Samsung Galaxy J3 (2017) - már a panel sem a régi

A J-széria alsó-középkategóriás újdonsága nem kapott AMOLED kijelzőt vagy ujjlenyomat-olvasót. Érdemes lehet így megvenni?

Külső, PLS kijelző

Meglepő formatervvel vagy különleges részlettel biztosan nem fogunk találkozni, elölről nagyjából mindenki erre mondja, hogy a tipikus Samsung forma, egyedül a tesztkészülékünk halványkék színe hívja fel magára a figyelmet, de választhatunk fekete, arany vagy rózsaszín verziót is. Az összeszerelés egyébként remek, első kézbevételre kimondottan minőséginek érződik a telefon, és hiába próbáljuk erősen szorítani vagy gyötörni, nem ad magából recsegő-ropogó hangot. Egy kézzel még aránylag normálisan kezelhető, 143,2 x 70,3 x 8,2 milliméteres, öthüvelykes kijelzőhöz mérten teljesen átlagos külső méretei mellé 142 grammos tömeg társul.

Ezt a formát mindenki látta már, egyedül a szín lehet érdekes
Ezt a formát mindenki látta már, egyedül a szín lehet érdekes [+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy J3 (2017) Sony Xperia XA1 Motorola Moto G5 Samsung Galaxy A5 (2017)
Képátló 5 hüvelyk 5 hüvelyk 5 hüvelyk 5,2 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 1080 x 1920 1080 x 1920
Technológia PLS LCD IPS LCD IPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 470 / 540 nit 549 nit 503 nit 349 / 695 nit
Fehér fényerő (min.) 4,4 nit 8,2 nit 6,4 nit 2,0 nit
Fekete fényerő 0,40 nit 0,48 nit 0,34 nit 0 nit
Kontrasztarány 1175:1 1144:1 1481:1 végtelen
Színhőmérséklet 8750 / 6500 K 6715 K + kézi 7022 K 7807 / 6834 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Ami az alapvető adatokat illeti, az öthüvelykes, 720 x 1280 pixeles kijelző minden szempontból megfelelő, ám az OLED technológia hiánya kimondottan fájó, a TFT-LCD-alapokra építkező PLS panel mellőz minden always-on funkciót, telítettségét és betekintési szögeit nézve pedig jelentősen rosszabb elődjénél. Enyhe ívek kerültek az üveg széleire, a karcállóságról nem nyilatkoztak, és több helyen tetten érhető a további spórolás: nincs fényérzékelő szenzor, valamint kimaradt az értesítési led.

A kijelző nem rossz, de fájó az AMOLED elhagyása
A kijelző nem rossz, de fájó az AMOLED elhagyása [+]

Kézzel állítottuk tehát a fényerőt, a minimális egészen barátságos a koromsötétben, viszont gondoljunk időben arra, hogy napfény alatt semmit nem fogunk látni belőle, ha úgy hagyjuk. Van ellenben utcai mód, amivel túllépi a mobil az 500 nites fehér fénysűrűséget. A gyári, adaptívnak nevezett színhőmérséklet-beállítás szinte mindig feltűnően kékes, teljesen fehér képnél így 8750 K-s fényt ad, érdemes kipróbálni az alapot is, ami jóval közelebb áll a színhűséghez.

Olykor zavaró a hangerőszabályzók pozíciója
Olykor zavaró a hangerőszabályzók pozíciója [+]

A keret műanyagból készült, ennek jobb felén, gyakorlatilag tökéletes helyen van a bekapcsológomb, a bal oldali, különálló hangerőszabályzókért azonban a kelleténél magasabbra kell nyúlni, a frekventált helyet a kártyatálcák foglalják el. Ezen a ponton nagy dicséret illeti a terméket, a unibody kialakítás ellenére meg tudták oldani, hogy két nanoSIM mellé még egy microSD kártyát is be tudjunk pattintani a nem túl bőséges tárhely kiegészítésére.

Jó az ergonómia, az egykezes mód pedig tényleg sokat tud segíteni
Jó az ergonómia, az egykezes mód pedig tényleg sokat tud segíteni [+]

Egyre több modellnél vezeti be a Samsung a jobb oldal felső részére helyezett hangszórót, ennek furcsa elhelyezkedése miatt néhányszor sikerült leárnyékolnom használat közben – főleg fektetett módban –, de némi megszokás után nem jelentett problémát, a hátlapi megoldásoknál nekem jóval szimpatikusabb. Alul hagyták a 2.0-s microUSB-csatlakozót és a 3,5 milliméteres audiokimenetet, ha gyakran vágjuk zsebre a mobilt, ez lényegében a legpraktikusabb megoldás.

A hátlap jelentős része fém, alul-felül láthatunk műanyagot
A hátlap jelentős része fém, alul-felül láthatunk műanyagot [+]

Fém a hátlapon van, alul-felül persze műanyagbetétek felelnek az antennák zavarmentes kommunikációjáért, egyébként viszont nem csak az anyagválasztást, hanem a kialakítást is dicsérhetjük, a hátlapi kamera és a hozzá tartozó vaku szigete ugyanis egyáltalán nem lóg ki a hátlap síkjából, és asztalra helyezve is használhatjuk, nem akar majd elcsúszkálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés