást és a garanciajegyet találjuk, utóbbit pedig érdemes a gyártó weboldalán érvényesíteni, mert a standard egy év mellé plusz hat hónapnyi garancia jár vele. A másik boríték egy egyik végén USB-A, másik végén USB-C töltőkábelt rejt. Analóg hangkábel nincs mellékelve, lévén hiányzik a 3,5 mm-es csatlakozó a hangszóróról is, és tapasztalataink szerint az USB-C kábelen történő hangátvitelt sem támogatja. (Ezt megerősíti, hogy az alkalmazásban is csak két hangbeviteli módot találni.) Van ugyanakkor egy microSD-olvasó a szilikon ajtó alatt, mely az USB-C portot is védi, ugyanis az eszköz IPX7-es szabvány szerint bírja a vizet. Van még egy kis szíj is a hangszóróra kötve, lévén ez egy kültéri hangszóró, így könnyebb magunkkal hurcibálni.
Egyszerű henger formával áldották meg a Tronsmart tervezői a T7-et, 216 x 78 milliméterével és 870 grammjával nagyjából pont akkora és annyit nyom, mint egy 750 milliliteres töltött kulacs. Az anyaghasználaton érződik az árszint, egyszerű műanyag alul és felül, szövetborítással középben. Alapvetően állított használatra van szánva a T7-es, erről árulkodnak alján a gumitalpak, tetején pedig a logóval ellátott tárcsa (kupak), melyet jobbra-balra tekergetve lehet a hangerőn állítani. A mellékelt szíjjal egyébként fektetve is el tudjuk helyezni a hangszórót, de nincsenek a stabilitást segítő extra támaszok, amik más henger alakú Bluetooth hangszórónál szoktak lenni.
Gombok a hengertesten, van egy bekapcsoló / párosító gomb, egy, a lejátszott tartalomban előre vagy hátra léptetésre szolgáló, egy lejátszás/szünet és egy Sound Pulse, ami az azonos nevű EQ-beállításra vált és kültéri lejátszáshoz ajánlott. A gombok alatt egy gumifedél rejtésében a már említett töltőcsatlakozó és microSD-foglalat.
A tekerhető hangerőszabályzó felül [+]
A gombok nyomkodása és a tekerhető tárcsa használata egyszerű és könnyű kezelést biztosít, a funkciók ismeretéhez és kihasználásához viszont érdemes elolvasnunk a mellékelt kezelési útmutatót, mert az Androidra és iOS-re letölthető alkalmazás nem segít például abban, hogy miként kell két T7-et sztereóba párosítani. A LED fények kezelése sem megy az alkalmazásból, ehhez is a bekapcsológombot kell megnyomni egyszer röviden, a dupla megnyomás pedig vált a hangbemenetek (Bluetooth vagy microSD) között.
Gombok a hangszóró oldalán [+]
A töltőcsatlakozó és a kártyaolvasó [+]
A lejátszás/szünet gomb pedig a zenevezérlés mellett kétszeri nyomásra a telefon hangasszisztensét is képes felépíteni. Ha pedig bejövő hívásunk van, egy nyomással fel tudjuk venni, két nyomással pedig le tudjuk tenni. Van beépített mikrofon is a T7-ben, így telefonhívások lebonyolítására is használható. Ha vissza szeretnénk állítani gyári állapotra a hangszórót, akkor is ezt a gombot kell nyomkodni, nyolc másodpercig.
Az EQ-módok közti váltogatáshoz a Sound Pulse gombot nyomkodjuk, kétszeri megnyomással pedig TWS módba kapcsolhatjuk az eszközt. Ilyenkor fontos, hogy külön-külön nem kell csatlakoztatni a telefonnal mindkét T7-et, csupán az egyiket, a sztereó párosítást elvégzi a hangszóró maga. Ha le szeretnénk választani a csatlakoztatott eszközt, akkor a léptetés előre és hátra gombokat kell egyszerre megnyomnunk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!