Hirdetés
Menü, funkciók
Bekapcsolás után a főképernyőn TAG Heuer háttérkép látszik, a piros, a fekete és a szürke dominál. Az MTK platformot alaposan átalakították a mérnökök, ez a menübe lépve egyből tetten is érhető, nincsenek ugyanis ikonok, öt darab menüpontunk van egymás alatt, ennyi az egész. Ezen nem lehet változtatni, mondjuk az is tény, hogy egyetlen milliárdos óratulajdonos sem fog eltévedni, már ha ez szempont volt egyáltalán. A telefonkönyv 1000 nevet tud tárolni, több szám, email cím, kép, csengőhang és születésnap tartozhat ide, s rögtön tetten is érhető, hogy szoftver rettentően lassú. Alig tudja követni az interfész a kiadott parancsokat.
Üzeneteknél SMS, MMS és egy meglehetősen alapszintű email kliens található, a szövegbevitelt T9 segíti, de ezt jobb kikapcsolni, mert egyrészt nem tud magyarul (ahogyan a telefon sem), másrészt pedig az egyébként sem sebes rendszert még jobban visszafogja. Már arra is várnunk kell, hogy a bejövő üzeneteket meg tudja nyitni szerencsétlen telefon, nem is csoda, hogy nem találunk egyetlen olyan funkciót sem a készülékben, ami kicsit is jobban megizzasztaná a hardvert. Kapunk naptárat, diktafont és világórát is, ezek a business menüpont alá költöztek, akárcsak a valutaváltó, vagy a stopper, amely köridős.
És nincsen szinte semmi más. Nincsenek játékok, bár java nyelvű alkalmazásokat támogat a masina, de ami sokkal meglepőbb, hogy böngészőt sem fogunk találni, pedig egy Opera Mini azért elfért volna végszükség esetére. Egy WAP borwser azért akad eldugva a Multimédia menüben, némi ügyeskedéssel tehát áthidalható a probléma, de ez gyárilag nem túl elegáns. Cserébe viszont kiemelkedően jó a hangminőség, én is mindenkit tisztán hallottam, engem is remekül lehetett érteni, ráadásul a kihangosított beszélgetések színvonala is messze meghaladja a kategória átlagát, már amennyiben a filléres MTK rendszerű telefonokkal mérjük össze a több százezer forintba kerülő készüléket.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!