Samsung Galaxy E7 - nagyot, sokért

Multimédia

A hátlapon 13 megapixeles kamerát találunk, működését autofókusz és ledes villanó segíti. A szoftver nem hoz meglepetést, a Samsungra jellemző eszköztár áll rendelkezésünkre. Egyrészt van egy sereg üzemmód, ilyen a panoráma, az éjszakai mód, a hátsó önarckép, amely megvárja, hogy a magunk felé fordított kamera mikor észleli az arcunkat, csipog és exponál. Készíthetünk animgifet, s ha ez nem lenne elég, akkor arra is nyílik lehetőség, hogy további üzemmódokat töltsünk le.

Samsung Galaxy E7
[+]

A kezelőfelület bal oldaláról a fotós opciókat ránthatjuk elő. Itt állíthatjuk a felbontást, vannak effektek, babrálható az ISO, a fehéregyensúly, a fényérték, a fénymérés módja, kapcsolható rácsvonal, időzítő, vaku és geotagging. Van tehát bőven trükközési lehetőség, de a legtöbben automatikus módban fogják használni a kamerát, ami gyorsan talál fókuszt, az exponálás pedig a hangerőgombok megnyomásával is megtörténhet. Az előlapi felbontás 5 megapixeles, a rend kedvéért ezzel is lőttem egy képet.

Az elkészült fotók korrektnek mondhatók, az mondjuk egy dolog, hogy ezen az AMOLED kijelzőn irgalmatlan jól néznek ki, de monitoron vizsgálgatva sincs ok különösebb panaszra, noha egy picit mintha az alkotások fakók lennének, nem érezni olyan vibrálónak és kontrasztosnak a végeredményt, mint amilyenek a valóságban. A vonalélesség nagyjából oké, bár a zajmentesség érdekében néhol elmossa a részleteket az algoritmus, ugyanakkor így a sötétebb részek sem drámaian zajosak és a dinamikatartomány is frankó. Videót Full HD-ban tudunk rögzíteni, itt elérhető egy tesztmozi.

Samsung Galaxy E7 Samsung Galaxy E7

A hátlapi hangszóró meglepően jól sikerült, elég hangos nem torzít, persze mélyeket ne várjunk tőle. Mivel a telefon az asztalra téve a kamera karimájára fekszik fel, ezért a zenei élmény ilyenkor sem csorbul. A Samsung a Play Zene mellett saját appot is biztosít a muzsika számára, itt a zene stílusa alapján is válogathatunk a számok között, illetve vannak hangzásjavító trükkök is, mint a SoundAlive, ami igazából egy megbolondított equalizer, ahol egy koordinátarendszerben tudunk a stílusokkal machinálni. Ebből a Samsungból nem hiányzik az FM-rádió sem.

Teszt Samsung Galaxy E7 Huawei P8 Asus Padfone S Nexus 5 Honor Holly
Frekvenciaátvitel, dB: +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05 -0,09, -0,69
Zajszint, dB (A): -90.8 -90.2 -94.2 -86.7 -88.5
Dinamika, dB (A): 90,8 90,6 94,0 86,6 88,6
THD, %: 0,0083 0,0074 0,033 0,0065 0,025
IMD +Zaj, %: 0,012 0,055 0,032 0,015 0,124
Szereó áthallás, dB: -88,4 -63,6 -92,6 -86,5 -82,8

A méréseink azt mutatják, hogy az E7 helytáll a népes mezőnyben. Szubjektív hallgatgatás után kijelenthető, hogy kifejezetten jól teljesít zenei téren a készülék, szinte tökéletesen szól, talán a mélyek lehetnének egy picit élettelibbek. A beépített EQ elég jól paraméterezhető, sokféle ízlésnek megfelelő végeredményt ki lehet csiholni a gépből, a mellékelt füles is jó partner ebben, a felvevőgombos, hangerőszabályozós tartozék kiemelkedik a telefonokhoz hozzácsapott headsetek átlagából, jó partnere a Galaxy E7-nek. Ez a headset egyébként ugyanaz, amit az S4 óta használ a drágább mobilok mellé a Samsung.

A telefon frekvenciaátvitele a hallható tartományban egyenletes, nyilván ez csak akkor van így, ha az összes hangzásjavító okosságot kikapcsoljuk.

A zajszintre sem lehet panasz, a mérés szerint simán hozza a kategória szintjét a Samsung üdvöskéje.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mobilarena TV: egy apró villanás

    Mai adásunk kereszttüzében a Samsung Galaxy J5 lesz, ami az 5 hüvelykes Super-AMOLED kijelző mellett a Snapdragon 410 SoC-vel és az előlapi vakuval hívja fel magára a figyelmet.

Előzmények

  • Samsung Galaxy A7 - drága mulatság

    A fémházas A-sorozat legnagyobb és legvékonyabb tagja kapta a magas árcédulához tartozó legerősebb hardvert, ettől még bizony a csúcskategóriával versenyez.

Hirdetés