Nothing Ear (stick) - a dizájn nem minden

Jó nyitott fülhallgatót csinálni nem egyszerű, a Nothing második próbálkozása nem is rossz, de funkciók helyett a megjelenésre csúszott a hangsúly.

Kialakítás, kapcsolat, kezelés

A fülhallgató bemutatásakor a Nothing azt mondta, száznál is több fül alapján kétszáznál is több 3D nyomtatott modellel próbálták ki, mi lenne az ideális forma az Ear (stick)-hez. Én ezt elhiszem, de a 19,9 x 15,3 x 12 milliméteres fülhallgató így sem akart stabilan megülni a jobb fülemben, behelyezni is nehéz volt a jobb fülest és ha hirtelen megmozdítottam a fejem, esetleg beszéltem vagy ettem, fix, hogy kirepült vagy kicsúszott helyéről. A bal fülhallgatóval semmi hasonló gondom nem volt, stabilan és kényelmesen megmaradt fülkagylómban, a 4,4 grammos súly pedig jól van elosztva, nem húzott, nem is nyomott. Adott az IP54-es víz- és porálló kialakítás is, így ha edzéshez szeretné valaki használni, a verejték nem kéne, hogy kárt tegyen a fülhallgatóban.

A száron nyomásérzékeny felület van, a műanyag részek többsége átlátszó.A száron nyomásérzékeny felület van, a műanyag részek nagy része átlátszó.A száron nyomásérzékeny felület van, a műanyag részek többsége átlátszó.A száron nyomásérzékeny felület van, a műanyag részek nagy része átlátszó. A száron nyomásérzékeny felület van, a műanyag részek többsége átlátszó. [+]

A jobb fülem esete jól példázza, hogy ha valakinek a füleshez nem illő formájú hallószerve, a műanyagból készült eszköz nem a legjobb választás. A fehér műanyag felület csúszik, s nincs arra sem lehetőség, hogy szilikon támaszt tegyen rá az ember, mellyel az antihelixben megtámaszkodna az eszköz, a tragus és az antitragus pedig nem minden esetben képes megtartani. A helyzetet nehezíti, hogy az áttetsző műanyaggal fedett száron található parancsbeviteli felület nem érintésekkel, hanem szorításokkal kezelhető, amivel akaratlanul is mozgatja az ember a fülhallgatót. Bár amennyit igazgatnom kellett a jobb fülest, az érintőfelület valószínűleg már megőrült volna tőle.

(forrás: Mobilaréna) [+]

(forrás: Mobilaréna) [+]

A fülhallgató egy, kettő vagy három nyomásra, illetve egy vagy kettő nyomásra és nyomva tartásra reagál. Az egy nyomás alapbeállítások szerint a lejátszás / szünet és a hívás fogadása / vonal bontása parancsokat teljesíti, ez nem változtatható, a többi viszont testre szabható a Nothing X alkalmazásban. A beállítható parancsok között szerepel az előre vagy vissza ugrás a lejátszásban, a csatlakoztatott eszköz hangasszisztensének felébresztése, a bejövő hívás elutasítása, és a hangerő emelése vagy csökkentése. A parancsok végrehajtása előtt a fülhallgató apró kattanó hangot kiadva jelzi, hogy vette és csinálja.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A parancsokat a Nothing X alkalmazásban állíthatjuk be, ez Androidra és iOS-re is elérhető, de ha valakinek Nothing Phone (1) telefonja van, nem lesz szüksége rá, ott ugyanis a fülhallgatóval kapcsolatos beállítási lehetőségek a rendszerbe vannak integrálva úgy, ahogy az iOS viselkedik az AirPods fülhallgatókkal. Androidhoz és Windowshoz van gyors párosítás is, illetve ezeken a rendszereken a tok töltöttségét is jelzi az értesítés és az alkalmazás is, iOS-en csak az alkalmazásban látjuk a százalékos adatokat a tokra vonatkozóan, a fülesekről a widget is tájékoztat.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az iOS változat nálam valamiért csak angol nyelven működött, hiába magyar a teszthez használt telefon nyelve, Android rendszeren viszont automatikusan magyarul indult már az alkalmazás. A főoldalon a hangszínszabályzót és az érintőfelület beállításait találjuk, a hangszínszabályzó esetén négy előre programozott EQ és egy személyes beállítás opció.

Az EQ beállítási lehetőségei így néznek ki.Az EQ beállítási lehetőségei így néznek ki. Az EQ beállítási lehetőségei így néznek ki. (forrás: Mobilaréna) [+]

A főoldalon a jobb felső sarokban találunk egy fogaskerék ikont, ez alatt rejtőzik a viselésérzékelés, az alacsony késleltetés és a fülhallgatók keresése. A viselésérzékelés pontosan és gyorsan működött, a szenzor pedig a fülhallgatók fején láthatatlan helyen van. A késleltetés 100 ms körül van, szemmel látható csúszást nem tapasztaltunk. A fülhallgatók keresése a jobb vagy a bal fülesen keresztül játszik le dallamot magas hangerőn, viszont térképen nem mutatja meg, hogy hol lehet az eszköz és UWB vagy egyéb extra sincs, ami segít megtalálni az esetlegesen elhagyott kütyüt. Az alkalmazás bal felső sarkában található menüben hozható elő az eszközváltó, ha esetleg több Nothing fülessel rendelkeznénk, illetve itt lehet bejelentkezni a felhasználói fiókunkba és itt állíthatjuk az alkalmazás témáját is (világos, sötét, rendszerhez alkalmazkodó).

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Bluetooth 5.2-es kapcsolat stabilnak bizonyult (RSSI: - 41 dBm), a fülhallgatók egyből csatlakoznak, amint a tokot kinyitjuk, viszont multipont támogatás nincsen. Tapasztalatunk szerint három eszközzel párosítva mindhármat képes megjegyezni a fülhallgató, viszont csak az utoljára használttal kapcsolódik és manuálisan kell az eszközök közt váltani. A hangátvitel SBC és AAC kodekre van korlátozva, a Nothing Phone (1) bár támogatja az aptX-et, a fülhallgató továbbra sem. Csendes környezetben pedig kellemes élményt is tud nyújtani az Ear (stick) a hallójárat felé néző hangszórójával.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés