Hardver, operációs rendszer, szoftverek, telefonálás
A masinán tehát Windows Mobile 6 Standard operációs rendszer fut. Szíve egy 260 MHz-es TI OMAP V1030 processzor, mellette 64 MB RAM és 128 MB ROM teljesít szolgálatot - adattárolásra 63 MB, programok futtatására pedig ennek fele áll a felhasználó rendelkezésére. Mivel erre a platformra nem igazán létezik megbízható sebességmérő program, az efféle dolgokról csak a személyes tapasztalatom írhatom le: a G710 olyan lassú, mint egy csiga. Persze, a Smartphone vonal eleve nem gyorsaságáról híres, de a kis Toshiba ettől függetlenül alá megy mindennek, a legegyszerűbb műveletekre is simán kell várnunk 1-2 másodpercet. Elhiszem, hogy keveset fogyaszt a proci, de ez így akkor sem életképes.
A szoftveres kínálat hasonlóan szerény, a Windows által felkínálat gyári megoldások mellett nem sok extrával találkozhatunk. Persze az alapcsomag is egész jó, van Internet Explorer, Office programcsalád, Outlook, Media Player, meg persze Bubble Breaker, de azért egy PDF-olvasó és egy tömörítő nem ártott volna. Különlegességnek egyedül a Java platformot mondhatjuk.
Telefonálás közben a hangminőség érdekes volt: beszélgetőpartnereim mondták, hogy különösen jól értenek, ugyanakkor nálam kicsit dobozhangon szólaltak meg a dolgok. A Windows Mobile alapú eszközöknél gyakran tapasztalt késés - azaz hogy a hívás fogadása után csak pár másodperccel lesz ténylegesen hang - szerencsére nem volt jelen az eszköznél. A telefonálással kapcsolatos szoftverek mind gyáriak, a névjegyzékbe a szabad memória erejéig pakolhatunk neveket (extra mezőkből rengeteg van), az üzenetkezelés pedig hibátlan, az e-mail kliens boldogul a hitelesített IMAP szerverekkel és a csatolt fájlokkal is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!