Nokia N97 - kicsit később nagyobbat üt

Hirdetés

Kinyitva, gombsorral

Balról kell meglökni a fedlapot ahhoz, hogy meginduljon egy tényleg varázslatos folyamat, ahogyan egy láthatatlan erő kissé odébbtolja a felső panelt, majd egyszerre megemeli és el is fordítja. A végeredmény egy igen pofásan kinéző miniszámítógép lesz, amelynek kijelzője a feltáruló gombsorral 120-130 fokos szöget zár be. Tényleg olyan a látvány, hogy az embernek kedve támad eléültetni egy pigmeust, hogy nesze, öregem, itt egy PC a te méretedhez, használd.

Nokia N97
[+]

Ha alánézünk egy kicsit a kütyünek, akkor láthatjuk, hogy a fedlap mozgatását összesen három műanyag tartókar valósítja meg, ebből a két hátsó egy jókora panellal került összekötésre. Ez a panel látszik hátulról is, s ha már itt volt, akkor a Nokia mérnökei ráírtak egy rakás rövidítést, amely a készülék tudására utal. A tartókarok között, a lehető legvédettebb helyen látszik az átvezetőkábel, ebben megy minden információ a fedlap felé, s persze nem lehet most megítélni a megoldás tartósságát, de az biztos, hogy érzetre nagyon rendben van az egész. Kinyitott állapotban stabilan rögzül, nem lifeg, nem lötyög.

Nokia N97
[+]

Innentől kétkezes a móka, a kurzort mozgató öt irányú gombot balra helyezték a tervezők (ami egy hagyományos PC klaviatúrája után kissé fura), s bizony a böngészésnél nagyon elférne, ha itt egy tapipad lenne (táccsped, na), de így sem rossz. A QWERTY gombsor három sora viszont kevés. A szóköz oldalra csúszott (ez szokható), a speciális karakterek egy részét viszont nem lehet a shift és az altnak megfelelő módosító gombokkal sem elérni, egy smiley kipakolásához szükségünk lesz a Sym feliratú billentyű használatára is. Persze a magyar karakterek másképp nem férnének el, a nemzetközi verziós N97 gombsorán más a kiosztás.

Nokia N97
[+]

A billentyűzet egyenletes, szép megvilágítást kapott. Maguk a gombok jó messze ülnek egymástól, a nyomáspont tökéletes. Ha a logikát meg tudjuk szokni, akkor jó hatásfokkal lehet gépelni is vele, és előbb-utóbb az ember megtanulja, hogy mely funkciók eléréséhez érdemes inkább a kijelzőt taperolni, s mikor elegendő, ha csak a gombsort nyomkodjuk bőszen. Bár az N97 kompromisszumokra kényszeríti sokszor a felhasználót, ekkora méretből ezt lehetett kihozni, s a konstrukció olyannyira használható, hogy hosszú hétvégére nem is kellett magammal vigyek notebookot, mert az N97 is elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy netezzek, leveleket olvassak, s pár soros válaszokat irkáljak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés