Samsung Galaxy A9 (2016) - nem csak nagyobb

Bevezető, tartozékok

A Samsung idei A-szériájának kisebb darabjai elég jól sikerültek, az A3 (2016) hiánypótlónak számít a 4,7 hüvelykes Super AMOLED kijelzőjével, minőségi fém/üveg készülékházával, korrekt kamerájával, még akkor is, ha az árazása nem visszafogott, és az A5 (2016)-ra jellemző ujjlenyomat-olvasó és optikai képstabilizátor kimaradt belőle. A dél-koreai gyártó ebben az évben úgy döntött, hogy a korábban három tagból álló szériát egy új taggal bővíti, az A9 (2016) lett a legnagyobb és legjobban felszerelt modell, 6 hüvelykes kijelzőjével az óriásphabletek táborát erősíti.

Méretesre sikerült a Samsung új, A-szériás phabetje.
Méretesre sikerült a Samsung új, A-szériás phabetje. [+]

Aki az óriási kijelző és a prémium anyaghasználat hallatán azonnal rohanna valamelyik Samsung üzletbe, hogy megvásárolja az A9 (2016)-ot, annak sajnos rossz hírrel szolgálhatunk: a gyártó nem tudott nekünk tesztkészüléket adni, mégpedig azért, mert itthon nem kerül hivatalosan forgalomba a termék. Ezért ismét az XXL GSM-hez kellett fordulnunk a phabletért, ami egyébként 140 000 forint környékén szerezhető be. Színválaszték terén átlagos a felhozatal, a nálunk járt fehér példányon kívül akad még fekete, rózsaszín és arany árnyalatú változat is.

Csak az egységesítésnek szól a 2016 utótag, hiszen nem is volt előd, amivel keverhetnénk.
Csak az egységesítésnek szól a 2016 utótag, hiszen nem is volt előd, amivel keverhetnénk. [+]

A dobozt kinyitva először a telefont pillantjuk meg, ha ezt kivesszük, akkor a tálca alatt rejlenek a tartozékok: hálózati töltő, microUSB kábel, a SIM kiszedéséhez használható tű, a jól megszokott hangerőszabályzós, EHS-64 in-ear headset és némi leírás jár a kütyü mellé. A kijelzővédő fólia és a tok sajnos kimaradt, pedig a telefon már első ránézésre is megkívánja azt, hogy vigyázzunk rá.

Külső

Egy ideje már a Samsung is tudja azt, ami régebben főként az Apple privilégiuma volt: olyan eszközöket gyártanak, amik még a bekapcsolás előtt lenyűgöznek. Az ember tényleg percekig tudja nézegetni, forgatni a kezében, minden egyes apró részletben gyönyörködni egy kicsit. Az összhatás teljesen átlagos, és akinek volt már a kezében Galaxy S6, annak nem is igazán mutat újat, de örömteli, hogy ezt az éles váltást annak idején meg tudták tenni. Az elképesztően jó minőségérzetre rásegít a telefon tömege is, kereken 200 grammot nyom a 161,7 x 80,9 x 7,4 milliméteres, fémből és Gorilla Glass 4 üvegekből álló készülékház.

Kézben tartva sem mondható kicsinek.
Kézben tartva sem mondható kicsinek. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A9 (2016) Samsung Galaxy S6 edge Huawei Mate 8 LG V10
Fehér fényerő 445 / 640 / 707 nit 359 / 564 nit 470 nit 487 nit
Fehér fényerő (min.) 2,2 nit ? nit 10,4 nit 4,3 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,31 nit 0,28 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1518:1 1738:1
Színhőmérséklet 6610 K (alapvető) 7275 / 6499 K 8230 K + kézi 7845 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A Galaxy A9 (2016) – csakúgy, mint a széria többi darabja – gyémánt formájú, két szubpixeles (RG, BG) képpontelrendezésű Super AMOLED kijelzőt kapott, 6 hüvelykes átlójához 1080 x 1920 pixeles felbontás tartozik, ami 367 ppi-s képpontsűrűséget eredményez. A kalibrációja gyakorlatilag tökéletes lett, a maximális fényerőben sem csalódtunk, a tökéletes feketékhez és az enyhén túlszaturált érzethez pedig már évek óta hozzászokhattunk, most sem ért minket meglepetés. A gyártótól megszokott képernyőmódok ezúttal sem maradtak el, az adaptív megjelenítés tűnik a legélénkebbnek, az alapvető mód igyekszik a természetességre törekedni, az AMOLED-mozi és az AMOLED-fénykép mód pedig magától értetődő, előbbi kicsit lágyítja a képet, utóbbi pedig egy enyhén sárgás réteggel ruházza fel a megjelenített tartalmat. Az automatikus fényerőállítás nem maradt el, illetve a betűtípusokat is gond nélkül babrálhatjuk, betűmérettel együtt.

Jobb oldalra került a bekapcsológomb és az egyik SIM-tálca.
Jobb oldalra került a bekapcsológomb és az egyik SIM-tálca. [+]

Az előlapon nem csak fény-, hanem távolságérzékelő szenzor is helyet kapott, a másodlagos kamera és a beszédhangszóró sem maradt el természetesen, ami viszont nagy hiányosság, az a színes értesítési led, ami érthetetlen módon nem kapott helyet a kijelző fölött. A másik furcsaság az ujjlenyomat-olvasóval egybekötött home gombban keresendő, nem az érzékelővel van gond, hanem a billentyű lenyomását kísérő erőteljesen kattanó hanggal, aki a Galaxy S6-ot kattogósnak tartotta, az biztosan átértékelné a véleményét az A9 (2016) után, ami egy atomrobbanás ahhoz képest. Nem tudjuk, hogy ez a nálunk járt eszközre jellemző egyedi hiba-e, az viszont biztos, hogy a végleges kütyü járt nálunk.

Óriások egymás között: a Huawei Mate 8 egy hajszálnyival kisebb teremtés.
Óriások egymás között: a Huawei Mate 8 egy hajszálnyival kisebb teremtés. [+]

Csatlakozók és gombok terén semmi meglepő nem ér minket: jobb oldalt bekapcsolóbillentyű, bal oldalon, egész magasan a két különálló, hangerőszabályzásra használható gomb, alul hangszóró, microUSB 2.0 csatlakozó és 3,5 milliméteres jack, felül pedig másodlagos mikrofon. A fém keret miatt szükség volt műanyag elválasztócsíkok közbeiktatására, ezek alul és felül kaptak helyet.

A hátlapon található kamera 13 megapixeles, szimpla ledes villanó jár hozzá.
A hátlapon található kamera 13 megapixeles, szimpla ledes villanó jár hozzá. [+]

A hátlapon csak a 13 megapixeles kamera optikája és a hozzá tartozó szimpla ledes vaku árválkodik a Samsung feliraton kívül, ezen kívül teljesen üres a hátlapot adó üvegfelület, leszedni sem lehet, így nem férhetünk hozzá 4000 mAh kapacitású akkumulátorhoz, a kártyákat pedig kis tálcákon helyezhetjük be. Összesen hármat helyezhetünk bele, jobb oldalra mehet a microSD kártya és egy nanoSIM, felülre pedig csak nanoSIM, így aztán a gyártó nem kényszeríti a dual SIM és a bővíthetőség dillemmájába a felhasználót. Furcsa is lenne, ha arra hivatkoztak volna, hogy nem fér el ebben a baromi nagy házban három apró kártyahely.

Hardver, szoftverezettség

Bár magától értetődő lenne, a Samsung nem Exynos lapkával látta el a mobilt, hanem azt az ominózus Qualcomm Snapdragon 652 lapkát választotta, amit a gyártó még decemberben nevezett át Snapdragon 620-ról. A névváltás mögé egyszerű indokot tettek: a 620-as szám nem jelzi eléggé azt az előrelépést, ami a 615-s szériához képest történt a felső-középkategóriás lapkával. A gyártástechnológia továbbra is 28 nm, viszont a processzor fejlődött, big.LITTLE elrendezésben dolgozik együtt négy darab, 1,2 GHz-es Cortex-A53 és négy darab, 1,8 GHz-es Cortex-A72 mag, a grafikai feladatokért Adreno 510 felel, kijelző terén pedig elméletileg akár egy QHD panellel is megbirkózna a kütyü, de talán nem is baj, hogy csak Full HD lett a megjelenítő. Ami a rendszermemóriát illeti, 3 gigabájttal kell beérnünk, a kütyü belső tárolóegysége 32 gigabájtos, ebből nagyságrendileg 25 elérhető, de tárolásra használhatunk microSD kártyát is, egy 128 gigabájtos sem okoz gondot neki.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy A9 (2016) Samsung Galaxy S6 edge+ Huawei Mate 8 LG G4
Rendszerchip Snapdragon 652 Exynos 7420 HiSilicon Kirin 950 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 5.x 69993 pont 70948 pont 72417 pont 49597 pont
Vellamo Browser 4979 pont 5224 pont 5334 pont 4131 pont
Vellamo Metal 2641 pont 2503 pont 2966 pont 2241 pont
Geekbench 3 (single) 1437 pont 1495 pont 1667 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 4718 pont 5170 pont 6024 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 9,3 fps 15 fps 17 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 9,3 fps 25 fps 16 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 33 fps 37 fps 38 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 31 fps 57 fps 36 fps 34,32 fps

Valóban fejlődött a Qualcomm a középkategória felső szegmensében, a Snapdragon 652-vel gyakorlatilag ugyanolyan eredményeket értünk el, mint ha egy Snapdragon 808 dolgozna a rendszer alatt, a processzoros és a grafikus teljesítmény is kielégítő, miközben melegedési gondokkal tényleg aligha küzd a rendszer, komolyabb terhelésnél is nagyon hosszú percek telnek el, mire bármit érezni lehet a hátlapon, termikus szempontból jól vizsgázott a hatalmas felületekkel operáló A9 (2016). Ha a konkurenciát nézzük, akkor a HiSilicon Kirin 935-nél és a MediaTek Helio X10-nél is jóval erősebbnek tűnik a lapka, az Exynos 7420-szal viszont nem tud versenyre kelni, miközben a 7580 nyolcmagos változatát is megeszi reggelire. Érthető tehát a névváltás, a Snapdragon 652 valóban többet érdemel annál, hogy szinte egy kalap alá vegyük a 615-ös szériával, csak az a furcsa, hogy a Qualcomm miért nem gondolt erre a bejelentés előtt.


[+]

A szoftververzió megszokott módon az Android 5.1.1, a Marshmallow frissítésre még várniuk kell a felhasználóknak. A kezelőfelület értelemszerűen ezúttal is a TouchWiz, nem a legfrissebb változat, ami az S7-széria sajátja, hanem annál eggyel régebbi, de természetesen már témázható változatban. 6 hüvelykes képátlója miatt adekvát az egykezes mód megléte, háromszor megnyomva a home gombot a kijelző bal vagy jobb alsó sarkába tömöríti a megjelenítő tartalmát, ez elég jó ötlet, 5,5 hüvelyk felett minden telefonba illene ilyesmi szolgáltatást pakolni. De nem csak zsugoríthatunk, hanem meg is felezhetjük a megjelenítőt a többablakos mód használatához, ez már elég sok ideje működik gond nélkül a Samsungnál, ezúttal sincs ez másképp.


[+]

Nem maradt ki az ujjlenyomat-olvasó sem, az előlapi gombba épített érzékelő hatásfoka nagyon jó, a bevitelnél viszont nagyon kell figyelni arra, hogy az ujjunk összes szegletét megmutassuk a szenzornak. Maximum 3 ujjat tudunk beregisztrálni, a kijelző feloldásán kívül Samsung fiókunkban és a gyári böngészőben való bejelentkezéshez is használhatjuk a biometrikus azonosítást, ezzel véget is ér a repertoár, talán a 6.0-s frissítés ezen változtathat valamennyit. Bár a belső tárolóegységből elég sokat lefoglal a rendszer, szerencsére nincsen roskadásig telepakolva mindenféle fölösleges alkalmazással, a Google-alkalmazásokon kívül megkapjuk a Microsoft appjait (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Skype), némi samsungos eszközt (E-mail kliens, S Voice, fájlkezelő, diktafon és Samsung áruház), nem maradt ki az S Health névre hallgató életvezetési tanácsadó sem.


[+]

Az Intelligens kezelőben nyomon követhetjük az akkumulátor merülését, a memória- és tárhelyhasználatot, illetve számos egyéb biztonsági ellenőrzést is végeztethetünk vele. Adott a KNOX is, ami védi az adatainkat és a telefont a szoftveres támadásoktól, viszont kicsit meghosszabbítja a bootidőt, ha pedig belenyúlunk egy roottal, vagy egy egyedi ROM-mal a rendszerbe, akkor az kitörölhetetlenül ugrasztani fogja a KNOX számlálóját, ami garanciavesztéssel is járhat.

Kamera, videó, zene

A hátlapi kamerára már régi ismerősként tekintetünk, hiszen konkrétan ugyanaz a rendszer dolgozik benne, mint az idei Galaxy A5-ben. A 4:3 képarány mellett 13 megapixeles Samsung szenzorhoz f/1.9 rekeszértékű, 28 milliméteres gyújtótávolságú optika tartozik, természetesen optikai képstabilizátorral kiegészítve. A szoftveres oldal sem volt meglepő, számos Samsung telefon büszkélkedhet ezzel a példánnyal, előnye, hogy automatikus módban egyszerűen kezelhető, és az sem rossz, hogy viszonylag sok fényképezési mód szerepel a listában, van például HDR (8 megapixelre visszavett felbontással), viszont a manuális mód elég foghíjasnak tűnik, a záridő állítása kimondottan hiányzik, illetve a kézi, pontosan testre szabható fehéregyensúly sem lenne rossz, mert néha azért elméri a dolgot az automatika.


[+]

A fókuszálás közepes sebességgel történik, a fotók mentése viszont villámgyorsan megtörténik automata módban, a képek minőségével kapcsolatban azonban kicsit többet vártunk. A dinamikatartomány sokszor érződik szűkösnek, igen gyakran előfordul, hogy egy képen kiégett vagy nagyon sötét részt látunk. A képzaj nappal sem elhanyagolható, szerencsére azonban éjszakai körülmények között sem erősödik meg brutálisan, mindamellett a részletesség koronája csilloghatna fényesebben. Előnyére válik az, hogy viszonylag kis tárgytávolságnál is könnyen megtalálja az élességet, az érintőfókuszra ebből a szempontból egy rossz szavunk sem lehet. Videózás terén Full HD a maximum, amiben rögízhetünk, a minőség a tesztvideón látható, lejátszás terén szerencsére valamivel bővebb a repertoár, ha letöltünk egy, a gyárinál több formátumot kezelő lejátszót, akkor a 4K tartalmak sem okoznak komoly fennakadást a hardvernek, de természetesen ezt nem feltétlenül érdemes erőltetni, már csak az üzemidő miatt sem.


[+]

Zenelejátszó van, ráadásul nem csak a Google Play Zene, mint az S7 és S7 edge mobilokon, hanem a hagyományos, samsungos változatot is használhatjuk. Számos extra beállítási lehetőség tárulkozik elénk, a SoundAlive+ és a csöves erősítő hangzás inkább jópofa, mint hasznos, az Adapt Sound viszont tényleg segítségünkre lehet abban, hogy a telefont, a fejhallgatót és a fülünket összehangoljuk annak fényében, hogy utóbbi kettő mennyire van a csúcson. Az általános hangminőség nagyon jó, a gyári fülhallgató persze nem fog túl komoly zenei élményt okozni, de egy komolyabb hangkeltővel próbálkozva impresszív eredményeket érhetünk el. Nagy örömünkre FM-rádió van, ha már a legújabb csúcsmodellekből kimaradt, jól megszokott módon csak akkor tudunk rádiózni, ha antennaként szolgáló fülhallgató van csatlakoztatva a mobilhoz. Örömteli, hogy a műsorokat rögzíthetjük is, nem csak hallgathatjuk.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Örömteli, hogy a Samsung óriásmobilja úgy képes két darab nanoSIM-et kezelni, hogy közben nem kell feláldoznunk a bővíthetőséget. 4G természetesen van, és bár elméletileg csak a Cat.4-es hálózatok vannak meg neki 150/50 Mbps sebességgel, érdekesség, hogy a Snapdragon 652 elvileg tudna ennél jóval többet is, Cat.7-es modullal akár a 300/100 Mbps sem lenne kizárt. WiFi terén viszont minden rendben van, 2,4 vagy 5 GHz-es frekvencia mellett 802.11 a/b/g/n/ac szabványokat támogatja a modul, és ahogy az illik, a Direct és hotspot funkciók is adottak. A Bluetooth 4.1-et, az ANT+-t, az NFC-t, az MST-t (Magnetic Secure Transmission) és a microUSB 2.0-t természetesnek vehetjük, és ahogy az lenni szokott, a csatlakozóval OTG-kütyüket is kezelhetünk. A GPS-vevő pontosan és gyorsan tette a dolgát a tesztciklus alatt, ebben persze segít a GLONASS-támogatás is. Egyedül az infraport hiányozhat igazán a felhasználóknak. A beszélgetési hangminőség szintén hű a gyártóhoz, minőségi eszközök dolgoznak alattunk, jó a zajszűrés, a hangszóró pedig úgy hangos, hogy közben nem torzítja szét a beszélgetőpartnerünk mondanivalóját.


[+]

Használhatnánk a Chrome-ot böngésézésre, de a Samsung megoldása is nagyon jó alternatíva, kiváltképp azért, mert a megjegyzett jelszavainkat csak ebben a programban vihetjük be úgy, hogy az ujjlenyomat-olvasóval azonosítjuk magunkat. Akármelyik programot választjuk, több oldal kezelése, nem fog gondot okozni, kutathatjuk a netet inkognitóablakban és kis ablakban, illetve kénszerthetjük magunkat a weboldalak számítógépes verzióira is. Flash támogatás nincs, de ezt már nem csak megszoktuk, hanem gyakorlatilag el is várjuk.

A burkolat alatt 4000 mAh kapacitású telep található, de házilag, garanciavesztés nélkül nem férünk hozzá.
A burkolat alatt 4000 mAh kapacitású telep található, de házilag, garanciavesztés nélkül nem férünk hozzá. [+]

Értékelés: Samsung Galaxy A9 (2016)
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Sokféleképpen beszélhetünk az üzemidőről, de a mai akkumulátortechnológiák mellett talán az a vízválasztó, hogy egy erőteljes telefonhasználattal tarkított nap végén rászorulunk-e a töltőre, vagy nem. Ezen a téren pedig az A9 (2016) nem hibázik, a 4000 mAh kapacitású telepe remekül bírta a nyüstölést, aktív használat mellett, automatikus fényerőt használva könnyedén kijött 6,5 óra aktív kijelzőidő egy ciklus alatt, ha pedig csak filmeket nézünk közepes fény- és hangerővel, akkor a valóságban gond nélkül kijönnek 11 órás idők is, ami már elég sok mindenre elég. Az adaptív gyorstöltés elméletileg adott, viszont ehhez tartozó gyári, európai töltőfej sajnos nem állt a rendelkezésünkre, így a pontos töltési időket nem tudjuk közölni. Remek ötlet a végtelenségig leegyszerűsített akkumulátorkímélő mód, amivel használhatjuk feature phone-ként, többhetes üzemidővel a kütyüt, de persze ezt csak végszükség esetén fogja bárki bekapcsolni.

Ha az 5,5 hüvelykes kijelzőnél nagyobbat keresünk phablet méretben, akkor viszonylag szűkös a felhozatal ebben a kategóriában. A Huawei Mate 8 nemrég járt nálunk, és kimondottan meggyőzőnek találtuk, de a kínai gyártó terméke egy igazi csúcsphablet, míg az A9 (2016) inkább a középkategória tetejének babérjaira törne. Remek készülék a házon belüli, Exynos 7420 lapkával Galaxy S6 edge+, de nem dual SIM-es, üzemidőben tudhatna többet és az ára is kimondottan borsos. A Galaxy A9 (2016)-ért soknak hangzik az a 130-140 000 forint, amit szürkeimportos kiszerelésben elkérnek érte, viszont egy remek üzemidővel, gyönyörű kijelzővel és decens hardverrel ellátott óriásphablet, aminél gondoltak az egykezes kezelésre azon túl, hogy az anyaghasználat és az összeszerelési minőség pazar. A kamerától kicsit többet vártunk volna, egy-egy kisebb döccenés megzavarja a teljesen folyamatos rendszersebességet, az Android verzió pedig lehetne frissebb, de ezzel gyakorlatilag a felsorolás végére értünk, a minőségi készülék egy Tetszett plecsnit kap, kár, hogy itthon nem kerül hivatalosan forgalomba, egy szolgáltatói árazás megdobhatná a népszerűségét.

Samsung Galaxy A9 (2016)

szentkuti11

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk, terméklink ide kattintva érhető!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy A9 (2016)
Samsung Galaxy A9 (2016) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 161,7 x 80,9 x 7,4 milliméter
Tömeg 200 gramm
Színvariációk fehér, arany, rózsaszín
SIM-foglalat 2 x nanoSIM (dual standby)
Kijelző
Kijelző átlója 6 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (367 ppi)
Kijelző típusa Super AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snadragon 652
Processzor típusa négymagos, 1,8 GHz-es Cortex-A72 + négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 510
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB (ebből 25 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (az egyik SIM-foglalat helyén)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/850/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat. 7
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Fájlkezelő, Jegyzetek, S Tervező, S Health, S Voice, Galaxy Apps, Intelligens kezelő, Microsoft alkalmazások
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, optikai képstabilizátor, ledes segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő (3G) ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, fény- és távolságérzékelő szenzorok

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés