Samsung E2652W - dupláz a bajnok

Alapfunkciók, SIM-kezelés

Első bekapcsolás után a készülék tájékoztatja a felhasználót arról, hogy be kéne állítani az időt és a dátumot, mert ha a telepet kivesszük, akkor ezt bizony a masina elfeljti. Azt is érzékeli a gép, ha új SIM érkezik valamelyik slotba, ilyenkor elnevezhetjük a kártyát, illetve logót is választhatunk hozzá, majd meg kell adjuk, hogy melyik legyen az elsődleges kártya. Ha ezen sikerült túllendülni, akkor megkapjuk a főképernyőt, amely a kétkártyás készülékek egyre bővülő világában már nem fog meglepetést okozni azzal, hogy két operátori felirat és két térerőkijelzés látható rajta.

Samsung E2652W Champ DuoS

A Champ DuoS felhasználói felülete nem sokban tér el a sima, egy SIM-et kezelő Champ megjelenésétől, amit már Rusi korábban rendesen kivesézett. A maximum hét oldalnyi kezdőképernyő mindegyikén egy darab widget lehet, végre nem csúsznak egymásra a különböző okosságok, s igazság szerint egyébként sincsen általában szükség hétnél több kezdőoldali bigyóra. Az eredeti Champhez képest más a grafika, ez most nem annyira „badás“, kicsit inkább a Corby sorozat elemei köszönnek vissza. Jópofa ötlet, hogy ugyan csak két téma van (a decensebb, szigorúbb, illetve a játékos, rajzolt), de ezekhez SIM-hez is rendelhetjük, így attól függően változik a kinézet, hogy melyik kártya van elsődlegesként beállítva.

Samsung E2652W Champ DuoS

Ezt ugyanis az oldalsó, dedikált gombbal variálhatjuk. Bekapcsolás után az akkumulátor alá tett, SIM1 nevű slotban ülő kártya lesz az elsődleges, ha hívást indítunk, üzenetet írunk, akkor erről megy a kimenő forgalom. Egyetlen gombnyomásra azonban felcserélődnek a szerepek, s mindez a kettes számú SIM közreműködésével fog történni. A hangminőség mindkét kártyánál ugyanolyan volt, jellemzően hibamentes, nagy hengerőnél kicsit talán torz, de még elviselhető. A bejövő hívásoknál természetesen bármelyik kártyára is érkezne ez, nem kell trükközni a fogadással, az üzenetek listájánál pedig ikon és szín is jelzi, hogy melyik SIM-re küldték az adott SMS-t. A menürendszerről alant található egy videó:

A névjegyzék kapacitása kellemes, hiszen a két SIM számain felül a belső tárhely 1000 további ember rögzítésére ad lehetőséget. Az alapvető adatokon felül e-mail cím, több telefon és faxszám, webcím, cég, osztály, beosztás, helyettes neve és száma, házastárs neve, gyerekek neve (ilyet ki tárol?), születésnap, megjegyzés, kép, illetve csengődallam rögzíthető. Ez elég durva lista. Keresni vagy úgy lehet, hogy görgetjük a listát vég nélkül (Zsolt nevű ismerőseink felhívása így kissé hosszadalmas), vagy a keresés opció után kapott virtuális gombsor segítségével szűkítünk. A sebességgel viszont nincs gond, sem itt, sem a legtöbb helyen, a kezelőfelület gyorsan reagál, örömteli, hogy a nyögvenyelős S5230 óta ennyit fejlődött az iparág.

Samsung E2652W Champ DuoS

Samsung E2652W Champ DuoS

Az üzenetkezelés meglepetése a beépített e-mail kliens, amely varázsló segítésgével állítható be. Szintén egyedi megoldás a Bluetooth üzenetküldés lehetősége, amely a mobilhálózatot kiiktatva egy másik Bluetooth-szal felszerelt telefonra küldhet szöveget (meg alapvetően egyébként bármit), ezt főleg suliba járó felhasználók fogják értékelni, bár nekik általában teljesen felesleges két SIM. A telefon 500 férőhelyes SMS memóriával kényeztet, MMS-ből 100 darabot tárolhat, az e-mailek pedig a belső, 60 megát alulról súroló tárhelyre kerülnek. A szövegbevitel csak álló nézetben megy (QVGA felbontású érintőkijelzőknél ez elég sokszor így van), virtuális, de mobilos gombsort kapunk, ám ez akár QWERTY-re is módosítható, csak éppen kicsit nehéz eltalálni a 240 pixel szélességben elhelyezett billentyűzeten a megfelelő karakterket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés