Hirdetés

Samsung Galaxy XCover 4 - nagyot koppan, de el nem hallgat

HD kijelzőre, IP68-as por- és vízálló védelemre, valamint takarékos SoC-re váltott az XCover 3 utód, amely a Mil-STD 810G strapavédelmet is megkapta.

Hirdetés

Egyéb szoftverek

Normál esetben 5 x 5-ös az ikonkiosztás a főoldalon, de kérhető 5 x 4 és 4 x 4-es rácsszerkezet is. A felület témázható és az egyes köntösök akár a Samsung billentyűzet, a tárcsázó és más rendszerszoftver küllemét is megváltoztatják. Manapság egyébként alapból is ízléses a Samsung felület és átlátható a beállítások halmaza, csak hozzá kell szokni, mi hol van, ebben segítenek az alcímek. Az értesítési panel tetején alapból hat kapcsoló pihen, plusz a fényerőcsúszka, a függönyt lehúzva további tíz gomb érhető el két fülön, sorrendjük variálható. Van még egy rendszerszintű kereső is, a vezetékmentes kapcsolatokat innen lehet kezelni.


[+]

A rendszererőforrásokat (RAM, tároló, telep, biztonság) az eszköz karbantartása menüpont felügyeli, itt tippeket és automatikus optimalizálást is lehet kérni, rá tudunk nézni a sokat fogyasztó alkalmazásokra vagy a felgyülemlett ideiglenes fájlokra. Ha fogytán lenne a hely, vagy csak szinkronizálná a felhasználó az adatait, a fotóit, a videóit, a jegyzeteit, az alkalmazás beállításait vagy akár a billentyűzet opcióit, a Samsung Cloud segítségével megteheti. Itt ugyanúgy 15 gigabájt jár ingyen, mint a Google Drive esetében. A Samsung havi 1 dollárért méri az 50 gigabájtos és 3-ért a 200 gigabájtos bővítést, ha a dolog felkeltette az olvasó érdeklődését.


[+]

A szoftverfelhozatal bőséges: jófajta a naptár és a fájlkezelő, teljes edzés- és egészségkövetést kínál a Samsung Health, jól használható a gyártói email alkalmazás és a Samsung Notes jegyzetelő, amit pedig nem a koreaiak biztosítanak, azt a Google (térkép, YouTube stb.) vagy a Microsoft (Office, OneNote, OneDrive, Skype). Minden mást a Play vagy a Galaxy Apps áruházból lehet berántani. Ezen felül még pár eszköz és a Facebook látogatott el. Ez sem kevés, mára viszont ideális lett a mellékelt lehetőségek és az előre telepített alkalmazások választéka, és azt is jó látni, hogy nem tartogat egy csomó opciót a gyártó a extraként a drágább készülékeinek – az XCover 4 szoftveroldalról komplett.


[+]

A névjegyzék a maga Material Design stílusában letisztult és átlátható, számos fiókból, a SIM-ről és a telefonról is behívja a tételeket, többféle elven csoportosítva és szűrve. Könnyen elérhető a tárcsázó (gyorskeresés), egy névjegy alatt pedig az SMS-küldés és a videóhívás van ujjnyújtásnyira. Az XCover 4 két böngészőt kapott, és a Samsung gyári, illetve a Chrome is támogatja az asztali elrendezést, több lap megjelenítését, a könyvjelzőkezelést és a keresést. A Chrome szinkronizál minden Google-előzményt és adatot, a Samsung Internet pedig bővítményeket kínál és könnyen lehet a kezdőoldalra dobálni a linkeket. Mindkettővel előfordulnak megakadások görgetéskor, az oldalak betöltése ugyanakkor elég gyors. A billentyűzet témázható, méretezhető, megjeleníti a számokat a karakterek felett, több nyelven működik, korrektúrázik, szavakat ajánl, bővíthető szótára pedig szinkronizálható a Samsung felhőbe.  

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nomu T10: nem okos, viszont szívós

    Strapabíró hagyományos telefont mutatott be a Nomu, amely nyugodtan kieshet a zsebből, hacsak épp nem kötéltáncot jár a tulajdonos, két hegycsúcs vagy felhőkarcoló között.

  • Snapdragonnal futott tesztkört a Galaxy S8 Active

    A Samsung csúcsszériájának strapa változata valószínűleg hamarosan bemutatásra kerül, csak feltehetően nem errefelé.

  • Bemutatkozott a strapabíró S8 Active

    Az aktuális Galaxy terepmobil most sem spórolja ki sérülékenyebb fivérei legütősebb specifikációit. Ehhez por- és vízálló védelem, illetve ütés- és rázkódásálló burkolat jár.

  • Nomu S30 mini - nomus olyan rossz

    A Nomu hírnevét nem csak a rendszerbiztonsági problémák tették próbára, becsúszott egy tragikus modell is a szórásba. Az S30 viszont jól sikerült, és az S30 mini is.

Előzmények