Hirdetés
Honor 6
Az újdonság — amely nem annyira újdonság — egy tudása alapján felső kategóriás termék. Sokszor előkerült összehasonlítási alapként a Galaxy S5 és az iPhone 6 (persze csak akkor, amikor a Honor 6 egyértelműen jobb volt valamiben), ha megnézzük, hogy mire képes a készülék, akkor valóban azt lehet mondani, hogy versenyképes eszköz született. Az 5 hüvelykes IPS kijelző Full HD felbontású, az oldalsó káva csupán 2,86 mm vékony, aminek köszönhetően meglehetősen kompakt a készülék, ugyanakkor nem száll be a vékonysági versenybe a maga 7,5 mm-es vastagságával, amely egyébként egyáltalán nem sok.
A kijelzőt Gorilla Glass 3 védi, a burkolat hátul üveg, ezzel kapcsolatban kérdésre elmondták, hogy a jövőben hangsúlyt kap majd az alumínium is, de nem akarnak további konkrétumokat mondani. Ezzel együtt a Honor 6 jó fogású telefon, ami nem szétbontható, a microSIM és a microSD oldalról csúsztatható be. Az előlapra 5 megapixeles kamerát tett a gyártó panoráma-szelfi funkcióval, a hátlapon pedig 13 megapixeles optika ücsörög. Ennek több érdekessége is akad, egyrészt hardveres HDR-t tud, másrészt manuális fókuszt is igénybe tudunk venni. További ínyencség, hogy ha lezárt képernyő mellett kétszer egymás után megnyomjuk a hangerőszabályzó alsó gombját, akkor azonnal bekapcsol a kamera és készít egy fotót, de ez most tényleg nem olyan, mint amit eddig láttunk, itt annyira gyorsan történik a dolog, hogy mire a kijelző bekapcsol, már rég kész a kép. Ez akár 0,6 másodperc alatt is megtörténhet, amit mi magunk is ellenőrizhetünk, mert amikor már megvan a fotó (tehát kvázi rögtön), akkor a kijelzőre ki is írja a szoftver, hogy ez mennyi időt vett igénybe.
A burkolat alatt a Huawei új processzora, a Kirin 920 teljesít szolgálatot. Ez egy olyan nyolcmagos SoC, ami big.LITTLE architketúrát kapott, azaz négy Cortex-A7 és négy Cortex-A15-ös magot építettek egybe. A trükk az, hogy a magokat egymástól tök függetlenül tudja kapcsolgatni a rendszer, tehát nem arról van szó, hogy a négy A7-es, vagy a négy A15-ös működik (illetve az összes egyszerre), hanem külön-külön variálja azokat attól függően, hogy éppen mit csinálunk. Fotózásnál például hét mag dolgozik, zenehallgatásnál csak egy. A GPU egy Mali-T628, a RAM mérete pedig 3 gigabájt. A belső tárhely 16 gigabájtos, ebből majdnem 12 gigányi szabad.
A készülék tényleg eszméletlen gyors — de egyelőre nem tudtam még “belakni”, majd akkor derül ki, hogy a gyakorlatban mit nyújt. A felület az Android 4.4.2-re épülő EmotionUI, annak viszont csak a 2.3-as verziója, de hamarosan érkezhet a frissítés. A Huawei modellekből ismert interfész alig-alig tér el a Honor 6-ban az anyacég verziójától, kicsit mások a színsémák, magától változik a háttérkép (minek?), de egyébként ez minden. Ugyanakkor a cég képviselői nem zárták ki annak a lehetőségét, hogy a jövőben másfelé halad a Huawei és a Honor telefonokon levő EmotionUI fejlesztése.
A Honor 6 másik fontos ismérve, hogy nagyon rágyúrtak az akkumulátoros üzemidőre. Egyrészt a telefonban van egy 3100 mAh teljesítményű telep. Ez — a készülék méretéhez és a versenytársakhoz mérten is elég izmosnak mondható. Másrészt a külön-külön kapcsolgatható magoknak és más szoftveres extráknak és finomhangolásnak hála a gyártó azt állítja, hogy a két napos üzemidő röhögve megvan aktív használat mellett is. Szerintük a telefon több mint 8 órányi WiFi böngészést tud hozni egy töltéssel, ami nem hangzik rosszul, de persze majd nekünk is meg kell erről győződnünk. Ha 10% alá esik a töltöttségi szint, akkor bekapcsolhat az ultra energiatakarékos üzemmód, amivel elvileg további 24 órán keresztül elérhetők maradunk — de persze ilyenkor már az ilyen-olyan adatforgalmi okosságoktól elbúcsúzhatunk. A töltési sebességen is csavartak egyet, egy óra alatt 1120 mAh mehet bele a készülékbe, ami tényleg jónak számít.
Adatátviteli szempontból nagyon büszkék voltak a Cat.6-os LTE-re, amely papíron 300 Mbps letöltést kínál, kár, hogy Európában sincs még nagyon ilyen hálózat. A Bluetooth 4.0-s, az NFC viszont hiányzik a repertoárból. A készülék fehérben és feketében lesz kapható, a csomagban viszont nincs headset. A bemutatón 299 eurós árról beszéltek, ez hazánkban bruttó 105 ezer forintot jelent.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!