Alapfunkciók
A telefonkönyv első blikkre egészen durván teljeskörűnek tűnik. A kapacitás gyakorlailtag korlátlan, a névlistában gyorsan lehet haladni, keresni sem nehéz. Ilyenkor egy teljes képernyőt elfoglaló ABC ugrik elő, az első betű után viszont csak azokat látjuk, amelyekre van találat. Ez a korábbi Symbian S60 Touch kapcsán is így volt. A nevekhez elképesztő mennyiségű adat vehető fel, a szokásos mezőkön túl olyan nyalánksgok is vannak, mint a feleség neve, az asszisztens neve, Skype, AIM, MySpace, Facebook, MSN, Yahoo és ICQ elérhetőség, külön üzleti és személyes webcím... és ha ez mind nem lenne elég, akkor mi magunk is létrehozhatunk mezőket.
Van viszont egy kis probléma is, amit lehetett volna szerencsésebben is csinálni. A neveknél ugyanis egy külön gomb található, amely a Social networks feliratot viseli. Wow, gondoltam, s már kattintottam is rá, aminek az lett a hatása, hogy megnyílt a Nokia Ovi, ami regisztráció után pampogott. Legyen, túlestem a procedúrán, ezt követően még a Facebook adataim is kellettek neki, majd ezután megpróbálta kifundálni a gép, hogy az adott névhez melyik FB ismerősöm tartozik. Megtaláltam, összekötöttem. Innentől egyértelmű volt, hogy ezt egyenként kell megtennem, ami persze bizonyos esetekben jó, de máshol van arra opció, hogy a Facebook ismerősöket egyszerre bezúzzam a névjegyzékbe. A gond azonban nem is igazán ez. Hanem ami ezután következik. A már összelőtt névjegyzék-Facebook párosítások esetén az illető adatai között alapból nem látom a Facebook cuccokat (sem kép, sem státusz üzenet, semmi), ehhez megint a már említett gombra kell kattintani, aminek hatására megint nyílik az Ovi, majd ezután kapom meg a Facebook adatokat. Ne röhögtessük már ki egymást, ez így egyrészt gagyi, másrészt időigényes, harmadrészt pedig nehogy már csak úgy érhessem el a Facebookot, hogy az Ovin keresztül jutok oda. Pedig de.
Az üzenetkezelés érdekessége, hogy a e-mail postafiók tök külön menüpontban van. Nem a nagy sárga boríték mögött lesz, ott az SMS és az MMS garázdálkodik, megjegyzem egyébként, hogy nagyon felhasználóbarát módon. A fektetett QWERTY gombsoron kiválóan lehet gépelni, az üzenetek chat-nézetben is megtekinthetőek, tényleg nincs rá sok panasz. Az e-mail az applikációk menüpontban van, itt első alkalommal segít nekünk egy varázsló a beállításokban, utána megy minden, mint a karikacsapás. Furcsa viszont, hogy csak az utolsó 250 levelet hajlandó tárolni a postafiók telefonos leképzése, mondjuk még mindig jobb, mint az N97, ami magába omlott, mikor 4000 levelet akartam rá letölteni. Az ismert levelezőrendszereket mind támogatja a szoftver, van Exchange kompatibilitás is, de a postafiók beállításához internetkapcsolat szükséges, erre készüljünk fel.
Az alkalmazások közé került az üzenetfelolvasó, amely nálunk csak angolul karattyolt, de van itt szótárprogram és diktafon is. Miután nincsenek dedikált híváskezelő gombok, ezért először egy kicsit gondban voltam, hogy egy beérkezett üzenet feladóját hogyan tudom felhívni, de ha az aláhúzott névre, illetve telefonszámra rá tudunk bökni, onnantól nyert ügyünk van. A Facebook és Twitter integráció problémája az üzenetkezelésnél is jelentkezik, ha a telefonkönyvből kiválasztott embernek szeretnénk FB üzenetet küldeni, akkor megint meg kell várni, amíg az Ovi összeköt minket és csak után kapjuk meg a szerkesztőfelületet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!