Samsung Galaxy J3 (2016) - túl kényelmes minimalizmus

A dél-koreaiak középkategóriás termékcsaládjának legkisebb tagja Super-AMOLED kijelzőt kapott, ez rendben van, de nem a Spreadtrum SoC kellene mellé.

Bevezető, tartozékok

Mi sem bizonyítja jobban a mobiltelefonos iparágban zajló verseny kiélezettségét, mint hogy olyan nagy gyártók is képesek hullámvölgybe kerülni, mint a Samsung, vagy éppen az Apple. Ameddig viszont a cupertinóiak most először számoltak be csökkenő iPhone eladásokról, addig a dél-koreaiak kisebbfajta zuhanása jó másfél évvel ezelőttre nyúlik vissza. És egy ilyen nagy vállalatnál, mint a Samsung, ezek bizony komoly következményekkel járnak, a befektetőt morogtak, a vezetők idegeskedtek, jött is a hír, hogy a korábbiaknál kevesebb típusú készüléket dob majd piacra a cég. Ez végül annyira azért nem történt meg, ám legalább sokkal következetesebb jelzésekkel látták el a modelleket.

A Galaxy J3 egyik előnye, hogy könnyen kezelhető egy kézzel
A Galaxy J3 egyik előnye, hogy könnyen kezelhető egy kézzel [+]

Többféle terméksorozattal lehet már számolni a Samsung háza táján, a Galaxy S és Note a csúcs-, az A-família pedig a középkategória felső szegmensét célozza. Ismerősen csenghet az O-család, hamarosan debütálhat a C-széria, tesztalanyunk viszont egyikbe sem tartozik, hiszen ez a J-sorozat egyik legfrissebb tagja, ami Galaxy J3 (2016) néven látott napvilágot. Mivel az AMOLED panelek gyártása már a hírek szerint olcsóbb, mint az LCD-k fabrikálása, így a cég ki tudja használni az élénkebb színekkel operáló képernyő előnyeit az olcsóbb eszközök esetén, így tesztalanyunknál is, ám hogy miért nem raktak bele erősebb hardvert, és hogy miért a Spreadtrum lapka mellett voksoltak, arra nehéz választ találni.

A doboz nagyon minimalista, a tartozékkínálat szűkös
A doboz nagyon minimalista, a tartozékkínálat szűkös [+]

A terméket a Speedshoptól kaptuk, méghozzá az eredeti, rendkívül egyszerű, vajszínű csomagolásban, aminek tetején csupán a gyártó és a telefon megnevezése szerepel. A J3 után egyébként látható egy 6-os szám, ez utalhat arra, hogy egy idei évre szánt modellt pillanthatunk meg, ha felnyitjuk a fedelet. Belül a mobil alatt hevernek a tartozékok: kapunk egy 1 amperes töltőfejet, egy normál kialakítású, egy microUSB csatlakozót, és egy használati útmutatót, a headset kimaradt a csomagolásból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy A5 (2016) - közepesen olvas

    Nagyon sokat fejlődött a Galaxy A5 a tavalyi kiadásához képest, de az ujjlenyomat-olvasó hatásfoka lehetne jobb, és hiába számít remek készüléknek, sajnos nem indokolt a rendkívül magas ára.

  • Samsung Galaxy A3 (2016) - a család kicsi kincse

    Több fronton is többet ígér az üveg hátlapos, HD kijelzős Galaxy A3 (2016) az elődjénél. A kérdés persze az, hogy a felső-középkategóriás árazás mellett mindez elég lesz-e a sikerhez.

  • Samsung Galaxy J5 - csók a családnak

    A dél-koreaiak középkategóriás terméksorozatának új tagja a Super-AMOLED kijelzővel, az előlapi vakuval és a 1,5 GB-nyi RAM-mal hódíthat, ráadásul szolgáltatói kínálatban is elérhető.

Hirdetés