Nokia 7.2 - külsőleg lépett szintet

Nagyon jó megjelenésű középkategóriást dobott piacra a hetes szériában a HMD, ám jelenlegi ára mellett elég sok kompromisszumot kíván.

Kamera, multimédia

Három kamera került a hátlapra, viszont ebből a merítésből egy 5 megapixeles egység csupán mélységadatok feldolgozására szolgál, így látószögből csak kétféle van, ráadásul a korábban ismert normál + teléhez képest eltérő, de manapság inkább elterjedtebbnek mondható normál + széleslátó kombinációban. A főkamerához egy 48 megapixeles maximumú, de egyébként legszebb arcát 12 megapixelben megmutató Quad Bayer szenzor és f/1,8-as optika tartozik, míg az ultraszéles kamera 8 megapixeles, 13 milliméter ekv. gyújtótávolságra átszámítható 118 fokos látószöggel bír. Gyaníthatóan a főkamera lencséje érkezik a Zeiss minősítésével, bár ezzel kapcsolatban nincsenek konkrétumok gyártói részről.

[+]

Itt sincs túlbonyolítva a szoftver, viszont megvan minden, ami kell, többek közt automatikus témafelismerés, automatikusra állítható HDR, kép-a-képben mód, RAW-lehetőség, segédrács, akár utólagosan állítható mélységélesség, illetve a szokásos Pro opciók (ISO 100-3200, zársebesség 1/4000 - 20 másodperc között, sémák szerinti fehéregyensúly, fókuszrögzítés, expozíció-korrekció). Van portré mód is, bár kissé viccesen szó szerint Álló módra fordították, ami első pillantásra jó eséllyel nem lesz egyértelmű mindenkinek.

Kezdjünk a főkamera képeivel: hiába a 12 megapixeles sűrítés, sajnos már a nappali képminőség sem annyira jó, ahogy azt vártuk volna. Részletek vannak, de mellette rengeteg képzaj is megjelenik, sokszor élesen feltűnőek a lencsehibák, és a fehéregyensúly sem mindig tökéletes. Mindemellett a dinamikatartomány közepesnek mondható, és a vonalélesség sem kiemelkedő. Ennek megfelelően az esti képekkel sem fogunk lenyűgöző minőséget elérni: az optikát nem ritkán megzavarják a különféle, erős mesterséges fényforrások, nagyon kevés fényben viszont általában csak zajhalmaz marad. Van éjszakai mód, amivel az esetek többségében egy fokkal jobb (jellemzően sárgásabb) fehéregyensúlyra lehet számítani, viszont nyilván nem váltja meg a világot.

A fixfókusszal készülő nagylátós képek a körülbelül elvárható közepes minőségben készülnek el, főleg a kromatikus aberráció tud feltűnő lenni, viszont zajosságra nem lényegesen rosszabbak a főkameránál, és nem ritka, hogy fehéregyensúlyban még megbízhatóbb a széleslátó, mint a normál kamera. A teljesség kedvéért mutatunk még egy hátlapi portrét, illetve egy előlapi, 20 megapixeles kamerával készült 5 megapixeles (még egy Quad Bayer a fedélzeten!) szelfit is.

Videós téren állíthatunk be 4K-s felbontást is, ez viszont csak a főkamerára érvényes, ha 4K-beállításokkal kezdünk el széleslátót videózni, 1080p-s végeredményeket kapunk. Nincs semmiféle normál sebességű 60 fps mód, és az elektronikus képstabilizáláshoz is vissza kell vennünk a képpontokat Full HD-nyire, ilyenkor viszont aránylag jó hatásfokkal találkozunk vele. A minőségtől nagyjából annyit várhatunk, amennyi az állóképek alapján reálisnak tűnik, sajnos ilyen téren sem nevezhetjük igazán erősnek a mobilt. A hangot 256 kbps-szel, sztereóban veszi a rendszer, és van egy nagyon alapvető lassított mód, illetve time-lapse is.

[+]

Az alul elhelyezett multimédiás mono hangszóró minősége nem rossz, aránylag magas hangerő mellett sem torzít zavaróan, noha tartalomfogyasztáshoz nem kell tőle sokat várni, tehát a dinamika, részletesség és térérzet szavakat nyilván ne itt keressük. Nagyon jó hír viszont, hogy van fent egy 3,5 milliméteres jack csatlakozó, ami kimondottan kellemes minőségű analóg hangot sugároz mindennemű torzítás nélkül, kellő részlettel, egy közepes ellenállású hangkeltőt meghajtani képes erősítővel. Lejátszási szempontból a Google-szoftverekre hagyatkozhatunk (Play Zene és Galéria), de persze ilyen téren is kibővíthetjük a lehetőségeinket, és streamelés szempontjából is jók az esélyeink, hiszen L1-es szintű a DRM Info szerinti biztonsági szett, tehát magas felbontásban is jöhetnek a tartalmak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Nokia 9 PureView - ehhez nem kell ennyi kamera

    Jelentős csúszás után végre itt a HMD csúcskészüléke, pár remek tulajdonsággal. Ám régi a hardver és az 5 + 1 kamerás hátlapi különlegesség komoly csiszolásra vár.

  • Nokia 5.1 - 5.1-es körzet

    Ismét nem üti meg az ingerküszöböt, viszont továbbra is minőségi és esztétikus készülék. De a Nokia márkajelzésen kívül nagyjából ennyit tud üzembiztosan.

  • Nokia 5 - ötlettelen

    A HMD jelenleg elérhető szériájának középső tagja vegyes teljesítményt nyújt, kétségkívül vannak erősségei, de a hiányosságok sajnos hangsúlyosabbak, mint a pozitív tulajdonságok.

Hirdetés