Samsung Galaxy A12 - idén sem erősebb

Ismét érthetetlen helyeken lett elspórolva a Samsung belépőmodellje, a gyenge chipset pedig nehezen hozható össze a teljes értékű One UI rendszerrel. Az üzemidő viszont nagyon jó.

Hardver, szoftverezettség

Abszolút nem friss, viszont 12 nanométeres gyártástechnológiájával egyáltalán nem is elavult a mobilban lévő MediaTek Helio P35 rendszerchip, viszont a teljesítménye a mai sztenderdektől bőven elmarad, a nyolcmagos Cortex-A53 processzor (4 x 2,35 GHz + 4 x 1,8 GHz) és a PowerVR GE8320 grafikai egység szerény felhasználás mellett is hozza majd a kisebb-nagyobb akadozásokat, ráadásul az eMMC 5.1-es tároló is lassú, ami a különféle olvasási feladatoknál (galéria-előképek betöltése, fájlkezelő, stb.) nagyon nyögvenyelőssé teszi a használatot. Az itthon kapható 4/64 GB-os kivitel ugyanakkor minden szempontból bőséges, a soklapos böngészés és az alkalamzások közti váltás a telefon sebességéhez képest meglepően flottul működik, és itt bizony biztosan nem fogjuk fél nap alatt teletölteni a tárolót 4K videókkal. A microSD-s bővítés két SIM behelyezése után is játszik, illetve némi felárért van 128 GB-os tárolóval szerelt változat, itthon továbbra is 4 GB RAM-mal.

Hirdetés

Fordítási hibák itt is beestek (lásd középső kép) [+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Samsung Galaxy A12 Realme 6 Nokia 5.4 TCL 10 Pro Redmi Note 9S Poco M3
Rendszerchip MediaTek Helio P35 MediaTek Helio G90T Snapdragon 662 Snapdragon 675 Snapdragon 720G Snapdragon 662
AnTuTu Bench. 8.x 108135 pont 291260 pont nem települt 227365 pont 276037 pont 179893 pont
Geekbench 5 (single/multi) 165 / 1025 pont 544 / 1726 pont 316 / 1440 pont 509 / 1480 pont 569 / 1779 pont 315 / 1373 pont
GFXBench Man. onscreen 19 fps 45 fps 27 fps 19 fps 37 fps 17 fps
GFXBench Man. offscreen 12 fps 50 fps 13 fps 22 fps 42 fps 19 fps

Az Android 10 alapjaira építő One UI 2.5 egy szerethető rendszer (a biztonsági csomag tesztünk írásának pillanatában januári volt), de ha ennyire nincs mögötte erőforrás, akkor a gyenge optimalizáltsága csúnyán megbosszulja magát. Először azt hittem, hogy a fentről lehúzható gyorskapcsolók hosszú érintésére itt egyáltalán nem is jönnek elő a részletesebb beállítások, aztán kiderült, hogy de, csak másodpercekkel később. Főleg a beköltözési fázis nagyon nyögvenyelős, utána már kellő türelemmel el lehet azért használgatni, hiszen bár tényleg nagyon lassú, a megbízhatóságával nem tapasztaltunk problémát.

[+]

Ugyanez mondható el a jobb oldalt lévő ujjlenyomat-olvasóról: lassan, de stabilan működik, ha az ember jól beállítja. Van 2D arcfelismerés is, ami kétes biztonsággal, és maszkos időszakban sokszor körülményesen, de normális fényviszonyok közt szintén elfogadhatóan működik. Ami hiányzik a repertoárból, az az AoD, ismertebb nevén a mindig aktív vagy always on kijelzés: a képernyő technológiájából ez gyakorlatilag adódik is, viszont az értesítési led hiányával együtt már egy komoly probléma is lehet. Kimaradt továbbá a Bixby, ezt talán könnyebben el lehet engedni, Knox viszont természetesen van.

[+]

Lehet szinkronizálni a Samsung fiókba, kérni felhőtárhelyes biztonsági mentést és lebegőikonos kezelést, akad digitális jóllét és szülői felügyelet. Az alkalmazáskínálat kissé érdekes, személy szerint továbbra sem értem, hogy számológép, jegyzettömb és zenelejátszó nélkül hogyan tud kijönni egy olyan rendszer, ami nem csak hardcore felhasználóknak, hanem olyan hétköznapi embereknek is szól, akik nem töltik a fél életüket a Play Áruházban, de persze könnyen pótolható minden. A Google szoftverek között csak a legfontosabbak vannak fenn (Chrome, Gmail, Térkép, YouTube és kereső), a klaviatúra a Samsung-féle, egyébként elég jó darab, ezen felül pedig OneDrive, Netflix és Game Launcher van még az említésre méltó dolgok között, áruházból pedig a Galaxy Store is rendelkezésünke áll a Google sajátja mellett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy A21s - formásabb a valóságnál

    8 nanométeres gyártástechnológia friss rendszerchippel, négy hátlapi kamera és szinte kávák nélküli kijelző jut már a Samsung A20-as szériájába is, de vajon indokolja mindez a borsos árat?

Hirdetés