Samsung Galaxy J3 (2017) - már a panel sem a régi

A J-széria alsó-középkategóriás újdonsága nem kapott AMOLED kijelzőt vagy ujjlenyomat-olvasót. Érdemes lehet így megvenni?

Kamerák, videózás, zene

A főkamera diszkréten megbújik a hátlapon, a mellette lévő szimpla vaku pedig közepes fényerejű. Színárnyalata lehetne jóval melegebb a beltéri fotókhoz. 13 megapixeles, 4:3-as képérzékelő jutott bele, ehhez f/1,9-es fényértékű, hagyományos autofókusszal ellátott optika társul. A kezelőfelület barátságos, az automatikus beállítások közt tényleg csak minimálisak a lehetőségek, vaku, kameraváltás, digitális zoom és videórögzítés. Ha balra húzunk a felületen, van panoráma, sorozatkép, HDR, éjszakai, sport és hangemlékkel egybekötött fotózási lehetőség is, illetve van egy professzionális mód, ahol érzékenység, expozíció és sémák szerinti fehéregyensúly állítgatható, záridőre és egyéb extrára ne számítsunk.

Szimpla kamera, szimpla vaku
Szimpla kamera, szimpla vaku [+]

A végeredmény megítélése nyilván erősen függ attól, hogy alsó-középkategóriás vagy 65 000 forintos készülékekhez mérjük-e, mindenesetre egyáltalán nem tragikusak a fotók, nincsen durva lencsetorzítás, van bőven részlet, tisztességes a vonalélesség, egyedül a zajmentesítő algoritmuson lehet látni, hogy alkalomadtán túldolgozza magát, illetve némi elmosás is megjelenik itt-ott. A HDR nem mindig hatásos, olykor a helyes fehéregyensúlyt is elviszi egy kékes-lilás irányba, viszont az éjszakai fotók egyáltalán nem rosszak, főként az aránylag nagy fényerejű lencsének köszönhetően. A dinamika szűkös, ezt nappal némi alulexponálással próbálja kompenzálni az automatika. A fókusz nappal jó, este azonban sebesség és pontosság szempontjából is megszenved.

A digitális zoom értelemszerűen komoly minőségromlást hoz
A digitális zoom értelemszerűen komoly minőségromlást hoz [+]

Videofelvételek 1080p-ben, maximum 30 fps sebességgel, 260 kb/s-os, zajszűrés nélküli sztereó hanggal készülnek el, némi fókuszugráláson kívül semmi gond nincs, amíg a hátlapival próbálkozunk. Íme egy tesztvideó. Elöl már kevésbé érdemes videózni, noha van vaku mellette, a képminőség Full HD-n siralmas, érdemes inkább az állóképeknél maradni. Nappali fényviszonyok között sokat segíthet a fényforrás, este azonban nem annyira jó, mintha csak a kijelzőt használná a bevilágításhoz.

Rádióhallgatóknak jó hír, hogy nem maradt el a hangrögzítésre is képes funkció Rádióhallgatóknak jó hír, hogy nem maradt el a hangrögzítésre is képes funkció
Rádióhallgatóknak jó hír, hogy nem maradt el a hangrögzítésre is képes funkció [+]

Szimpla, multimédiás hangszóró pihen a jobb oldalon, működés közben nem túl hangos, viszont a lehető legkevesebbet torzít és recseg – nagy élményt biztosan nem fog adni filmezéshez vagy játékhoz, némi háttérzaj keltésére megfelelő. A fülhallgatós oldal ellenben meglepően jó. Az effektek között állíthatunk csöves erősítős hangzást, koncerttermi akusztikát és több egyéb, értelemszerűen virtuális, ugyanakkor egyáltalán nem fájó sémát. A DAC és az erősítő párosa korrektnek hangzik, egy-két kategóriával feljebb is megállná a helyét ez a dinamika, részletesség és hangkép. Zenelejátszásra a Play Zene marad, van azonban Samsung-féle FM-rádiós szoftver.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés