Samsung Galaxy XCover 4 - nagyot koppan, de el nem hallgat

Külső, kijelző, strapatulajdonságok

Egy akkora vállalat, mint a Samsung, nem engedheti meg magának, hogy fehér foltot hagyjon a mobilok rendkívül sokszínű kategóriatérképén. Nem csak méretben és tudásban vannak telefon és telefon között különbségek, praktikában és szívósságban is, és akinek elengedhetetlen a napi betevője megszerzéséhez vagy hobbija elvégzéséhez a víz-, por- és ütésállóság, örömmel konstatálhatja, hogy a negyedik generációs, középkategóriás XCover strapasorozat IP68-as és Mil-STD 810G védelemmel futott be.


[+]

A cikkíráskor elérhető termékoldal kicsit szűkszavúan fogalmaz: a Galaxy XCover 4 bírja az alacsony és magas hőmérsékleteket, a mechanikus ütődést és rázkódást, a napsugárzást, valamint a sós vízpárát. Forró, sós, alkoholos vagy szappanos folyadékba meríteni viszont nem szabad, az utóbbi kettő leginkább a tisztítás korlátaira vonatkozik, persze whiskys hordóba sem érdemes mártani. Az IP68-as védelem legfeljebb másfél méteres mélységben, legfeljebb 30 perces használatot jelent a hivatalos adatlap szerint, az egyik brit forgalmazó a Mil-STD 810G ütésre vonatkozó védelmét pedig 1,8 méteres magasságból betonra ejtéssel definiálja.


[+]

A fentiek mindenképpen fontosabbak annál, hogy egyébként a sötétszürke köntösbe bújt XCover 4 egész pofásra sikeredett, megtartva a Galaxyk jellegzetes vonásait, csak masszív burkolattal körbevéve az 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixeles TFT panelt. Ez alá most is három, háttérvilágítást nélkülöző nyomógomb került (alkalmazásváltó, kezdőoldal, vissza) kellemes nyomásponttal. A 146,2 x 73,3 x 9,7 milliméteres és 172 grammos paraméterek egy ilyen készülék esetében tűréshatáron belül vannak, bár a hátlap alatt megbújó és cserélhető, 2800 mAh-s telep lehetett volna kövérebb.


[+]

A műanyag konstrukció remek, szorongatásra sem nyekereg. Mondjuk a korai tesztkészülék formájában, eredeti doboza nélkül idelátogatott mobil jobboldali szegélye kissé bizonytalanul simult a képernyőhöz. A por- víz- és ütésálló védelmet figyelembe véve úgy gondoljuk, ez csak a nálunk járt darabot érintette, egyébként az összeszerelés hibátlan volt. Más kérdés, hogy a microSIM-nek és a microSD-nek helyet adó hátoldal plasztik lapját néhány gondos pattintással vissza lehet helyezni – ez kényelmes, ám mégis megnyugtatóbb, amikor csavarozva lehet a gumizott illesztésű fedlapot a helyére szorítani, bár ismételten: az IP-védelmet az adatlap garantálja.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy XCover 4 myPhone Hammer Axe LTE Evolveo StrongPhone G4 Evolveo StrongPhone Q8
Képátló 5 hüvelyk 4,5 hüvelyk 5 hüvelyk 4,5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD
Fehér fényerő (max) 484 nit 542 nit 616 nit 533 nit
Fehér fényerő (min) 3,8 nit n/a 24,6 nit n/a
Fekete fényerő 0,64 nit 0,23 nit 0,65 nit 0,22 nit
Kontrasztarány 756:1 2357:1 948:1 2421:1
Színhőmérséklet 7638 K 10850 K + kézi 11536 K + kézi 9502 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A recézett oldalak segítik a biztos fogást, a baloldali hangerőszabályzót és a jobb oldali bekapcsolót könnyű elérni és lenyomni, az előbbi feletti, programozható XCover gomb került csak az ideálisnál magasabbra. Alul microUSB port és mikrofonfurat, felül fülhallgató-kimenet van. Egyiket se védi gumis fül, csatlakozás előtt így meg kell várni, hogy kiszáradjanak. A pontosság kedvéért 4,99 hüvelykes TFT panel maximális fényereje elmegy, odakint épphogy látszódnak a tartalmak, bár az, hogy egy Galaxy A3 (2017) fényesebb tud lenni és AMOLED kijelzője mindig aktív marad, irigylésre ad okot egy strapatelefon esetében, amelyet ugye jó eséllyel nem bent használ majd az ember. Az esti minimumok és a betekintési szögek rendben vannak, bár a kontrasztok oldalra fordítva gyorsan csökkennek. A kalibráció kissé hűvös, kézi szabályozás nincs.


[+]

Az érintési érzékenység és a rezgőmotor erőssége megfelelő, a meg nem nevezett védőüveget pedig a széleinél némileg kimagasodó plasztik oldalélek védik. Ha pedig az ujjakat kesztyű, a kezelés akkor sem lehet gond, erre külön mód van. Az előlapra még fénymérő, közelségérzékelő, beszélgetés/multimédiás hangszóró és 5 megapixeles kamera került. A hátlapra 13 megapixeles modul autofókusszal, f/1,9-es lencsével és ledes villanóval, márkafelirat mindkét oldalra jutott. Ha minden igaz, a végleges doboz egy ismeretlen teljesítményű töltőfejet, egy microUSB kábelt és a szokásos leírásokat tartalmazza. Az XXLGSM-től viszont jelöletlen, fehér dobozkában vándorolt ide a masina.  

Hardver, Samsung Experience

A WVGA-s, lomha Galaxy Xcover 3 után két évvel a Samsung belátta: a HD kijelző és egy modern négymagos SoC a minimum, és bár a 64 bites, 1,43 GHz-es Cortex-A53 magokat felvonultató Exynos 7570 processzorosan és grafikusan is visszafogott (Mali-T720MP1), a 14 nanométeres csíkszélesség takarékos működést ígér. A 2/16 gigabájtos RAM/tárhely kombináció is a szükséges minimumot teljesíti, a felhasználónak megmaradó 10 gigabájt ugyanakkor akár 256 gigás microSD-vel is megtoldható és belső tárolóként formázható. A sebesség a felületen vagy böngészés közben az elfogadható rubrikába helyezhető. Ha épp nem pörög valami a háttérben, úgy-ahogy fluid a rendszer, ám elég egy kisebb elfoglaltság, és a rosszmájúak által TouchWiz lagnek csúfolt megakadások előbújnak.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy XCover 4 Evolveo StrongPhone G4 Go Clever Quantum 470 Pro Rugger Huawei Y6 Pro
Rendszerchip Exynos 7570 MediaTek MT6737T MediaTek MT6737T MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 35305 pont 40181 pont 38748 pont 21798 pont
Vellamo Browser 2548 pont 2437 pont 2438 pont 2406 pont
Vellamo Metal 1068 pont 1050 pont 1110 pont 965 pont
Geekbench 4 (single / multi) 630 / 1813 pont 632 / 1755 pont 635 / 1692 pont 514 / 1434 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,3 fps 8,7 fps 8,2 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,6 fps 4,0 fps 4,0 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11 fps 19 fps 18 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 6,8 fps 11 fps 12 fps 11 fps

Ez böngészés és általános görgetés közben is előfordulhat, plusz az alkalmazáskezelés is ráérős, de nem vészesen lassú. A várakozás a home gomb lenyomása után szándékos: pár tizedmásodpercet vár a rendszer, hátha még egyszer rátelepedünk, ilyenkor indul ugyanis a kamera, tripla lenyomásra meg az egykezes használathoz igazodik a képernyőtartalom. 3D-s játékban is visszafogott a helyzet, ez talán egy strapamobilnál megbocsátható, a 7.0-s Android főverzió meg 5%-os részesedés mellett mindenféle zöld robotos mobilnál üdvözölendő.


[+]

Ha Nougat, akkor van osztott képernyős mód (alkalmazásváltót nyomva tartva), gyors váltás két app között (ugyanezt kétszer lenyomva) és az értesítések is 7.0-s stílusúak. Ugyancsak állítható a betű- és a képernyőméret (DPI). A gyártói felületet egyébként TouchWiz helyett manapság Samsung Experience-nek nevezik, és ha akad, akkor mostantól Samsung Experience lag a háta mögötti neve. Programozható a bal oldali XCover gomb: a szimpla (alapból zseblámpa) és a hosszú lenyomás (alapból kamera) funkciója is megadható, ezek pedig kikapcsolt képernyőnél is működnek. Vagyis hellyel-közzel, mert van, amikor nem.

A hosszú lenyomás nem okés sötét kijelző mellett: néha felvillan a vaku, kikapcsolni aztán nem lehet, de a főképernyőre jutni sem, hacsak a kamera home gombos indítása után onnan ki nem lép az ember. Ez szoftveresen nyilván orvosolható. Ujjlenyomat-olvasó ugyan nincs, aktiválható ugyanakkor a Knox-védelem és egy sor zárképernyős megoldás, plusz a fájlok és személyes adatok a biztonságos mappába zárhatók, az állományok titkosításra kerülnek. Fényképek, videók, jegyzetek, levelek, névjegyek és naptáresemények is ide mozgathatók. Az egyszerű kezdőképernyő nagyobb ikonokkal, a kesztyűs mód pedig nagyobb érintési érzékenységgel operál.

Egyéb szoftverek

Normál esetben 5 x 5-ös az ikonkiosztás a főoldalon, de kérhető 5 x 4 és 4 x 4-es rácsszerkezet is. A felület témázható és az egyes köntösök akár a Samsung billentyűzet, a tárcsázó és más rendszerszoftver küllemét is megváltoztatják. Manapság egyébként alapból is ízléses a Samsung felület és átlátható a beállítások halmaza, csak hozzá kell szokni, mi hol van, ebben segítenek az alcímek. Az értesítési panel tetején alapból hat kapcsoló pihen, plusz a fényerőcsúszka, a függönyt lehúzva további tíz gomb érhető el két fülön, sorrendjük variálható. Van még egy rendszerszintű kereső is, a vezetékmentes kapcsolatokat innen lehet kezelni.


[+]

A rendszererőforrásokat (RAM, tároló, telep, biztonság) az eszköz karbantartása menüpont felügyeli, itt tippeket és automatikus optimalizálást is lehet kérni, rá tudunk nézni a sokat fogyasztó alkalmazásokra vagy a felgyülemlett ideiglenes fájlokra. Ha fogytán lenne a hely, vagy csak szinkronizálná a felhasználó az adatait, a fotóit, a videóit, a jegyzeteit, az alkalmazás beállításait vagy akár a billentyűzet opcióit, a Samsung Cloud segítségével megteheti. Itt ugyanúgy 15 gigabájt jár ingyen, mint a Google Drive esetében. A Samsung havi 1 dollárért méri az 50 gigabájtos és 3-ért a 200 gigabájtos bővítést, ha a dolog felkeltette az olvasó érdeklődését.


[+]

A szoftverfelhozatal bőséges: jófajta a naptár és a fájlkezelő, teljes edzés- és egészségkövetést kínál a Samsung Health, jól használható a gyártói email alkalmazás és a Samsung Notes jegyzetelő, amit pedig nem a koreaiak biztosítanak, azt a Google (térkép, YouTube stb.) vagy a Microsoft (Office, OneNote, OneDrive, Skype). Minden mást a Play vagy a Galaxy Apps áruházból lehet berántani. Ezen felül még pár eszköz és a Facebook látogatott el. Ez sem kevés, mára viszont ideális lett a mellékelt lehetőségek és az előre telepített alkalmazások választéka, és azt is jó látni, hogy nem tartogat egy csomó opciót a gyártó a extraként a drágább készülékeinek – az XCover 4 szoftveroldalról komplett.


[+]

A névjegyzék a maga Material Design stílusában letisztult és átlátható, számos fiókból, a SIM-ről és a telefonról is behívja a tételeket, többféle elven csoportosítva és szűrve. Könnyen elérhető a tárcsázó (gyorskeresés), egy névjegy alatt pedig az SMS-küldés és a videóhívás van ujjnyújtásnyira. Az XCover 4 két böngészőt kapott, és a Samsung gyári, illetve a Chrome is támogatja az asztali elrendezést, több lap megjelenítését, a könyvjelzőkezelést és a keresést. A Chrome szinkronizál minden Google-előzményt és adatot, a Samsung Internet pedig bővítményeket kínál és könnyen lehet a kezdőoldalra dobálni a linkeket. Mindkettővel előfordulnak megakadások görgetéskor, az oldalak betöltése ugyanakkor elég gyors. A billentyűzet témázható, méretezhető, megjeleníti a számokat a karakterek felett, több nyelven működik, korrektúrázik, szavakat ajánl, bővíthető szótára pedig szinkronizálható a Samsung felhőbe.  

Kamerák, multimédia

A kamerás teljesítmény strapavonalon általában spórolós, a Samsung az előlapra ugyanakkor 5 megapixeles S5K3E3 szenzorát (egy szelfi), a hátlapra pedig 13 megapixeles S5K3L2-es modulját helyezte nagy fényerejű, f/1,9-es rekeszértékű lencsével, erős fényű LED villanóval és korrekt sebességű autofókusz rendszerrel. A home gomb dupla lenyomására három másodperc alatt felugró felület alapból a vaku, a kameraváltó, az arcszépítő, az exponáló, a videofelvevő és a galéria ikonokat kínálja fel, expozíciókorrekcióra érintőfókusz után van mód. Balról lehet a HDR-t, a panorámát, a sorozatképeket, a sport módot, a hangos fényképet, az éjszakai felvételt és a profi módokat előhívni. Az utóbbi neve mondjuk vicces, hiszen itt csak a mérési mód, az érzékenység és a fehéregyensúly babrálható, a fent jelzett beállításokon túl.


[+]

Nappal kifejezetten jó a kamerás produktum. A vonalélesség átlag feletti túlélesítés nélkül, a fehéregyensúly megbízható (bár a színek kissé fakók), az átlagos dinamikatartományhoz szerényen kompenzáló (és két másodpercig dolgozó) HDR móddal lehet hozzáadni. A lencserajzolat a széleken már gyengébb, de még így is teljesen rendben van, a fókusz távoli és az egyébként részletes makrók esetében is pontos. Ezeket a képeket az árszinten elérhető középkategóriás normál okostelefonok mellé is odatehetnénk, az ütésállókat meg simán lepipálja közös árszinten.


[+]

Este leginkább az éjjeli móddal érdemes próbálkozni, ez több rövid kattintásból tesz össze egy világosabb, bár eléggé elmosott eredményt. Szituációtól függően azért sikerülhet jobbfajta naplemente utáni eredmény, csak kisebb hatékonysággal vagy a jó fényerejű vakut bevetve. A 1080p-s videofelvételek is okésak képi oldalról, bár optikai stabilizálás nélkül saját magunknak kell megoldani a remegésmentes rögzítést. A hangminőség inkább csak közepes, de még ez is elfogadható.


[+]

A Play Zene előadók, albumok, dalok, műfajok és listák szerint rendszerezi a helyben tárolt számokat, plusz kezeli az előfizetéses tartalmakat. Az ismert formátumok mindegyike lejátszható, a WMA-t és a FLAC kiterjesztést beleértve. SoundAlive néven hangszínszabályozás és egy sor effekt elérhető, az Adapt Sound opcióval pedig egyénire szabható a hangkép. A 3,5 milliméteres kimenetre korrekt minőségű hang megy, a középkategórián belül a jobbfajta megoldások részletességével, elegendő hangerővel. Kevésbé megnyerő a beszélgetési hangszóróval közös albérletben lakó multimédiás: a hangerő csak átlag feletti és ekkor is zúgós, lejjebb véve az átlagot ugyan kipipálja, de többre nem hivatott.


[+]

Az mondjuk előnyös, hogy elől van, arra meg elég, hogy a bejövő hívást meghallja az ember. A videolejátszó 1080p-ig birkózik meg a mozgóképekkel, a DivX, az XVid, a H.263, a H.264, a H.265 és az Mpeg4 se fog ki rajta, a feliratokat is betölti, az AC3 hang viszont nem megy neki. Van ablakos lejátszási mód és rögzíthető kép vagy akár animGIF lejátszás közben.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A nálunk járt XCover 4 egy microSIM-et fogadott be, amihez a hátlapot le, a telepet pedig ki kellett emelni. A legnagyobb adatsebesség 4G-n 150/50 Mbps, az uniós modell minden hazai LTE sávot támogat. A beszélgetési hangminőség elég jó és a hangerőre sem lehet panasz, mindkét oldalon rendben értettük egymás szavát, zajos környezetben is. A kétcsatornás WiFi modem 802.11/a/b/g/n szabványú (Direct, hotspot, az érzékenység átlagos), a Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (microUSB, MTP). A navis modul (A-GPS, GPS, Glonass, Beidou) kifejezetten jó, szobában, ablaktól három méterre is gyorsan talál jelet, amit mozgás közben stabilan tart. Akad iránytű, gyorsulásmérő és NFC, nincs viszont infra és légnyomásmérő, fura módon pedig a giroszkóp is kimaradt.


[+]

A 2800 mAh-s telep nem túl kövér, a TFT panel és a 14 nanométeres hardver viszont kifejezetten takarékos, így 5-6 órás képernyőidőket is sikerült összehoznunk vegyes használattal, alacsony készenléti fogyasztással. Az intenzív használatot egy napra lőném be, visszafogottan a másfél, netán a kettő is kijöhet. Hétvégi túrára, gyenge lefedettséggel és pozíciókövetéssel viszont kelleni fog a hordozható töltő. Ha nincs, még mindig opció a háttérfolyamatokat és a hardvert visszafogó közepes energiatakarékosság, avagy az okosfunkciók zömét kilövő maximális mód. Szerencsére navigálni (Google térkép) és az alapvető alkalmazásokat kezelni ilyenkor is lehet, és tényleg lecsökken a fogyasztás (2G a maximális adatátvitel).


[+]

Értékelés: Samsung Galaxy XCover 4
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Samsung Galaxy XCover 4 250 eurós külföldi árán (78 ezer forint) a kötelezőket a strapavonalon kipipálja, extrafunkcióban itt-ott pedig hozzá is tesz, persze koránt sem hibátlan az összkép. Méretben és védelemben jó a helyzet, bár a konstrukció a tesztkészülék esetében nem volt makulátlan, a kijelző pedig generációsan ugyan előrelépett, a fényereje lehetett volna magasabb. A sebesség javult az XCover 3-hoz képest, mégis több akadás maradt a gépezetben, amint amit az ember egy modern rendszerchipet és egy 7.0-s Androidot futtató eszköztől várna, ezen optimalizálás segíthet a későbbiekben. A szoftverfelhozatal az XCover 4 egyik erőssége, hiszen rengeteg hasznos funkció átkerült a drágább Galaxykból. A programozható billentyű jól jön, a navigációs modul gyors és pontos, furcsa viszont a giroszkóp kihagyása, de talán a légnyomásmérő és a hőmérő is beleférhetett volna.

A másik erős pont a hátlapi kamera: nemcsak a riválisok ellen villoghat vele az XCover 4, a nappali képek a középkategóriában úgy általában elég jók, este meg lőhető egy-egy albumképes fotó, csak nehezebb kifogni a jót. Nyilván férhetett volna nagyobb telep a házba, de ha már lóerőben annyira nem megnyerő az Exynos 7570, takarékosságban tényleg az, plusz ott vannak a spórolós módok. Az adatkommunikációs paletta is korrekt, a Samsung logó pedig a megbízhatóságra lehet garancia – régebb óta versenyeznek a koreaiak mobilos vonalon, mint a legtöbb rivális. Aki egy ízig-vérig terepre termett mobilt akar gyorsabb működéssel és tényleg olyan extrákkal, amit más nem tud (pl. hőkamera), még mindig a CAT S60 lehet a szíve választottja, csak készüljön föl a kétszázezret súroló árcédulára. Az XCover 4 ennél sokkal olcsóbb, és így is bátran el lehet vinni egy esős hétvégére a Tátrába vagy az építkezésre, miközben szolgáltatásban jár a gyártótól megszokott eklektika.

Samsung Galaxy XCover 4

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk, a felajánlást köszönjük!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről és a Galaxy S8-ról lehet olvasni.

Specifikáció

Samsung Galaxy XCover 4
Samsung Galaxy XCover 4 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 146,2 x 73,3 x 9,7 milliméter
Tömeg 172 gramm
Színvariációk sötétszürke
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (293 ppi)
Kijelző típusa TFT LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Samsung Exynos 7570
Processzor típusa 1,43 GHz-es, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720MP1
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (10 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (max. 256 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n (dual band, hotspot, Direct)
USB microUSB (USB 2.0, MTP)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
Beidou van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Nougat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Galaxy Apps, Samsung Health, Témázó, Eszköz Karbantartása, Jegyzet, Naptár, Word, Excel, Skype, OneDrive, OneNote
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2800 mAh-s
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, fénymérő, közelségérzékelő, gyorsulásmérő, iránytű, NFC, IP68-as védelem, MIL-STD 810G védelem, programozható XCover gomb

Azóta történt

  • Nomu T10: nem okos, viszont szívós

    Strapabíró hagyományos telefont mutatott be a Nomu, amely nyugodtan kieshet a zsebből, hacsak épp nem kötéltáncot jár a tulajdonos, két hegycsúcs vagy felhőkarcoló között.

  • Snapdragonnal futott tesztkört a Galaxy S8 Active

    A Samsung csúcsszériájának strapa változata valószínűleg hamarosan bemutatásra kerül, csak feltehetően nem errefelé.

  • Bemutatkozott a strapabíró S8 Active

    Az aktuális Galaxy terepmobil most sem spórolja ki sérülékenyebb fivérei legütősebb specifikációit. Ehhez por- és vízálló védelem, illetve ütés- és rázkódásálló burkolat jár.

  • Nomu S30 mini - nomus olyan rossz

    A Nomu hírnevét nem csak a rendszerbiztonsági problémák tették próbára, becsúszott egy tragikus modell is a szórásba. Az S30 viszont jól sikerült, és az S30 mini is.

Előzmények

Hirdetés