Nothing ear (1) - nem semmi

Carl Pei új vállalkozása nagy érdeklődést váltott ki a tech világból, most pedig itt van a gyümölcse, az ear (1), ami ráadásul egész jól sikerült.

Alkalmazás, üzemidő, összegzés

Ahogy az ear (1)-et párosítási módba tesszük, azonnal kereshetjük a mobilunkon, természetesen bekapcsolt Bluetooth-szal, majd miután Google eszközként automatikusan felismeri a Nothingot az Android, párosítás után azonnal fel is ajánlja, hogy töltsük le a vonatkozó alkalmazást, amivel a frissítéseket telepíthetjük és az eszköz összes beállítását elérjük. Ha valakinél ez mégsem történne meg, ide kattintva eljuthat a Play Áruház termékoldalára, iOS-felhasználók pedig az App Store-ban találják meg az ear (1) néven futó szoftvert.

[+]

Az ear (1) alkalmazás viszonylag kevés funkciót kapott, azokat viszont hatékonyan, minden hiba nélkül teljesíti: egyrészt, ezen keresztül tudjuk frissíteni a fülesek szoftverét, ha épp érkezik új verzió, továbbá nyomon követhetjük, hány százalékon áll a fülesek töltöttsége, beállíthatunk hangszínszabályzót a legegyszerűbb sémák szerint (több mély, több magas, beszéd, kiegyensúlyozott), és variálhatunk az érintésérzékeléssel is: a zajszűrést bekapcsoltathatjuk érintésvezérléssel, lépkedhetünk a zeneszámok között is, ujjtologatással pedig elvileg a hangerőt is állíthatjuk. Ezen kívül kikapcsolhatjuk, hogy érzékelje a viselést, és ennek megfelelően indítsa el vagy állítsa le a tartalmat, illetve van benne egy kereső mód is, ha véletlenül úgy kiesne a fülünkből a kütyü, hogy nem találjuk meg azonnal.

[+]

Aktív zajszűréssel maximum 4 órányi folyamatos zenehallgatást lehet számolni, utána vissza kell tenni a töltőtokba a kütyüket, összesen maximum 5 alkalommal tölti tele a füleseket a dobozka. A gyártó által megállapított 34 órányi zenehallgatás szinte álomszerű, közel 6 órányi füleses zenehallgatással számolni még kikapcsolt zajszűrés és alacsonyra vett hangerő mellett sem túl reális, viszont ha kikapcsoljuk a zajszűrést, akkor tény, hogy bőven 4 óra fölé lehet menni zenehallgatással a valóságban is.


[+]

Nem titok, hogy az ear (1)-nek voltak gyermekbetegségei, viszont mi, a forgalmazás harmadik hónapjában már egyik hibával sem találkoztunk, nem ugrándozott a zajszűrési mód, működött a gyors csatlakozás (Android Fast Pair), és a töltőtokban lévő ledecske is tökéletesen jól működött, így tehát kijelenthető, hogy a terméktámogatás jelenleg nagyon aktív, és csak a nálunk töltött idő alatt is két frissítés érkezett a fülhallgatóra. A három mikrofon közös munkáján viszont lehetne még fejleszteni, a beszélgetési hangminőség gyenge közepes, zajos környezetben csorbul az érthetőség, de teljesen csendes körülmények között is tompa, dinamikátlan, kissé víz alatti érzésű beszédhang jut el a vonal túlvégére.


[+]

Tesztünk végére csak az marad a kérdés, hogy a Nothing ear (1) hozta-e azt a zseniális innovációt, amit a hosszú hónapok várakozása alatt elképzelhettünk, a válasz megadását viszont inkább olvasóinkra bízzuk. Az biztos, hogy ennyire egyedi külsejű TWS fülhallgatóval eddig nem találkoztunk, remek a kényelem, korrekt a zajszűrés, teljesen megfelelő az üzemidő, pöpecül működik az alkalmazás, az árkategóriában elvárható szintet bőven megüti a zajszűrés, és tulajdonképpen az árazás sem szállt el, hiszen hazai forgalmazásban mindössze 39 000 forintért elérhető: ha nem lennének hibák a telefonálási hangminőségben, könnyedén tudnánk egy ajánlott plecsnit tenni rá, így viszont csak egy Tetszett plecsnit tudunk rátenni. A Nothing ear (1) piaci helyzetét ugyanakkor nem segíti, hogy időközben a még jobb zajszűréssel ellátott, szintén elég jól működő Huawei FreeBuds 4i egy 25 ezer forintos fülhallgató lett. Innentől nagyjából be is árazhatjuk, mennyi felára van a hype-nak és a különleges megjelenésnek: nagyjából 14 ezer forint.

Nothing ear (1)

szentkuti11

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés