Hirdetés

myPhone Hammer Axe LTE - az én telóm kalapács és balta

Barkácsolásra vagy középkori megmérettetésre nem használható, a por-, víz- és ütésálló myPhone viszont gyors, támogatja a 4G hálózatokat, remekül egybe lett rakva és sokáig bírja.

Hirdetés

Szoftverek, extrák

Megjelenés szempontjából a szoftverfelület holós, vagyis gyári kitkatos, azaz az UI sötét hátterekkel és egyszerű átmenetekkel operál, a gyártó csak a háttérképeket cserélte le. Az értesítési panelt egy ujjal, a kapcsolópanelt pedig kettővel lehet felülről lehúzni. A 4 x 4-es kiosztású kezdőképernyőt hosszú érintéssel vagy a menü érintőgomb megnyomásával tudjuk újrarendezni, így lehet widgeteket is a főoldalakra pakolni, például a bugyuta megjelenése miatt népszerű bárányos időjárásét. A tálcára öt ikon fér. Az alkalmazásváltót a home hosszú érintésével lehet előhívni.

A MyPhone Hammer Axe LTE telefonkönyve jól hazsnálható
[+]

A telefonkönyv az AOSP-alapú szoftver némileg tuningolt változata, világos hátterekkel. A tárcsázóban működik a gyorskeresés és a gyorshívás, a telefonkönyvben a névjegyek listázhatók vezeték- vagy keresztnév szerint, többféle fiók szinkronizálható, a tételek behívhatók a SIM-kártyákról is, a napló pedig jelöli, hogy melyik hívást melyik számú SIM-ről folytattuk. Akad még AOSP-alapú magyar billentyűzet, amely az üzenet- és email küldővel egyetemben rendben teszi a dolgát. A különféle levelezéseket egyébként a Gmaillel is be tudtuk állítani.

A MyPhone Hammer Axe LTE eszközei között fájlkezelő is akad
[+]

Az eszközök rendre ismerősek lehetnek, hiszen gyári kitkatos a fájlkezelő, a naptár, a galéria, a hangasszisztens, a hírolvasó, az időjárás, a számológép, a teendők, az óra, illetve a SIM- és letöltéskezelő. Nem maradtak ki a szokásos Google appok és szolgáltatások sem. Létezik egy gyors üzembe helyezés nevű alkalmazás is, amely a kezdőoldal kezelését mutatja meg, ezen kívül akad pár myphone-os app, például a Lerni nyelvi oktatóprogram (magyarul nem tud), és más, lengyel nyelvű, eltávolítható extra.

A MyPhone Hammer Axe LTE böngészője AOSP-alapú
[+]

Böngészőként a jó öreg AOSP-alapú szoftver jár, amely rendben kezel több lapot, az asztali elrendezést, a könyvjelzőket és felkínál az offline olvasáshoz való mentést is. Ekkora képernyőn nyilván nem kényelmes hosszú ideig szörfözni, és itt-ott dadog a felület görgetés közben, viszont az oldalak villámgyorsan betöltenek, a kép 4,5 hüvelyken tű éles, és több lap kezelhető anélkül, hogy azok a memóriából egyhamar kiürülnének.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • CAT S40 - több mint kilenc élete van

    A CAT új „elpusztíthatatlan” okostelefonja szerény specifikációkat rejt, ám a lényeg a külső burkolat szívósságán van, amely ellenáll mindennek, aminek csak egy strapakészülék képes lehet.

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

  • Evolveo StrongPhone Q8 LTE - mint egy falat kenyér

    A StrongPhone Q4-et nagyon időszerű volt már leváltani, az utód pedig nem csak külsőleg lett erősebb, hanem hardveresen is jelentősen fejlődött elődjéhez képest.

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

Előzmények