Nubia Red Magic 10 Pro - erő van, nyelvtudás nincs

Különleges és bitang erős telefon a Nubia aktuális gaming csúcsmodellje, kár, hogy durván töri a magyart.

Adatkapcsolat, üzemidő, verdikt

Megvan a három nagy hazai operátor hálózatán a 4G és az 5G támogatás egyaránt, nálunk Yettel és Telekom kártyával tökéletesen működött is. Fontos megjegyezni, hogy a telefon csak nanoSIM-et fogad, eSIM telepítésére nincs lehetőség! Tesztünk alatt működött a VoLTE is, és a szimultán adatkapcsolat, vagy a hívások alatti automatikus váltás az alsó tálcára behelyezett kártyák között. A hívások hangminőségével nem volt probléma, zajszűrt hangunkat rendben hallották a másik oldalon, és mi is tökéletesen értettük a vékony kijelzőszegélybe rejtett beszédhangszórón át a másik felet. A telefon támogatja a Wi-Fi 7-et, a Bluetooth 5.4-et, és van többsávos GNSS modulja is. Ez GPS (L1+L5), GLONASS, BDS és Galileo konstellációkkal képes kommunikálni, de az átlagnál kicsit rosszabb pontossága: másodperc alatt talál jelet, de a szokásos 1-3 méteres pontosság helyett csak 5-6 méterrel. A hátlap alatt NFC, a kereten infravörös port távirányító funkcióhoz. FM-rádió nincsen, cserébe van gyors USB 3.2 Gen 2-es Type-C csatlakozó OTG és DisplayPort funkcionalitással. A telefonban ezek mellett gyorsulásmérő, környezeti fényérzékelő, közelségérzékelő, iránytű, giroszkóp van, a barométer kimaradt belőle, ahogy a Qi töltés támogatása is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A 7050 mAh-s szilícium-karbon telep így csak vezetéken tölthető. Ha játszanánk, akkor az eszköz képes átfolyó töltésre kapcsolni, az akkumulátort megkerülve közvetlenül a hálózatról ellátva energiával a rendszert. A töltés a gyártó szerint 80 watt a gyári adapterrel, de a telefon támogat 100 wattot is. Na, mi egy 120 wattos PD-adapterrel próbáltuk meg, ezzel 40 perc alatt megvolt a teljes töltés, átlagosan 76,8 wattot vett fel a telefon. Az üzemidő a PC Mark Work 3.0 tesztje szerint 10 óra 28 perc körül alakul vegyes használattal (kikapcsolt ventilátorral), ez a csúcskategóriában sem kiemelkedő, ahol 16-17 óra körül is teljesítenek telefonok. A mindennapi használat során viszont takarékosnak bizonyult a telefon, két nap simán összejön vele még úgy is, ha egy-két órát játszunk rajta.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Nubia Red Magic 10 Pro
Pro
Csúcskategóriás hardver és teljesítmény
Letisztult dizájn, gyönyörű és 144 Hz-es kijelző
Aktív hűtéssel az átlagnál jobb fenntartott teljesítmény
Infravörös port, 3,5 mm-es csatlakozó, USB 3.2 Gen 2 Type-C DisplayPort kimenettel, nyomásérzékeny ravaszok
Jó üzemidő, gyorstöltő és tok a dobozban
Kontra
Nincs hivatalosan hazai forgalomban
A kijelzőnek nincs HDR támogatása
Felemás fordítás, rengeteg angol menüpont
Nincs eSIM támogatás
Átlagos hátlapi fotók és videók, gyatra szelfik
Mindössze egy Android-frissítés ígérete
Az aktív hűtés ellenére képes a ház felforrósodni
Nincs IP-védelem, a hűtőrendszer és a ventilátor be fog porosodni hosszú távon
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 5 pont
Szoftveres támogatás 2 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (12/256 GB, EUR) 649
Indulóár (16/512 GB, EUR) 799

Összegzés — Nubia Red Magic 10 Pro

Bár kicsit késve érkezett hozzánk a Red Magic 10 Pro, azt nem mondhatjuk, hogy közben olcsóbbak lettek az ugyanezzel a hardverrel szerelt csúcsmobilok. Ha egy Galaxy Ultra méretű készülékre vágyunk, vagy az Asus ROG teljesítményét keressük, a Red Magic 10 Pro hardveres szinten megfelelő alternatívát nyújt.

Ám nem csak külsőségek és nyers erő alapján kell megítéljünk egy telefont. A Nubia extrák terén is jól teljesíti (3,5 mm-es jack, sztereó hangszórók, infravörös távirányító, kijelző alá rejtett kamera, kamera kioldóként is használható nyomásérzékeny ravaszok), ám a szoftveres oldalon sajnos nem. Egyrészt a várható terméktámogatás nagyon csekély, másrészt a meglévő funkciók tömkelegét nem sikerült még automatizált fordítóval sem magyarra varázsolni. Aztán ott vannak még olyan apróságok is, mint például az eSIM támogatásának kihagyása, az, hogy nincs HDR-támogatás az egyébként remek kijelzőhöz. Középkategóriában már találunk ilyen színvonalú vagy jobb kamerákat (Honor 200 Pro például), és sajnos az aktív hűtés velejárója, hogy nincs semmiféle por- vagy víz elleni védelem, így ugrik az IP-minősítés.

Aki hajlandó bevállalni ezeket a kompromisszumokat cserébe a zavaró elemek nélküli remek kijelzőért, a pörgős mindennapi működésért, a gyors töltésért, illetve a gamer extrákért, annak egy mainstream csúcsmodell árának feléért lehet egy flagship killer telefonja. Hazudnánk, ha azt mondanánk, hogy nem tetszett a Red Magic 10 Pro, viszont a felsorolt kompromisszumok mellett nem érezzük úgy, hogy plecsnit érdemelne tőlünk egy olyan piacon, ahol jelen van mondjuk a Xiaomi 14T Pro hasonló mennyiségű pénzért és mindent kipipál, amit a Red Magic 10 Pro kapcsán kontra érvként felróttunk.

A Nubiától kaptuk tesztre a Red Magic 10 Pro készüléket, ide kattintva lehet megvásárolni a hivatalos EU webshopból.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés