Kamera, multimédia
A hátul és az elöl lévő kamera is 2 megapixeles, fixfókuszos, ledes villanó nélküli. Az előlapi szenzort még megérti az ember, mert valamivel csak illik videotelefonálni, de a hátlapinak semmi értelme nincs, a szoftveres felület is ehhez alkalmazkodóan borzalmasan egyszerű, legalábbis Androidnál. Van a keresőképernyő, válthatunk a fotózás és a videózás között (papíron HD felbontásban történik), illetve csökkenthetjük a felbontást, másra nincs lehetőségünk. Jobban járunk, ha Windowsra váltunk, akkor ugyanis van időzítőnk (5 és 10 másodperc), képarány módosítási lehetőségünk és rácsozás.
A kamera keresőképernyője (Android és Windows 10) [+]
Az elkészült fotók olyanok, amit egy ilyen teljesítményű kamerától várni lehet: gyengék. A dinamikatartomány nem katasztrofális, bár a nagyobb fénykülönbségű részeken megfigyelhető a kromatikus aberráció. A jó vonalélesség és részletesség csak álom, már eleve a felbontás nem teszi lehetővé ezt, belenagyítani pedig tényleg nem érdemes az alkotásokba. A színek picit tompák, a képek szélei elmosódnak, a távolabbi tárgyak egyáltalán nem látszanak tisztán. Sötétben elő se vegyük a gépet, vaku híján nem látszik semmi abból amit megörökítünk. A videó 720p-s felbontása tényleg vicc, körülbelül egy QVGA felvételt sikerült felskálázni, azt is rosszul, harakirit ennek a videónak a megtekintésével lehet elkövetni.
A 2 megapixeles kamera inkább csak van, mert használni nem érdemes [+]
Akármelyik rendszert választjuk (W10-en a Groove Music is feltelepítésre került), albumok, számok, előadók és műfajok szerint tudjuk szétválogatni a zenéket, az albumborítók pedig mindig megjelennek. Túlságosan sokat egyik applikáció sem tud, van ismétléses és véletlenszerű lejátszás, hangszínszabályzó csak a zöld robotos app esetén érhető el. A hangszórón nem jön ki túl erős hang, ráadásul ami kijön, az is picit tompa, de mondjuk arra elég, hogy a tabletet magunk mellé tegyük és szóljon valami.
A zenelejátszó (Android és Windows 10) [+]
A Teclast büszkén hirdeti weboldalán, hogy a 4K felbontású videók is megjeleníthetők a gépen, ám erről szó sincs, leginkább Full HD-ig érdemes próbálkozni. Windowson egyáltalán nem probléma a DivX formátumú filmek lejátszása, ellenben valamiért Androidon alapjáraton ez nem működik, persze ez a hiányosság egy másik program letöltésével kiküszöbölhető. Mozizásra jó ez a kijelző, csak sajnos az akkumulátor nem bírja megfelelően a strapát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!