Red Magic 7S Pro - hiperventiláció

Beépített ventillátor, morcos hardver, extra vezérlők, de gyenge kamera és kissé összetákolt szoftver jellemzi a Nubia gamer telefonjának új generációját. Elég a ROG 6 ellen?

Hardver, UI

Egy gamer telefonnak illik erősnek lenni. Ezt manapság a Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 chipset szavatolja, ami ebben a mobilban is bőven elég erős. Ám ha egy ilyen hardvert terhelünk, akkor elég sok hőt termelünk, márpedig az nem lenne jó, ha megsülne a proci, szóval az a jellemző általában, hogy melegedés esetén a teljesítmény visszaesik, hogy megkíméljük a hardvert. Ez viszont rosszat tesz a játékélménynek, szóval a gamer telefonoknál az az egyik nagy cél, hogy elvezessük a hőt a hardver környékéről, így hosszabb ideig tud maximális teljesítménnyel üzemelni. Korábban láttuk a ROG 6-nál, hogy ez nem egyszerű feladat, ott a passzív hűtésrendszer mellett utólag felrakható ventilátort kínált az Asus, a Red Magic esetén is lehet ilyet venni (50 euróért), de van beépített megoldás is.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Red Magic 7S Pro Sony Xperia 1 IV ROG Phone 6 Pro ROG Phone 6 Pro Samsung Galaxy S22 Ultra Oppo Find X5 Pro
Komment venti Frozen mód venti nélkül, 5. nekifutás
Rendszerchip Snapdragon 8+ Gen 1 Snapdragon 8 Gen 1 Snapdragon 8+ Gen 1 Snapdragon 8+ Gen 1 Exynos 2200 Snapdragon 8 Gen 1
Geekbench 5 (single/multi) 1345 / 4192 pont 1229 / 3426 pont 1317 / 4137 pont 1252 / 3811 pont 1145 / 3414 pont 982 / 3385 pont
GFXBench Car Chase onscreen 85 fps 60 fps 82 fps 82 fps 33 fps 47 fps
GFXBench Car Chase offscreen 104 fps 77 fps 103 fps 102 fps 68 fps 93 fps
GFXBench Man. onscreen 120 fps 60 fps 164 fps 143 fps 96 fps 60 fps
GFXBench Man. offscreen 276 fps 190 fps 265 fps 255 fps 179 fps 221 fps

Ez egy apró, RGB LED-del megtámogatott ventilátor, ami automatikus be is kapcsol, ha erőforrásigényes alkalmazás indítását észleli, de manuálisan is babrálhatjuk. Sok különleges beállítás nincs hozzá, lehet a fordulatszám automatikus, vagy maximum, a lámpát pedig ki lehet iktatni. A kérdés nyilván az volt, hogy ér-e ez valamit, olyan kis pindurinak tűnik a dolog, de kiderült, hogy nagyon is hasznos. Az első, szobahőmérsékleten végzett sebességteszt után ráküldtünk a motyóra egy jó fél órás maximális nyúzást a Gfx Benchmark összes sebességtesztjét végigfuttatva, aztán még bónusz egy AnTuTu 9-es kört. A hőmérőnk szerint a hátlap legforróbb pontja 42 fokos volt (ami bizony kevesebb, mint amit a ROG 6 alkotott), az első és az utolsó sebességtesztek közötti eltérés pedig pusztán 5%-os volt, ami azt jelenti, hogy a Nubiánál bizony jól dolgoztak. És tegyük hozzá, hogy erősen nyár van, tehát a szobahőmérséklet is kapásból 26 fok volt, ahonnét indultunk.

[+]

A hardvert tehát — legalábbis nyers erő szempontjából — összerakták és kordában is tudják tartani. A szoftverrel viszont nem ez a helyzet. Első blikkre nem tűnik egy nagyon átszabott Androidnak a felület, a 12-es alapokon, jelenleg június biztonsági csomaggal felvértezett UI kissé ugyan esetlegesnek tűnik itt-ott, de ez leginkább a gyárilag kitett, nem túl koherens widgetek miatt van, mint amilyen a ventilátor vezérlője. Úgy egyébként semmi különös, lehet kérni alkalmazásmenüt, jókora felületekkel dolgozik a notifikációs függöny, a szoftverkínálatot pedig nem tolták túl, van egy hírfolyam-app (Nextworld), fájlkezelő, diktafon, Nubia átvitel néven egy adatmásoló, kapott külön alkalmazást az always-on kijelzés (és ez egyébként tök jópofa, mindenféle saját megoldásokkal lehet felturbózni), illetve a külső bigyók (ventik, headsetek, gamepadek) kezeléséhez is van szoftver, de például a közösségi appokat már mi vadászhatjuk össze és kretén játékdemók sincsenek.

