Samsung Galaxy J4+ - néhány csipetnyivel jobb chip kéne bele

A termék megnevezésében levő “plusz” igazából csak annyit jelent, hogy nagyobb a kijelző. De úgy egyébként ez a telefon kábé két éve lett volna menő. De nem is idei termék.

Multimédia

Egyetlen kamera árválkodik a hátlapon, nem mondom, hogy minden esetben sokat tesz hozzá egy mélységszenzor, vagy másodlagos lencse a fotós képességekhez, de azért ebben az ársávban már a fogyasztók elvárják, hogy két kamerát kapjanak — még ha néha a másodlagos modul használhatóság értéke ezt nem is indokolja. Itt viszont egy 13 megapixeles felbontásra képes kamerával kell beérjük, ennek F/1,9-es apertúrája van és került bele autofókusz, semmi más extrával nem tudunk kalkulálni. A beállítások között van gyorsindítási opció, a bekapcsológomb dupla megnyomása megnyitja a kamerát, ezt “gyorsnak” semmiképp nem nevezném, de indításnak azért indítás.


[+]

A fényképező felület opciói között babrálható a képméret, a videó felbontása (maximum Full HD), a HDR és az időzítő, vannak szépségeffektek (ez most került be egy frissítés után), rácsvonalak, az üzemmódok között pedig panoráma, szépség, sorozatfelvétel és idétlen matricázás figyel be, ami a detektált arcra rajzol rá valami jópofának gondolt grafikát. Még professzionális módunk is van, ahol a fehéregyensúlyt, az ISO-t és az expozíciót kézzel matathatjuk némiképp. Az előlapi kamera 5 megapixelre képes, ilyen képeket lő.

Felül a tesztfotók, szerencsére nem voltak mostohák az időjárási körülmények. És ezekben az esetekben a fotók is korrektnek mondhatók a készülék kategóriáját tekintve, persze van némi digitális hatás és túlélesítés, de a vonalélesség nagyjából rendben van, a fehéregyensúlyt is eltalálja az automatika, jól kivehetőek a részletek is. Ha azonban a körülmények nem ideálisak, akkor már kezdődnek a bajok, mert beveti a HDR-t, ami miatt jelentősen megnő az expozíciós idő, emiatt pedig a bemozdulás veszélye is, sötétben általában szétesnek a képek, de amúgy is nagyon zajosak, a gyors mozgásokra pedig semmiképp ne ezzel a telefonnal menjünk rá. Arra jó, hogy napfényes időben fotózgassunk alapvetően statikus dolgokat, de mozgó gyereket, kutyát esélyünk sem lesz elkapni ezzel, ahogyan a közeli képek is valamitől gyengébbek, mint a totálok. De minden hibája ellenére ebben az ársávban ez a produkció összességében elviselhető, a Full HD videók (lent) viszont elég tragikusak, ugrál a fókusz és mintha a kép is szaggatna.


[+]

A zenei felhozatalban nincs túl sok extra, de azt mindenképp fontos megemlíteni, hogy akad FM-rádió, amihez szükséges egy headset csatlakoztatása, de ezután akár kihangosítva is szólhat. Fel lehet venni a műsorokat, van időzített kikapcsolás és elvileg RDS is, noha nekünk valamiért egyik csatornánál sem írt ki többletinformációkat a felület. A gyári zenelejátszó app a Play Zene, a Samsung nem erőlteti ránk a saját megoldását, de azt amúgy bármikor letölthetjük és némileg komplexebb, mint a Google szoftvere, hangminőségben viszont nincs eltérés. Kihangosítva átlagos a minőség az oldalsó hangszórón keresztül, headsettel sokkal jobb az élmény, de ne a gyári tartozékot használjuk, mert az inkább csak beszélgetésre alkalmas.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés