Oukitel K10000 - a falu bikája

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Ha nem használunk microSD-t, akkor a kütyü két microSIM-et fogad be, a mobilinterneten elérhető legnagyobb adatsebesség 4G hálózatokon (800/1800/2600 MHz) 150 Mbps, de természetesen a HSPA sem maradt ki. A 802.11b/g/n szabványú WiFi modem érzékenységével már akadtak gondok, inkább közepes, mint erős az egyébként Direct és hotspot képes modul. Bluetoothból 4.0 szabványú egység jár A2DP-vel és LE-vel, microUSB-ből 2.0 MTP-vel és OTG-vel (a gyári fájlkezelő gond nélkül tudja kezelni a külső USB-tárolókat), a navigáláshoz pedig GPS és GLONASS műholdak segítségét lehet igénybe venni, korrekt pontossággal, de nem elég nagy sebességgel. Az NFC és az infra nem része a repertoárnak, előbbi helyett a HotKnot teljesíthet szolgálatot. A két kártya kezelése dual standby technológiájú, azaz két telefonszám is aktív a hálózaton, de csak addig, amíg az egyikről hívás nem folyik, akkor ugyanis a másik kártya lejön a hálózatról. A beszélgetési hangminőséggel nem volt problémánk, elég erős a maximum hangerő, a mikrofon minőségére sem panaszkodhatunk, egyedül a telefon tömege lehet zavaró, amikor többórás beszélgetéseket szeretnénk egymás után intézni.

Oukitel K10000 Screen Shot Oukitel K10000 Screen Shot

A böngésző is AOSP-örökség, a beépített 2 gigabájt RAM bőven elég arra, hogy ha más nem fut a háttérben, akkor a szoftver által 8 oldalban maximált többlapos böngészést úgy tudja abszolválni, hogy ne töltögesse újra a weboldalakat. Flash támogatás természetesen nincs, de sebesség szempontjából gond nélkül hozza az átlagot, sőt, kimondottan pörgősen lehet vele falni a weboldalakat. Zoomalapú tördelés nincs, viszont a kétujjas nagyítás alapvetőnek mondható.

Hozzá vagyunk már szokva az óriástelefonokhoz, viszont egy félórás telefonbeszélgetésnél már lehet érezni, hogy súlyos egyéniséggel van dolgunk.
Egy félórás telefonbeszélgetésnél már lehet érezni, hogy súlyos egyéniséggel van dolgunk. [+]

Értékelés: Oukitel K10000
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Általában szeretünk két-három ciklust normál használat mellett beletenni az akkumulátorba, hogy pontos véleményt tudjunk alkotni az üzemidőről, ezúttal azonban erre nem nyílt lehetőségünk, de ez nem véletlen, a burkolat alatt található 10000 mAh teljesítménye remek lett. Az ember hétfő reggel leveszi a töltőről, használja aktívan, kedd este 70%-nál jár az akku 4 órás kijelzőhasználat és 1,5 óra telefonálás mellett, szerdán már 45%-nál tart, csütörtök este pedig úgy töltjük fel a mobilt, hogy aznap még félig feltöltöttük egy másik telefon akkumulátorát róla. A kijelzőidő nagyon erősen függ a használattól, de akár 25-30 óra is simán belemehet, szerencsére úgy tűnik, hogy nem hazugság az a brutális kapacitás, ami még egy hordozható vésztöltőnek is becsületére válik. Az élő MinDigTV stream nagyjából 1-2%-ot tud kivenni óránként a töltöttségből.

A fő kérdés persze nyilván az, hogy vállalható-e a mindennapokban egy ekkora készülék, vagy vegyünk inkább hasonló, vagy kicsit kevesebb pénzből egy hasonló tudású telefont meg egy külső akkumulátort hozzá. A választ erre nyilván a vásárlónak kell megadnia, az viszont biztos, hogy a K10000 ijesztőbb ránézésre és első kézbevételre, mint később. Furcsa kimondani, de a brutális vastagsága és a tömege megszokható, főleg annak tükrében, hogy tényleg napokig bírja töltés nélkül, mellette pedig egy használható, átlagos alsó-középkategóriás mobil szintjét nyújtja. A formáról lehet vitatkozni, de az biztos, hogy megosztó, akinek eddig mutattam, az vagy undort vagy határozott lelkesedést érzett, a masszívságot sugalló külső sok szempontból impresszív. A kamera nem rossz, de lehetne rajta mit csiszolni, a szoftver teljesen átlagos, a kijelző inkább fakó és félrekalibrált, mint gyönyörű, a faék egyszerűségű Android 5.1 és a hozzá társuló hardver viszont elég ahhoz, hogy ne legyen bosszúság az Oukitel használata. Az pedig biztos, hogy a 10000 mAh kapacitású akkumulátorral emlegetett telefont még többször említeni fogjuk, bár erősen rétegtermék, és itthon várhatóan nem is lesz filléres a külföldi webshopokból 55 000 forint + egyéb extra költségek ellenében megvásárolható K10000.

Oukitel K10000

szentkuti11

A tesztkészüléket az Ping Digital küldte el nekünk, ezúton is köszönjük!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés