Hirdetés
Alkalmazások, App Catalog
Alkalmazások terén elég jól állunk. A menü első oldaláról az SMS-eket, a webböngészőt, a kamerát, a képnézegetőt, a zenei és a videólejátszót, a jegyzettömböt, a feladatlistát, a Google Maps-et és az órát érhetjük el, de ide kerülnek be az utólag letöltött programok is, melyeket ugyebár szabadon áthelyezhetünk. A második oldalon van az ezek letöltésére szolgáló App Catalog, a YouTube kliens, az alapfunkciós számológép, a Doc View nevű, Office dokumentumok megtekintésére (tehát nem szerkesztésére) szolgáló alkalmazás, valamint a beszédes nevű PDF View. A harmadik oldal kizárólag a beállításoké, minden elég egyértelmű helyen van, a beállítási lehetőségek viszont korlátozottak, internet vagy MMS beállítások manuális megadására nincs lehetőségünk, ami nagyon sok dolgot felvet...
...egészen pontosan nagyban megnehezíti a készülék magyarországi használatát. Az első bekapcsoláshoz ugyanis szükségünk van mobilinternetre, de a T-Mobil APN beállítását a készülék nem tartalmazza, ilyen kártyával tehát nem tudjuk elindítani a készüléket. Az a szerencse, hogy a Vodafone és a Pannon beállításai valamiért benne vannak, egy vörös vagy egy kék SIM-kártyával tehát életre tudjuk kelteni a gépet, sőt, a mobilinternetet is tudjuk használni, ellentétben a magenta kártyával, ahol ugye csak telefonálni és SMS-t küldeni tudunk a mobilhálózaton, a netes dolgokhoz pedig WiFi kell.
A naptár első indításkor megkérdezi, hogy egy létező Google, Facebook vagy Exchange naptárat szeretnénk-e használni, ha valamelyiket kiválasztjuk, a rendszer berántja a telefonkönyvbe az ottani emberkék adatait is, mindezt anélkül, hogy megkérdezné. Lehetőség van persze Palmos naptár használatára is, ebben az esetben ilyen gondok nem fordulhatnak elő. A már létező profilokkal a fiókok szinkronizálása egyértelmű, külső programokból Windows alatt az Outlook + Palm Desktop kombót, OSX-en az iCalt és az Address Bookot, Google-ön keresztül pedig a Synergy-t tudjuk használni.
Térjünk rá a Palm alkalmazásboltjára, azaz a App Catalogra. A menüből érhetjük el, működéséhez értelmeszerűen internetkapcsolat kell. Egy korrekt kinézetű programról van szó, Magyarországon jelenleg csak az ingyenes alkalmazásokat érhetjük el, azokat viszont regisztráció és egyéb kínszenvedés nélkül. A jelenleg még béta címkével üzemelő program használata egyértelmű és kényelmes, elég sok program van, de az ezres nagyságrendet azért még nem éri el. Az egyes programokat kiválasztva azok méretét, rövid leírását, képeit, osztályozását és a felhasználói véleményezéseket is megtekinthetjük, a letöltéshez pedig egy gombot is elég megnyomnunk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!