Onyx Boox Note Air 3 C - olvasnak-e az androidok színes oldalakat?

Azt nem tudjuk, de az Onyx hosszú nevű táblagépe Android 12-t futtat és E Ink Kaleido 3 kijelzőjével színesben jelenít meg nekünk szinte bármit.

Adatkapcsolat, üzemidő, verdikt

Van beépített hangszóró és mikrofon, de emellett a Bluetooth 5.0-s kommunikációt is támogatja az eszköz, szóval csatlakoztatható rá vezeték nélküli fülhallgató vagy hangszóró. Az USB-C csatlakozó OTG-képes, hangot viszont nem tudtam átalakítóval kisajtolni belőle. NTFS külső tárhelyet viszont látott és tudtam róla fájlokat a belső memóriára másolni. A Wi-Fi modem Wi-Fi 5-os, de csak az 5 GHz-es sávon kommunikált a teszt alatt, mondjuk ott 433 Mbps letöltési sebességet és stabil kapcsolatot produkált. Mobilnetre kapcsolódni nem képes az eszköz, de telefont hotspotként használva tudunk internetezni vele.


[+]

A beépített akkumulátor 3700 mAh-s, ez egy lítium-ion telep, ami maximum 15 wattal tölthető. Az üzemidő meghatározása egy ilyen eszköznél nehézkes, hisz a standard PC Work 3.0-s teszt nem ad reális képet az üzemidőről, épp ezért jegyeztem, hogy mennyit olvasok rajta. Szeptember első és utolsó napja között 1370 oldalt olvastam el a Note Air 3 C-n, ebből körülbelül 900 oldal volt képregény, ebből nagyjából 200 oldal volt színes. Emellett végignyomkodtam a menüt, kipróbáltam több applikációt, böngésztem a tablettel, lefuttattam rajta a Geekbench és a CPDT, JazzDisk Bench teszteket is, és így kellett egyszer töltenem a hónapban, mert lemerült. Leginkább a böngészés és a tesztek futtatása nyelte az üzemidőt, 100 oldalnyi színes képregény alig vitt el 7%-ot az akkumulátorból. Az üzemidőt egyébként befolyásolhatjuk azzal, hogy a beállítások közt engedélyezzük a tablet minél hamarabbi automata kikapcsolását. Én két napra állítottam be ezt, ilyenkor a gomb megnyomása csak altatja a gépet (leválasztja a Wi-Fi hálózatról például), de ha nem nyúlunk a megadott ideig az eszközhöz, akkor teljesen kikapcsolja magát. Az alvási állapotból történő ébredése maximum három másodperc az ujjlenyomat-felismeréssel együtt, kikapcsolt állapotból 15-20 másodpercet kell várni minimum és olyankor nem opció az ujjlenyomatozás, be kell írnunk a jelkódot.


[+]

Összefoglaló

Ha csak androidos táblagépként tekintetnénk rá, akkor az Onyx ajánlata magasan túlárazott eszköz lenne. De mint elektronikus jegyzettömb, könyvolvasó és mellette androidos tablet más helyzetben van. Az üzemidő jó, a kijelző monokróm módban remek, színesben pedig kényelmes a szemnek úgy is, hogy az LCD vagy OLED élességét nem éri el. Az állítható erejű és színhőmérsékletű képernyőfény is jó, sötét környezetben is kényelmesen lehet rajta olvasni. A 10,3”-es mérettel viszont csak olvasónak túl nagy az eszköz, de ugye jár hozzá toll, így jegyzetelhetünk is. Van ezeken felül lehetőségünk Androidra készült alkalmazásokat is telepíteni, és megvan a Play Áruház a gépen, nem kell APK-fájlokkal foglalkoznunk, mint a Lenovo Smart Paper esetén.

Plusz pont az ujjlenyomat-leolvasó megléte, a mikrofon, a hangszórók és a sok fájltípus támogatása is. A fájlkezelő, az integrálható online felhőtárhelyek is mind-mind pirospontokat jelentenek, egyedül a magyar nyelvű fordítás csúszott félre itt-ott a rendszerben és maradtak benne angol szavak. Apropó angol, a virtuális segéd sajnos csak ezen vagy kínai nyelven ért alapból, magyarul egyelőre nem, így az integrált szótárhoz vagy a kézzel írt feljegyzések nyomtatottá alakításához le kell töltenünk külön egy nyelvi csomagot. Magyar billentyűzet mondjuk van alapból és a magyar karakterkészlet megjelenítése is hibátlan.

Állítható a háttérvilágítás színhőmérséklete, és állítható a fényerősség isÁllítható a háttérvilágítás színhőmérséklete, és állítható a fényerősség is Állítható a háttérvilágítás színhőmérséklete, és állítható a fényerősség is [+]

A színes panellel képregények, dokumentumok olvasására remek módon bevethető a Note Air 3 C, viszont a színes megjelenítés a Kaleido technológiából adódóan az egyébként remek monokróm felbontás és élesség vesztésével jár. A módok között flottul vált viszont a rendszer, ügyesen tördeli a támogatott formátumokat is a képernyőre, így csak pozitív tapasztalatról tudok beszámolni.


[+]

Mivel más ilyen eszköz még nem járt nálunk, csak a Smart Paper, így ahhoz tudjuk hasonlítani. Ár-tudás arányban az Onyx ajánlata a jobb, még ha valamivel drágább is. Viszont kétszázezer forintért egy potensebb és újabb rendszert, valamint egy sokoldalúbb eszközt kapunk. Főként könyvolvasóként és digitális jegyzettömbként számomra egy Tetszett minősítést ér az Onyx és méretét leszámítva minden hiányozni fog belőle, mikor visszacsomagolom és visszatérek a Kindle olvasómhoz.

Onyx Boox Note Air 3 C

Az Onyx Boox Note Air 3 C a hazai képviseleten keresztül jutott el hozzánk tesztre, köszönjük.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények