Samsung Galaxy A21s - formásabb a valóságnál

8 nanométeres gyártástechnológia friss rendszerchippel, négy hátlapi kamera és szinte kávák nélküli kijelző jut már a Samsung A20-as szériájába is, de vajon indokolja mindez a borsos árat?

Kamera, multimédia

Teljesen egyértelmű, hogy a négy hátlapi kamera kizárólag a látszatnak szól, szerintem elég, ha annyit írok, hogy 2 megapixeles makró és 2 megapixeles mélységszenzor van a sor végén.

Makró, 2 megapixel


[+]

A főkamera 48 megapixeles, természetesen quad-Bayer 4-1-es pixelegyesítéssel érdemes 12 megapixeles végeredményekkel számolni PD-autofókusszal, f/2-es apertúrával, vélhetően a gyártó házon belüli szenzorával, tehát nem a szokásos Sony-féle szenzor alapjain. A másodlagos kamera egy 8 megapixeles, 123 fokos ultraszéles, ehhez már nincs autofókusz, és f/2,2-es a fényértéke. A szoftver a Samsungra jellemző módon hordoz magában rengeteg extra funkciót, Pro módban viszont csak fénymérési módot, ISO-érzékenységet, fehéregyensúlyt és expozíció-korrekciót lehet állítani, és vannak olyan értelmetlen korlátozások, mint hogy a vaku a széleslátóval nem használható - elméletileg értem, hiszen a vaku által bevilágított másfél méter nem egészen vág egybe azzal az ideális, fix fókuszponttal, amit a nagylátó képvisel, de akkor vaku nélkül miért engedi, és miért nem figyelmeztet vagy legalább indokol a mögöttes intelligencia?

Főkamera, 12 megapixel

A főkamera 12 megapixeles módban nem csinál nagyon rossz képeket, ám az alapértelmezett túlexponálásából szinte mindig vissza kell venni, és erősen ajánlott ugyanazt a témát többször is lefotózni, hiszen még a kategórián belül is magas a hibaarány, vagy fókuszban, vagy expozícióban. A színek kissé túlszaturáltak, a dinamika is jellemzően a HDR-ből jön, és bár a lencsekép aránylag koherens, a kromatikus aberráció rengeteg helyen felbukkan.

Nagylátó, 8 megapixel

A nagylátós végeredmények esetén már bőven gond a lencseképpel a széleken, a dinamika gyakran kevés, és éjszaka szinte lehetetlen vele normális fotókat csinálni, szalonképes alkotást csak a parlamentről tudtunk készíteni. Nagyítva rengeteg helyen előjönnek az olajfestmény-szerű foltok, de persze mobilos galériába, közösségi médiába bőven elég, amit nyújt.

Főkamera, 12 és 48 megapixel

A képarány-beállítások közt, elrejtve találjuk meg az opciót arra, hogy a szenzor által képviselt natív, 48 megapixeles felbontással tudjunk képeket csinálni, ám ahogy az a hasonló rendszerű kameráknál lenni sozkott, itt is látszik, hogy nem véletlenül a negyede az alapértelmezett. Egyrészt - ami ezeken a képeken nem látható - a feldolgozási sebesség nagyon vontatott 48 megapixelen, másrészt pedig az összes olyan, a képminőségre ezen a szinten nem rossz hatással lévő feldolgozási opciót, mint a HDR és az intelligens fehéregyensúly, elveszítjük. A négyszeres pixelszám pedig nem hoz kicsivel sem több részletet, miközben a dinamika jóval gyengébb lesz.

A 30 fps sebességű, Full HD-s, 48 kHz-s sztereó hangú videófelvételekhez aligha tartozik testreszabhatóság, stabilizálás semmilyen módon nincs, és a hangfókusz is egyféle, nincs érdemi zajszűrés sem. A képarányt variálhatjuk, némi szoftveres színszűrőt és szépségeffektet beállíthatunk, illetve még a felvétel előtt eldönthetjük, hogy normál vagy széleslátóban vesszük fel a képkockákat. Mutatunk egy 13 megapixeles szelfit is.

A multimédiás oldal több szempontból dicsérhető: egyrészt, nem maradt el a 3,5 milliméteres jack és az FM-rádió a hagyományosabb értékek kedvelőinek, másrészt viszont Type-C-n is ki tud menni a hang, és az AptX-kodekes Bluetooth-eszközöket is ki tudja használni a rendszer. A kijelző mérete abszolút alkalmassá teszi a mobilt filmezésre, és megvan a Widevine L1-es védelem, ami rengeteg platformon alapkövetelmény a HD-lejátszáshoz (ettől függetlenül még a Netflix hivatalos HD-támogatási listáján nincs fenn az A21s, de ez valószínűleg megváltozik, hiszen még a tavalyi A20-akat is listázzák), HDR-re természetesen ebben a kategóriában nem kell gondolni.

[+]

Egy zenelejátszót és egy videólejátszót mindenképpen érdemes lesz letölteni, viszont utána Full HD felbontásig remekül megy minden, a hardver nem képez akadályt a mozgóképek lejátszásának. Az alul lévő, mono multimédiás hangszóró dobozhangú, bántóan éles, mélyhangokat ne is keressünk benne, de legalább amit csinál, azt erőteljesen csinálja, a telefoncsörgés meghallásáig hibátlan.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Indiában sem sokkal olcsóbb a Galaxy A21s?

    Van benne valami, persze csak akkor, ha a legnagyobb, 6/64 GB-os modellt választjuk az itthoni 3/32 GB-oshoz képest. Hasonló itthoni árazással valószínűleg többen örülnének ennek a telefonnak.

  • Még mindig az iPhone 11 a legkelendőbb

    Az Apple modellje négy egymást követő negyedévben hozta az első helyet a legtöbb példányszámban eladott készülékek rangsorában.

  • Kedvező áron kínál 5G-t a Galaxy A32

    Nevében hordozza adatkommunikációs erényeit a Galaxy A32 5G, de igazán letisztult kameraszekciójától lehet emlékezetes.

  • Samsung Galaxy A12 - idén sem erősebb

    Ismét érthetetlen helyeken lett elspórolva a Samsung belépőmodellje, a gyenge chipset pedig nehezen hozható össze a teljes értékű One UI rendszerrel. Az üzemidő viszont nagyon jó.

Előzmények

Hirdetés