Samsung Galaxy S III mini - kihagyott ziccer

Hirdetés

Külső

Ezt a részt el lehetne intézni azzal, hogy fogták az S3-mat, aztán addig préselték a satuban, amíg ez lett belőle. Jó, azért ez nem teljesen igaz, hiszen bár az alapforma tényleg hasonló, azért más arányokkal bír, mint nagytestvére. Nagyobb a kijelző körüli keret és az alsó-felső rész aránya is más. Fehérben kaptuk, de létezik kékben is, illetve később jó eséllyel az S3 színpalettájának többi változatát is átveszi. A hossza és szélessége tényleg összement, viszont cserében a vékonyságból kellett áldozni, bár azért 10 mm alatt maradtak. Kétségtelen, hogy ez a telefon tényleg használható és kezelhető egy kézzel is, noha a nemrég nálam járt RAZR i-t ez sem éri utol. Az anyaghasználat sem igazán változott, ugyanúgy műanyagból (illetve polikarbonátból) épül fel. Nyilván ennek nem mindenki örül, viszont a Samsung még mindig tudja, hogy kell normálian összerakni ezt. Semmi lötyögés, nyikorgás, illesztési hézag, ahogy az el is várható ezen a szinten. Nem volt viszont jó ötlet a hátlap fényes felülete, mert bár a kosz relatíve nem látszik rajta, de meglehetősen csúszós és kérdéses, hogy hosszabb távon mennyire karcolódik. Mellesleg csak nekem tűnt fel, hogy ez a modell kísértetiesen hasonlít a már piacon lévő és nálunk is járt Galaxy S DuoS-ra (formában és méretben egyaránt)?

Samsung Galaxy S III mini
[+]

A kisebb méret logikusan kisebb kijelzőt is hozott magával. 4 hüvelykes képátlójával egész jól egyensúlyoz a használhatóság és a kényelmesen nagy méret között. Nem lepődtünk meg azon, hogy ezúttal is Super AMOLED panelt kapott, persze nem HD, hanem WVGA felbontással. A képernyő színei kellemesen élénkek (és a fekete ugye tökéletesen fekete), de nem durván túlszaturáltak, mint a régebbi típusoknál. Betekintési szöge maximális, napfényben még 50%-os fényerővel sem probléma olvasni, a képbe csupán egy dolog rondít bele. A Pentile Matrix még mindig az egyik rákfenéje az AMOLED-nek, sajnos ezt olcsóbb gyártani. Hétköznapi használatnál elsősorban a szövegeknél lehet kiszúrni a dolgot, de közelebbről bizony látszanak a subpixelek. Lentre egy fizikai gomb került, ezzel elsősorban a főképernyőre ugorhatunk, de van más funkciója is. Kétoldalról egy-egy érintős billentyű fogja közre, a Vissza és Opciók funkcióval. Felül a kis fémrács mögé bújt a hangszóró, amire rossz szavunk nem lehet. Jó minőségben és komoly hangerővel adja át a vonal túlsó végén lévőt. Mellett közelségszenzor és egy előlapi kamera is figyel ránk, ám nincs se fényszenzor, se állapotjelző LED, pedig ezek elég fontosak lennének.

Samsung Galaxy S III mini
[+]

Hátulról sem sok változást látunk a nagytesóhoz képest. Ugyanaz a lekerekített forma, középtájon egy Samsung felirattal. Egyedül a kamerához tartozó LED villanó áthelyezése jelent újdonságot, minden más maradt, ahol volt. Itt van a kihangosító is, ami elég erősen szól, de asztalon ezúttal is előjön a sík hátlapok halkító hatása.

Samsung Galaxy S III mini
[+]

A készülék hófehér borítását egyedül oldalt töri meg egy íves, kissé csiszolt hatású felülettel rendelkező ezüstös csík. Minimalisták voltak a tervezők, minden oldalán csupán egyetlen dolgot találunk. Lent van a microUSB, baloldalt a hangerőszabályzó, jobbra a bekapcsoló (ez még ilyen méretnél is nagyon kényelmes), felül pedig a 3,5 mm-es jack.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés