Teclast X80 Pro - kinéz a robot az ablakon

A kínaiak táblagépének legnagyobb vonzereje, hogy Android és teljes Windows 10 rendszert is kezel. A kivitelezés jó, és ugyan nem hibátlan minden, az árazás bármit képes feledtetni.

Hirdetés

Bevezető, tartozékok

Az Apple iPad 2010-es bemutatása óriási lavinát indított el, hiszen a felhasználók imádták a nagy kijelzővel szerelt, mégis könnyen hordozható gépet, nem véletlen, hogy megannyi gyártó beállt a sorba és kezdte el fabrikálni saját táblagépét. Ahogy azt viszont mondani szokás, semmi sem tart örökké, így a tabletek népszerűsége sem, az IDC legújabb kimutatása szerint például 5,9 százalékos visszaesés várható ezen a piacon, és főleg olyan eszközök kezdenek előtérbe kerülni, amelyek 2-in-1 kialakításúak, vagyis billentyűzet is tartozik hozzájuk, így kvázi netbookként használhatók. Vannak másféle hasznos és jó ötletek, Teclastnak például nem egy táblagépe futtat Androidot és Windows 10-et.

Pofás kis eszköz, egy kézzel hosszú távon is kényelmes tartani
Pofás kis eszköz, egy kézzel hosszú távon is kényelmes tartani [+]

Valószínűleg igencsak kevesen hallottak erről a cégről (két napja megjelent másik cikkünkig, tiszta véletlen, hogy két különböző forgalmazótól is pont Teclast tabletet kaptunk szinte egyszerre), pedig munkájukat 1999-ben kezdték, és a hivatalos weboldal leírása szerint a kínai piac 12 százalékát uralják, 80 millió felhasználóval rendelkeznek, és már más kontinensen, így Európában és Amerikában is jelen vannak, ráadásul jó néhány szoftveres szabadalommal rendelkeznek. A Teclastot nagyrészt az Ultrapad sorozat viszi most a hátán, ebbe tartozik tesztalanyunk, az X80 Pro is, ami az előbb említett dupla szoftveres megoldás mellett Intel Cherry Trail platformra épül, jól kezelhető, gyors és azt ígéri, hogy képes lehet kiváltani a gyengébb számítógépeket. Hab a tortán, hogy az ára is egészen elképesztően alacsony, igaz, egyelőre hazánkban nem kapható, szóval ha egy ilyen eszközt szeretnénk, le kell nyelni a Kínából való rendelés minden nyűgjét-baját, és jó néhány kompromisszumot is meg kell kötnünk.

Csinos doboz, a tartozékkínálat viszont egy kicsit karcsú
Csinos doboz, a tartozékkínálat viszont egy kicsit karcsú [+]

Az Everbuyingtól érkező doboz fedelén három fontos betűt illetve feliratot látunk, egyik a táblagép megálmodóját jelöli, egy a termékcsaládot, az X pedig valószínűleg a platformot. A csomagolás tartalma pont annyi, amennyit a masina áráért cserébe elvárhatunk: kapunk egy microUSB kábelt, használati útmutatókat, valamint egy USB-OTG madzagot is, headset nincs, ez mondjuk a tableteknél nem is szokás, de töltőfejet sem találunk, szóval érdemes mihamarabb beszerezni valami nagyobb teljesítményű darabot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés