Hirdetés

No.1 D7 - nagy pofon csuklóból

Androidos okosórát kértünk. Kaptunk is valamit, amin tényleg Android fut, tényleg óra, de leginkább az az okos, aki messze elkerüli. Pedig a specifikációk — ezúttal is — rendben vannak.

Hirdetés

Hardver, szoftver

Bekapcsolás során egy Samsung dallamot hallunk. Ezt sosem fogom megérteni, hogy a pokolba lehet, hogy egy olyan gyártó, amelyik a sokadik óráját üti össze nem képes egy saját dallamot alkotni? Tökmindegy, hogy az milyen ostoba prüntyögés, legalább nem lopás. A másik ugyanilyen retardált dolog, hogy ha bekapcsolom a kijelzőt, akkor egy másodperc múlva egy Androidból ismerős hangeffekttel hálálja ezt meg, kicsit kellett gondolkodni, hogy ez egyébként mikor szólal meg, de rájöttem: ha létrejön egy NFC-párosítás. És ezt mindig, minden alkalommal megkapom egy kis rezgés mellett, teljesen érthetetlen és felesleges.

Óralap és fentről legördíthető állapotkijelzés Óralap és fentről legördíthető állapotkijelzés
Óralap és fentről legördíthető állapotkijelzés [+]

De ne szaladjunk ennyire előre, miután SIM-et lehet betenni, ezért kijelenthetjük, hogy ez alapvetően egy okostelefon, csak némiképp szokatlan formában. Ennek megfelelően egy MediaTek MT6572-es chipsetet találunk belül, ami nem egy erőgép, kétmagos, 1,2 GHz-re skálázott magokból áll, a GPU pedig egy Mali-400 MP1, jól jelzi a képességeket, hogy a MediaTek ezt a modellt még 2013-ban mutatta be, mondhatjuk, hogy kissé eljárt felette az idő. Van 1 GB RAM és 8 GB belső tárhely (értelemszerűen nem bővíthető), az egész pedig azt a FunOS-nek nevezett felületet hajtja meg, ami amúgy a 4.4-es Androidra épül. A névadás egyébként tökéletes, ennyit még nem röhögtem operációs rendszeren. Kínomban.

Névjegyzék és hívás Névjegyzék és hívás
Névjegyzék és hívás [+]

Egy nanoSIM-et beleküzdeni a cuccba nem túl egyszerű, harmadik nekifutásra sikerült, de működik, talált hálózatot és lehet vele telefonálni kihangosítva, bal oldalon van a mikrofon, ami beszélgetőpartnereim szerint meglepően jó, amit viszont én hallottam, az gyenge. Zajos környezetben konkrétan esélytelen. Az óra tehát lehet önmagában is telefon, de elvileg csatlakoztatott eszközként is működik egy okostelefonnal, ehhez egy FunFit nevű alkalmazás letöltésére és telepítésére van szükség, amelyhez előzékenyen egy QR-kódot is megmutat a berendezés. Az első pofon akkor jön, amikor kiderül, hogy a Mate 9-cel az app nem kompatibilis, de egy LG G6-tal viszont igen. De nem lehet feltenni egy Redmi 3-ra, egy Doogee Shoot 1-re, egy Lenovo A2020-ra… és lehetne még sorolni, mert teljesen véletlenszerűnek tűnik, hogy melyik Huawei-re igen, melyik Samsungra nem. Mondjuk a 2,3-as értékelés is sokatmondó.


[+]

Jó, hát akkor az ember vadászik egy apk fájlt, így tettem én is, egy LG G6-ra pedig feldobtuk a hivatalos forrásból is, nehogy az legyen, hogy azért nem működnek bizonyos funkciók, mert az alkalmazást olyan telefonra raktuk rá, ami nem támogatott. De nem, nem ezen múlt, bár bizonyos szinkronizációs folyamatok sikeresen megtörténnek, a legfontosabb azonban nem: semmiféle értesítés nem érkezik az órára a telefonról, hiába van az égvilágon minden engedélyezve. Még a hívások sem. Maradjunk tehát abban, hogy a FunFit egyetlen dologra alkalmas, hogy a fitnesz jellegű adatokat átszippantja a telefonra és csinál belőlük statisztikát, semmi másra. Pedig elvileg lehet vezérelni az óráról a telefon kameráját, de hiába minden küzdelem, semmi sem működött. Oda jutottunk a végén, hogy az órán levő FunFit alkalmazás (ahol a párosítást lehetne kezdeményezni) el sem indult, összeomlott. Kiváló.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények

  • No.1 D6 - egyébként a szíja elég jó

    Egy Android operációs rendszerrel szerelt óratelefon járt nálunk, ami elvileg okosóraként is használható, és bár darabjait nézve nem is rossz, a valóságban használhatatlan.