Samsung Galaxy Fit 2 - az edzőn sok múlik

Egyszerű, de korrektül működő jószág a Samsung legolcsóbb karperece. Amit ígér, azt hozza, de semmi többet, viszont a szoftveres háttér erős.

Működés

A pánt felülete egyszerű, mert nincs hagyományos értelemben vett menü, hanem inkább kártyák vannak egymás mellett, amelyek között ujjhúzással tudunk váltani. Ezek az oldalak egy-egy funkciót jelenítenek meg (napi aktivitás, stresszmérés, pulzus, kézmosás(!), alvás, értesítések és aktivitás indítása), de ezek közül bármelyik el lehet távolítani a Wearables szoftverrel és hozzá lehet adni olyanokat, mint a zenevezérlés, a stopper, az időjárás, a naptár és a vízbevitel. Szóval mi legózhatjuk össze, hogy a karperecen mire van szükségünk.

Ha nem oldalra húzogatjuk az ujjunkat, hanem fentről le, akkor a gyorskapcsolók jönnek elő kettesével, ezek között is oldalirányban lehet mozogni. Itt van a ne zavarjanak üzemmód (de ezt a telefonról is átveszi a termék), a fényerő, a telefonkereső, a rezgés kikapcsolása és a vizes mód is. És ezzel ennyi, mármint menürendszer szempontjából, de az egyes funkciókra érdemes kitérni. A stressz mérése nekem továbbra is rejtély, mindenesetre nyugodt csávónak tűnök a Samsung szerint, a pulzust nem kell különösebben bemutatni, a kézmosási figyelmeztetés viszont mostanság nem ostobaság, két óránként pampog a kütyü, hogy leszek szíves megejteni a dolgot, erre 25 másodperces szintidőt javasol. A zenelejátszó a telefonon levő playert izgatja, a naptár és az időjárás adatai is a mobilunkról érkezik. A rendszersebesség abszolút megfelelő, a FreeRTOS rendszerre épülő kezelőfelület reszponzív és kulturált.

A pulzus és a stressz mérése lehet folyamatos, edzés közben kérhetjük, hogy a kijelző ne kapcsoljon ki, ezt már a Samsung Health alkalmazásban tehetjük meg, ami — akárcsak a korábbi modelleknél — azt jelenti, hogy legalább két app kell a teljes körű működtetéshez, ha pedig nem Samsung telefonunk van, akkor további két plugin települ. A Wearables és a Health között van átjárás, egyikből át fogunk csöppenni a másikba attól függően, hogy mit szeretnénk babrálni, a karperec működése a Wearables felületéről zajlik, az edzéssel, kitűzött célokkal és mérésekkel a Health foglalkozik. Számlapból komoly mennyiség áll rendelkezésre, alapvetően 12-féle séma van, illetve ezek színárnyalatainak változatai indukálnak 100-nál is több verziót.


[+]

Az értesítések rendben megjönnek, a hívást csak elutasítani lehet, de egy-két bejövő üzenetre tudunk gyorsválaszokkal is reagálni a karperecről. Az üzemidő parádés, napi 10%-ot merül a kütyü úgy, hogy maximális fényerőn toltam 30 perces pulzusméréssel, alvásfigyeléssel és minden értesítéssel, ez egy ekkora jószágtól kimondottan jónak számít. Magán az eszközön azonban vajmi kevés statisztikai adatot fogunk látni, minden historikus információ a Health appban kutatható ki, ott viszont elég részletes és jól áttekinthető formában találjuk mindezt.

[+]

És itt domborodik ki a Fit 2 előnye a többiekhez képest: a Health appban valami 90 különböző mozgásformát lehet kiválasztani, a legfontosabbakat átlökhetjük a karperec menüjére is. Ha aktivitást indítunk, akkor ezt megtehetjük a csuklónkról is, de egy fokkal jobban járunk, ha a telefont babráljuk inkább, egyrészt ebben az esetben rögtön beállíthatunk egy célt is (távolság, idő), másrészt a mobilunk GPS jelére támaszkodik majd a térkép, amit kültéri tevékenységeknél rajzol a rendszer, lévén a karpántban nincs ilyen. Lehet kérni, hogy aktivitás közben a kijelző ne kapcsoljon le, ha pedig valami konkrétabb edzésprogramra vágyunk, akkor egy csomó ilyesmit találunk az alkalmazásban. Karantén idején például praktikus lehet, hogy a telefonról mondjuk átlökjük a tévére a gyakorlatot mutató infókat, a karperec pedig a pulzust méri, plusz rezeg akkor, amikor egy részfeladat kezdődik, illetve véget ér. A Samsung Health edzésprogramjai egyébként elég jók, sokféle van, plusz a Samsung — méretéből adódóan — rengeteg partnerrel rendelkezik, mint a Skimble, a 300FIT, a Blesslife, vagy a Keep, az általuk összeállított edzésprogramot is elérhetők. Ezek amúgy is minden Samsung telefon részét képezik a Health app miatt, a karperec ebben az esetben pusztán egy mérőeszköz és notifikációs berendezés.

[+]

Összegzés. A Galaxy Fit 2 nem fogja megváltani a világot, de vannak tagadhatatlan előnyei. A hosszú üzemidő, a műfajon belül korrektnek számító értesítéskezelés, a jól látható kijelző és a Samsung által mögérakott ökoszisztéma például mellette szól. A pánt viszont olcsójános, a töltőbölcső sem a kategória csúcsa, viszont ez sem egy drága motyó, 15 ezer forintos árával felülről illeszkedik a konkurens termékek árfekvéséhez, a Honor Band 5 most 10-11 ezer forintot kóstál, a Mi Bandek közül pedig amúgy is a 4-es javasoljuk, azt még olcsóbban haza lehet vinni. Ennyiért van Haylou Smart Watch 2 is, ha a nagyobb kijelző fontos, bár ott a szoftver közel sem annyira kiforrott, mint a Samsung esetében, a Fitbit modellek pedig általában drágábbak, bár ott is az ökoszisztéma szokott érvként elhangzani. Samsung telefonhoz a Fit 2 jó választás, más mobil esetén viszont az első lépések macerásak a sok telepítés, regisztráció és beállítás miatt. Részünkről jár neki a Tetszett plecsni, mert bár funkcionálisan lehetne bőkezűbb, a komplex szoftveres háttér és a frankó kijelző miatt mindenképpen megérdemel valamit, de ha az ár/érték arány a legfontosabb, akkor a Honor és a Xiaomi is jobb ajánlat.

Samsung Galaxy Fit 2

Bog

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy Fit e - alapozó edzés

    Kipróbálja magát a Samsung a filléres aktivitáskövetők műfajában, amihez észrevétlen méret, pulzusmérés és 50 méteres vízállóság tartozik, meglepően rövid üzemidővel.

Hirdetés