Hirdetés

TCL 40 NxtPaper 5G - papíron jó

Mutatós hátlap, szemkímélő kijelző és 5G – mégsem minden arany, ami fénylik.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A NxtPaper 40 5G két nanoSIM-et fogad be és minden hazai 4G/5G hálózatra felkapcsolódik. A beszélgetési minőség mind a hangszóró, mint pedig a mikrofonok oldaláról kellően tiszta, zajos környezetben is érteni egymást. Megvan a kétcsatornás WiFi 5 modem (802.11a/b/g/n/ac, 2,4 és 5 GHz, Direct, HotSpot), a Bluetooth 5.1 (A2DP, LE) és az USB 2.0 (Type-C, MTP, OTG). A navigálás egész fürge és pontos az A-GPS mellett a GPS, GLONASS, Galileo és BeiDou műholdakat használva egy csatornán. Megvan az iránytű, a gyorsulásmérő és az NFC, nincs viszont giroszkóp, barométer vagy infra.


[+]

Az 5000 mAh bőséges, a visszafogott hardver pedig kellően takarékos, hogy 6-7 órás képernyőidők simán kijöjjenek vegyes használattal, noha a készenléti fogyasztás csak átlagos. Ha egész nap csak olvasunk, akkor halovány fényerőn a 10 óra is összejöhet, átlagos nyomkodásból pedig másfél-kétnapos töltésráta. A telefon lassan merül és lassan tölt: 100 wattos USB-PD adapteremmel bő két óra volt a teljes ciklus végére érinti, adapter pedig nincs a csomagban.


[+]

Összefoglaló

TCL 40 NxtPaper 5G
Pro
Papírszerű tapintás remekül tapadó házban
Kényelmes olvasás szemkímélő megoldásokkal
A felület is az e-könyv olvasókra emlékeztet
5G, 256 GB-os tároló, jack kimenet, microSD foglalat
Kellemesen hosszú üzemidő
Kontra
HD panel rengeteg kávával, korlátolt napfény alatti láthatósággal, OLED-nél világosabb minimális fényerővel
Nincs ultraszéles vagy zoomkamera, gyenge segédek
Stabilizálatlan videók, túlszűrt hang
Nincs értesítő LED, mindig aktív kijelző, sztereó hangszóró, giroszkóp
Android 13-as felület, nincs sokéves szoftvertámogatás
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 6 pont
Szoftverfelület 8 pont
Szoftvertámogatás 4 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (6/256 GB, HUF) 69 990

Papíron a TCL 40 NxtPaper 5G jó ajánlat: 70 ezer forintért kipipálja a modern adatkommunikációs modemet és a 256 GB-os tárolót, a papírtapintású kijelzőt egy sor szemkímélő megoldással és alacsony fényvisszaveréssel, a jól tapadó, homokkőszerű kivitelt, valamint az előnyös üzemidőt. A gyakorlatban viszont le sem tagadhatná, hogy belépőszintű teló: elég csak ránézni az ósdi formára és a HD panelre, monó hangszóróval a sztereó helyett. A sebesség épp csak elmegy, az Android 13 túlkoros elmaradt biztonsági frissítésekkel és hosszútávú szoftvertámogatás ígérete nélkül. A jack kimenet és a microSD bővítés ugyan megvan, a giroszkóp, az értesítő LED vagy a mindig aktív kijelző viszont nincsen.

A legvitathatóbb pont pedig maga a kijelző: árszinten ma már belefutni FHD felbontásba vagy AMOLED technológiába, és az utóbbi tényszerűen fényesebb nappal, sötétebb éjjel és sokkal jobb betekintési szögeket kínál minden pillanatban. Oké: van, akit egyszerűen zavar az OLED vibrálása, és a NxtPaper tényleg nekik szól ügyes témákkal és módokkal, aminek tablet és zsebméretben is van egy szűk piaca, úgyhogy örülünk a TCL törekvésének. De azért PWM elsötétítéssel, kékfényszűrő- és olvasómóddal, illetve az élénk színeket visszafogó kalibrációs opciókkal ma már az AMOLED is vigyáz a szemünkre, minden másban pedig egy évtizeddel a matt TFT technológia előtt jár. Az ár egyébként így is versenyképes, a plecsniről a 40-es NxtPaper viszont a gyengélkedő kamera és a már bejelentett 50-es sorozat miatt is lemarad.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • TCL

Azóta történt

Előzmények