Samsung Xcover 271

Hirdetés

Alapfunkciók, szoftverek, multimédia

Négy fajta főképernyő-témából választhatunk, ebből három az aktuális időt és dátumot jeleníti meg, ezek csak az óra helyében és a betűszínben térnek el. A negyedik, intelligens készenlét névre hallgató téma viszont jól használható, a sokak számára ismerős sávos elrendezést használja. A legfelső, vízszintesen görgethető sorba parancsikonokat helyezhetünk ki (annyit, amennyit csak szeretnénk - ez teljes mértékben ránk van bízva), alatta pedig az aktuális időt és dátumot olvashatjuk, de ide kerül a háttérben futó zenelejátszó és rádió is, természetesen mindkettő kap egy-egy saját sort. Testreszabási lehetőségből viszonylag jól áll az XCover: kapunk három témát (ezek csak a színeikben térnek el), átállíthatjuk a betűtípust, a színeket és a betűméretet, saját háttérképet is berakhatunk, ráadásul három áttűnési animáció közül is választhatunk.

A telefonköny kielégítő, a kontaktjainkhoz négy telefonszámot, e-mail címet, céget és beosztást adhatunk meg, saját csengőhangot és képet állíthatunk be és csoportokba is rendezhetjük őket. Az üzenetkezelésre pedig egy szavunk sem lehet, szinte mindenre képes, amit ma egy ilyen alkalmazásnak tudnia kell. Az üzeneteket böngészhetjük chatfolyam-nézetben, amelyről bármikor átválthatunk a klasszikus listanézetre, saját mappákat hozhatunk létre, az SMS-ek gyártása pedig kellemes élmény a jó minőségű billentyűzeten.

A beépített szoftverek listáját megfelelőnek érzem, a kategóriájában nincs szükség ennél bőségesebb kínálatra. Kapunk egy szervezőt, amely egy naptárat (a bejegyzésekhez riasztást is beállíthatunk), egy jegyzetelő alkalmazást, egy ébresztőórát, egy világórát, egy alapműveletek elvégzésére alkalmas számológépet, valamint egy mértékegység-átváltót (amely pénznemeket is kezel) tartalmaz. Ezen kívül előre telepítve találunk egy iránytűt, egy stoppert, egy időzítőt, egy lépésszámlálót, egy nagyon alap képszerkesztőt, valamint egy PDF és Office-fájlok megnyitására képes irodaszoftvert. Utóbbi gyorsan működik, de sajnos nem ette meg az összes dokumentumtípust a teszt folyamán, a docx formátummal meggyűlt a baja, pedig a fájlt felismerte a szoftver. Zenéket a beépített lejátszó alkalmazással hallgathatunk, ami egy igen fapados alkalmazás; a véletlenszerű lejátszás, az ismétlés és az albumborítók megjelentítése mellett egy hangszínszabályózót képes felmutatni, amely 8 előre definiált hangszínt tartalmaz (ami igazából csak öt darab, mivel a széles, dinamikus és surround módok nem okoznak észlelhető elváltozást a zenében), ennyiben ki is merült a cucc. A rádió hasonlóan gyér funkciókínálattal rendelkezik, képes automatikusan feltérképezni az állomásokat, amelyeket el is menthetünk, de ennyiben ki is fújt a lista.

Az interneten a beépített böngészővel szörfözhetünk, ami sajnos nem a legkellemesebb élmény. Erről nem a szoftver, nem is a Samsung mérnökei tehetnek; a hibás a képernyő, két hüvelykes képátlón ugyanis nem lehet érvényesülni ezen a téren. A böngészőprogram amúgy gyenge funkcionalitással rendelkezik: az adott oldalt elforgathatjuk 90°-kal, átkapcsolhatunk teljes képernyős módba, olvashatunk RSS-eket, valamint a felbontásnak megfelelő szélességre méretezhetjük át a lapokat, összesen ennyit tud. E mellé kapunk még egy nagyon alap e-mail programot és két SNS-klienst (Facebook és Twitter), ezzel le is fedtük a készülék internetes képességeit.

LG Optimus Chic

A telefonban található egy maximum két megapixeles (azaz 1600x 1200 képpontos felbontású) fotók készítésére alkalmas fixfókuszos kamera is. A szoftvere elég lassú, a gyors mozgásokat nem tudja lekövetni az előnézeti kép, a fotók pedig a fixfókusz ellenére elég lassan készülnek el. Beállítások terén sem vagyunk eleresztve: állíthatunk fényerősséget (-0,4 és 0,4 között), fényképezési módot (szépség, mosoly és panoráma), tologathatjuk a fehéregyensúlyt és az expozíciómérést. A képminőség megfelel az elvártnak: az erős zajmosó algoritmus következményben olajfestményszerű fotókat kapunk, fakó színekkel és gyenge dinamikatartománnyall, a makró módról pedig inkább ne is beszéljünk. Természetesen videót is lőhetünk a készülékkel, ezt maximum QVGA minőségben és 15 képkocka/másodperces sebességgel tehetjük meg, az így készült videó minőségétől sem estem hanyatt; a képe mosott, viszonylag gyors mozgások esetén pedig szaggatott lesz a felvétel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés