Doboz, külső
Pedig a tulajdondonos szépen megőrizte a szinte kocka alakú, fekete csomag tartalmát, kizárólag az adatkábel hiányzik, ami nem nagy tragédia, lévén alul miniUSB foglalatot fogunk találni. Ide jön majd a headset is, ami két részből áll. A rövidebb kábel sima jack dugóban végződik, ezért nem kötelező a mellékelt TAG Heuer fülest használni, bár kétségtelenül unikum egy ilyen headset. A tartozékok listája ezzel ki is fújt, nem kapunk például tokot, bár az is igaz, hogy a világ összes konnektorát lefedte a gyártó, annyiféle átalakítót kapunk a töltőfejhez.
A nálunk járt készülék típusszámát tekintve egy TH01M nevű modell, pont ilyet nem találtam a gyártó oldalán, az tuti, hogy ez az úgynevezett Black Steel sorozat darabja, azaz a rozsdamentes acélra egy úgynevezett PVD (Physical Vacuum Deposit) eljárással viszik fel a titánium-karbid bevonatot, ami nemigen pattogzik le és védi a fémet a korróziótól, ami mondjuk rozsdamentes acél esetén eléggé mindegy. Lényegében egy nagyon ellenálló, homogén, filmszerű réteg jön létre, amely rendkívül időtálló, a mi készülékünkön egy karc sem volt, holott a hátlapra tett pirosas bőr már megkopott kissé.
Az összes Meridiist modell egyedisége, hogy a telefon teteje kissé csapott, az így létrejövő, ferde felületre pedig egy második kijelző került, amely az időt mutatja (illetve más információkat), OLED technológiával, 96x16 pixelen. Ez egyébként látványos, jópofa és még hasznos is tud lenni. Ide kerül mondjuk a hívó és a hívott fél neve, ami annyiban necces, hogy a nagyvilággal is tudatjuk, hogy éppen kivel társalgunk. A fő kijelző 240x320 pixeles, mérete 1,9 inch, manapság már a "nem menő" kategóriába sorolható, ám a betekintési szög kifejezetten jó, a karcálló bevonat pedig hasznos, pláne, ha tudjuk, hogy ez egyébként 60,5 karátos zafírkristály.
A katonásan sorakozó gombok is rozsdamentes acélból vannak, a hátlap esetünkben bőr, de hogy ez most alligátor-e, vagy csak egy mezei tehén volt az alany, azt sajnos én biztos nem tudom tapintásra megállapítani, mert utóbbit már láttam testközelből, de ekkora hüllőt még nemigen simogattam, úgyhogy maradjunk abban, hogy vörös árnyalatú, látszik a varrás, és szerintem annyira illik a hátlapra ez a burkolat, mint Győzike kezébe a verseskötet. El lehet képzelni, de nem életszerű.
A hátlap egyébként idétlen, egy jókora retesz van rajta, amit ha balra húzunk, akkor le lehet fejteni a bőr borítást fentről lefelé egy pontig. Az így keletkezett résben ül az akkumulátor, alatta pedig a SIM, microSD bővítés nincsen. A hátsó rész felső szekciója egy kamerát rejt, ez szó szerint értendő, mivel itt egy kis panelt kell balra mozgatni ahhoz, hogy megpillantsuk a lencsét. Ilyenkor el is indul a kamera, már amennyiben nincsenek lezárva a gombok. A Meridiist oldalán balra hangerőt szabályozó gombpáros ücsörög, jobbra pedig egy programozható billentyű, gyakorlatilag bármilyen funkció hozzárendelhető. A 155 grammos jószág anyaghasználata és összeszerelési minősége egyébként példás, Franciaországban készül a masina, a Modelabs műhelyében. Ők egyébként több hasonló luxuscégnek raknak össze telefont, no meg csinálnak saját moddokat is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!