[+]

Ám a nyelvi csomag az most is egy vicc. Elvileg támogatott a magyar, de csak ott, ahol az Android egyébként is fordítja a menüpontot, máshol viszont (főleg a beállítások között) rengeteg angol opcióba futunk bele, de néha még a navigációs gombok szöveget sem sikerült lefordítani, nem is beszélve a venti, az ujjlenyomat-olvasó, vagy a biztonsági opciók almenüpont teljes tartalmáról. És a hab a tortán az a pillanat, amikor a szoftverfrissítés spanyolul zajlik. Lehet, hogy már annak is örülnünk kell, hogy a kínai nyelvű bigyókat kigyomlálták, de ez a kuszaság nem tanúskodik kellő odafigyelésről.

[+]

Pedig egyébként a rendszer roppant gyors, szélsebesek az animációk és van egy csomó jópofa ötlet is benne. Állítható a navigációs gombok sorrendje, ha az alkalmazásváltó gombra kettőt kattintunk, akkor egyből feldobja a legutóbb használt appot (és vica versa), van oldalról előrántható sáv kijelzőrögzítéshez és kivetítéshez, mert egy Type-C végű HDMI kábellel ki lehet rakni nagy kijelzőre is a tartalmat, Miracast használatával akár vezeték nélkül is. Sőt, PC-re sima USB-n is át lehet lökni a cuccot, de ehhez kelleni fog a Red Magic Studio nevű program, ami csak Windows-ra létezik, ha MacBook-kal akarjuk letölteni, akkor simán leszedi az exe kiterjesztésű fájlt, azzal meg nem lehet nagyon mit kezdeni. De ha összerakjuk a kapcsolatot egy megfelelő eszközzel, akkor tükrözi a képet a szoftver úgy, hogy közben a billentyűzetet és az egeret beviteli eszközként kezeli, ami hát komoly cheat bizonyos mobiljátékoknál. Vezeték nélkül azért van néha meg-megakadás, kábellel viszont szuperül működik. Bizonyos alkalmazásokat ablakba lehet rakni és ide-oda helyezgetni a kijelzőn, van beépített animgif készítő, rengeteg téma, és még egy pulzusmérési opciónk is van, amit a kijelző alá rakott olvasóra tett mutatóujjat várja el, ott méreget valamit és ez meglepő módon egész pontos.


[+]

Ha átkapcsoljuk az oldalsó piros gombot, akkor jutunk a játékvezérlő központba (Game Space). Itt ugyebár sorakoznak egyrészt a játékok, statokat láthatunk, hogy mivel mennyi időt ba… khm, töltöttünk el. Lehet tiltani az értesítési tálcát, a vétlen érintéseket, adhatunk vízjelet a képernyőmentésekre, de az igazán lényeges dolgokat akkor érjük el, ha belekezdünk egy játékba. Ilyenkor a jobb felső sarokból lehet lehúzni egy panelt (nem mindig sikerül ám elsőre), ahol nagyon alaposan állíthatjuk, hogy milyen értesítések jöjjenek be, a GPU és a CPU teljesítménye mellett a színhőmérséklet is babrálható, valamint itt lehet a felső triggerekhez funkciót rendelni, de csak egyfélét.

[+]

Rövid és hosszas megnyomás, felengedés is játszik, de olyan nincs, hogy egyszerre van rövid nyomásra egy parancs, illetve hosszúra, valamint az oldalirányú simogatásokra sem lehet kiosztani virtuális gombot. Viszont vannak pluginek, amikkel bizonyos játékoknál kérhetünk célkeresztet, zoomot, inverz képet, indítható stoppert (például azért, hogy tudjuk, hogy mennyi időnk van respawnig), szóval bőven van opció arra, hogy különböző trükkökkel hamarább és könnyebben érjünk el kompetitív játékokban sikereket, mint azok a szegény szerencsétlenek, akik iPhone 13 Pro Maxot használnak…

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nubia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés