Hirdetés

Sony Xperia 5 II - kiskedvenc

A Sony tulajdonképpen kompakt csúcsmodellnek szánta az Xperia 5 II-t, ami nagyjából össze is jött. A viszonylag kicsi, hagyományos és kifogástalan kialakítást pedig egy rakás, sokak által hiányolt funkcióval tették még vonzóbbá.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs képességek is hiánytalanok, noha infra vezérlő speciel nincs. Van viszont 5G hálózati kompatibilitás az N1, N3, N8, N28, N78 sávon, Cat.18-as LTE minden hazai frekvencián, a második nanoSIM helyett pedig bővíthetjük a 128 GB UFS 3.1-es belső tárhelyet maximum 1 TB-ig. A készülék mellesleg HAC szabvány szerint hallókészülék-kompatibilis. A kétsávos WiFi 802.11a/b/g/n/ac/ax szabványon kapcsolódik, utóbbit hívják WiFi 6-nak, a HotSpot és a Direct természetesen adott. NFC van, a navigáció pedig az A-GPS, A-GLONASS, Beidou, Galileo és QZSS adatai alapján történik.


[+]

Az OTG képes Type-C port 3.1-es 4K 60 FPS DisplayPort támogatással, az 5.1-es Bluetooth pedig az A2DP és LE mellett ismeri az aptX, aptx HD és LDAC audiokodekeket is High-Resolution Audio Wireless támogatással, és ugye van 3,5 milliméteres jack is. Szenzorosan csak a tájoló és hőérzékelő hiányzik, tehát fény- és közelségérzékelő, gyorsulásmérő, giroszenzor, hangérzékelő és mágneses szenzor van.

Hirdetés

[+]

Az Xperia 5 II fizikailag kisebb és alacsonyabb felbontású kijelzőhöz ugyanakkora akkumulátort kapott, mint az Xperia 1 II, viszont nem opció a vezetékmentes töltés. Cserébe a töltésvezérlés lehetővé teszi az átfolyó energiaellátást, ami főleg játékhoz jön jól. Ezt a hardver témakörnél már részleteztük. A szintetikus teszt alapján a készülék helyben tárolt tartalmat 25 órán keresztül tud lejátszani (óránként alig 4%-os merüléssel), tölteni pedig maximum 21 wattos teljesítménnyel lehet fél óra alatt 0-ról 50%-ra, ha és amennyiben veszünk egy legalább 21 wattos adaptert, a dobozban ugyanis csak 18 wattosat találunk. Elérhető amúgy az akkumulátor töltöttségének maximálása 80 vagy 90%-ban, illetve az alkalmazkodó töltés is, ami a töltési szokások alapján határozza meg az optimális tempót.

Sony Xperia 5 II
Pro
Kényelmes, visszafogott méret; ergonomikus kialakítás; prémium dizájn
Notch és lyukmentes 120 Hz-es, HDR10 OLED kijelző
Kitűnő hangzás, széleskörű audiokodek-támogatás, sztereó hangszóró
Testreszabható, fizikai kameraindító és exponálógomb
3,5 mm jack, értesítő LED, IP68
Átfolyó töltés, kitűnő üzemidő
Kontra
A csúcskategóriában közepes kameraképességek
A készülék képességeinél gyengébb töltő a dobozban; nincs vezetékmentes töltés
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (HUF) 359 999

A Sony Xperia 5 II leginkább azt tudja, hogy rendelkezik egy rakás olyan aspektussal, ami egy ideje permanens hiánycikk a csúcskategóriában és még mindig kompaktnak számít. Bár az iPhone 12 mini kicsit átstrukturálta a kompakt csúcsmodell fogalmát, androidos vonalon még mindig nincs alternatíva azoknak, akik hovatovább egy kézzel gépelnének be egy üzenetet. Tény, hogy a 21:9-es képarány hosszúkás formát eredményez, cserébe keskeny, az értesítősávot pedig szoftveresen közelebb lehet hozni. Nem mellesleg meg is tették. Mindemellett a Sony köztudottan kifinomult dizájnnal, kitűnő anyagminőséggel és ergonómiával dolgozik, ami most sincs másképp. Külön említést érdemel a fizikai exponáló gomb, a Google asszisztens gomb és a bekapcsológombba épített ujjlenyomat-olvasó. A roppant letisztult és elegáns kivitel mellett megvan az IP68-as védelem, nem lóg bele semmi a 6,1 hüvelykes, 120 Hz-es, HDR10 OLED panelbe, viszont van RGB értesítő LED és előlapi sztereó hangszórópár kimagasló hangzással. Hogy a fülhallgatóra jutó audiominőségről ne is beszéljünk. Méretben nagyon közel áll a Samsung Galaxy S20, ott viszont hiányzik néhány fentebb említett apróság(on kívül az 5G is), ami mindenképpen előnyt jelent a Sony számára, ahogy a Snapdragon lapkakészlet, a jobb üzemidő és funkcionálisan sokrétűen kiegészített, de alap Android is. A kameraképességek nem kiemelkedők a csúcskategóriában, mindazonáltal közel sem használhatatlan (este viszont kifejezetten jó az állókép), de az Xperia 5 II erőssége nyilvánvalóan a tartalomfogyasztás, legyen az mozgókép, zene vagy játék. Érdekes, hogy a készülék nyitóára a Sony hivatalos magyar oldalán a szeptemberi bemutatáskor 330 ezer forint volt, ami mostanra 360 ezer forintra nőtt. Ez rengeteg pénz. Ezzel együtt, ha valaki már ekkora összegben gondolkodik, a Sony tud olyan funkciókat és extrákat nyújtani a konkurenciához képest, ami indokolja az ajánlott minősítést.

Sony Xperia 5 II

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények