Hirdetés

Nokia E7 - elszalasztott lehetőség

Hirdetés

Multimédia

Az E-sorozat alapvetően az üzleti felhasználóknak készül, viszont az E7 kamerájáért bizonyára sűrű csuklásrohamot kapnak a tervezők. Az oké, hogy nem pakolták át az N8 fullos, Carl Zeiss lencsés, széles látószögű, xenon vakus cuccát. Az viszont, hogy képesek berakni egy 8 megapixeles érzékelőt, amihez fix fókuszos optikát tesznek, na az már elég arcpirító. Egyáltalán van olyan mobil, ami 8 megapixeles és nem autofókuszos? Ilyen alapon lehetne akkor 3 megás is. A dupla LED rendben van, elég erős a fénye és a xenon hiánya nem annyira fájó. Beállításokban normális a felhozatal, állítható a felbontás, kérhetünk geotag adatokat, kikapcsolhatjuk a zárhangot, vannak előre beállított témák, arcfelismerés (ez minek ide?), önkioldó, színeffektek, fehéregyensúly, expozíció, ISO, kontraszt és élesség.

Nokia E7

A tesztképeket látva nem fogunk hasra esni, sajnos nagyjából azt kapjuk, amire számítani lehetett. A képeken erős a zajszűrés, ami miatt a részletek el is mosódnak, bár talán kevésbé durván, mint a korábbi Nokiák esetében. A színek megfelelők, viszont az ég bizonyos helyzetekben könnyen beég. Makró módot élből felejtsük el, az utolsó kép kb. 20 centiről készült és remekül prezentálja a fix fókusz „szépségét”. Videóban már jobb a helyzet, itt maximum 720p (1280x720 pixel) felbontásban filmezhetünk, mégpedig 25 fps sebességgel. Ezt IDE kattintva az olvasók is megnézhetik, illetve elsőre véletlenül egy VGA videót vettem fel, ez meg ITT lehet megnézni.

Nokia E7

Szerencsére zenében már nem kötöttek kompromisszumot, a lejátszó jól sikerült. A zenéket albumok és előadók szerint csoportosítva böngészhetjük, fekvő módba váltva pedig 3D albumképes kereső jön elő (cover flow), amit lejátszás közben álló nézetben is használhatunk. A háttérben futás nem kérdés, van ismétlés, véletlen lejátszás, továbbá gyári hangszínekből is választhatunk. Tapasztalatom szerint érdemes alapon hagyni, ahogy a széles sztereó módot se kapcsoljuk be. A lejátszó a főképernyőn saját widgetről is vezérelhető. Nem lesz panaszunk a hangerőre és a hangminőségre sem. A gyári füles agydugós, jól is szól, három méretben kapunk hozzá dugót. Kár, hogy nincs rajta távirányító (legalább egy hangerőszabályzó), viszont a 3,5-es jack miatt használhatunk mást is. A rádióval is minden rendben van, kapunk RDS-t, gyorsan és könnyen felprogramozható.

Nokia E7

Érdekes, hogy az E7 kettős tévékimenettel rendelkezik. A HDMI elég egyértelmű, ezen keresztül 720p jelet képes kiadni a készülék, amit megspékeltek azzal, hogy a Dolby Digital Plus többcsatornás hangot is átadja. Azonban a jack kimenet is képes videó módra, persze itt szó sem lehet HD felbontású képről és többsávos hangról, ám egy régebbi, nem LCD vagy plazma tévénél nem lehet akadálya, hogy megmutassuk mondjuk a fotókat, még ha gyengébb minőségben is. Extra szoftverekben amúgy relatíve szerény a felhozatal, nyilván az Ovi Áruházra csábítás miatt. Kapunk egy Quickoffice dokumentumkezelőt, ami szerkesztésre is képes, hozzá pedig külön egy Adobe PDF-et is. A környezetvédelemért aggódóknak készült a Climate Mission. Az Itt és Most egy webalapú információs program, a pillanatnyi tartózkodási helyünknek megfelelően időjárást, mozi-, étterem és esemény ajánlót kínál. Az egyik legjobb a Psiloc Traveler, ebben az időjárás mellett valuta árfolyam vagy repülő menetrend is van (utóbbi fizetős). Az Ovi Maps Challenge pedig egy jópofa játék (Rovio befigyel), ami próbára teszi a földrajzi tudásunkat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • A Nokia jövője

    A barcelonai sajtótájékoztató után világossá vált, hogy merre megy tovább a Nokia. WP7, Meego, Symbian, kérdések és válaszok.

  • Nokia C7 - szépség a köbön

    Megérkezett a Nokia második Symbian^3-mal szerelt készüléke, mely elegáns és gyönyörű külsőt kapott.

  • Nokia N8 - vajon elég lesz-e?

    Megjött végre a várva várt Nokia zászlóshajó, de vajon a megújult Symbian fel tudja-e venni a versenyt az egyre erősödő konkurenciával?