Hirdetés

myPhone Hammer Axe LTE - az én telóm kalapács és balta

Barkácsolásra vagy középkori megmérettetésre nem használható, a por-, víz- és ütésálló myPhone viszont gyors, támogatja a 4G hálózatokat, remekül egybe lett rakva és sokáig bírja.

Bevezető

A myPhone egyike azon kevés mobilmárkáknak, amelyeknek európai székhelye van (a lengyel myPhone-t ne tessék összekeverni a fülöp-szigetekivel). Persze történelmi szomszédunk nem mondhatja magát igazi gyártónak, hiszen készülékeik bérgyártásban készülnek, az öreg kontinensen pedig a logó szitázása, a szoftver lokalizálása és a mobilok értékesítése folyik, de azért mégiscsak rajta van a lengyelek keze nyoma ezeken a kínai összeszerelésű eszközökön.

Stílusos megjelenés és por-, víz és ütésállóság a myPhone Hammer Axe LTE erőssége
Stílusos megjelenés és por-, víz és ütésállóság a myPhone Hammer Axe LTE erőssége [+]

A myPhone-tól láttunk már kedvező árú, idősebb rétegeknek szánt mobilokat, amelyekkel jócskán alávágtak a konkurencia árképzésének, és terepmobil is napvilágot látott az egész olcsó Hammer Iron személyében. A mostani myPhone ízig-vérig felső-középkategóriás versenyző, hiszen a HD kijelző mellé 4G-képes, 64 bites rendszerchip, két SIM-foglalat, 8 és 13 megapixeles kamerák, IP68-as védelem, másfél méteres ütésállóság és hatalmas, 3700 milliamperórás telep tartozik. Kár, hogy a rendszer jelenleg Android KitKaton alapszik.

Nem csak a telefon, a myPhone Hammer Axe LTE doboza is méretes
Nem csak a telefon, a myPhone Hammer Axe LTE doboza is méretes [+]

A nem túl szerencsés elnevezésű készülék (szabad fordításban annyit tesz, hogy ÉnTelefon Kalapács Balta LTE) hatalmas fekete kartondobozba csomagolva látogatott el hozzánk, amelyből egy igencsak vaskos, fekete-narancs festésű mobil figyelt elő némi habszivaccsal körbevéve, hogy a gyötrés ne a dobozban kezdődjön el. A készüléktálca alól 1 amperes töltőfej, keskeny végű microUSB kábel, mikrofonos füles, leírás és a hátlap eltávolítását segítő csavarszerkezet is előkerült, kalapácsot, baltát, lándzsát, fűrészt vagy más hadászati és/vagy barkács eszközt viszont nem találtunk.

Külső, kijelző és védelem

Szemből megpillantva az átlagosnál alig méretesebb, kézbe véve viszont egy robusztus strapaeszköz érzetét kelti a Hammer Axe LTE, azt persze a leírás nem említi, hogy a készüléket kalapácsolásra vagy faaprításra használni lehetne, hiába az erre célzó angol szavak. Az IP68-as minősítés ellenben rajta van a dobozon, ami alapján a készülék a portól teljesen, a víztől pedig a gyártó által meg nem határozott mélységig, hosszú ideig is védett, emellett a zuhanásoktól sem kell félteni a műanyag borítású házat, amennyiben másfél méternél nem ejtjük le magasabbról. Azt viszont a gyártó nem jelöli, hogy a készülék valamelyik MIL-STD, azaz amerikai katonai strapaszabványnak megfelelne-e, és mi a helyzet a hő, a sugárzás és a rázkódás elleni védelemmel. Papíron mindenesetre elég sokat kell bírnia az eszköznek, korrekt kiképzőpálya hiányában azonban nem tudtuk a tűrőképességet az ígértekkel szembeállítani.

A műanyag ház méretes, a Hammer Axe LTE 4,5 hüvelykes képernyője mégis kezelhető egy kézzel
A műanyag ház méretes, a Hammer Axe LTE 4,5 hüvelykes képernyője mégis kezelhető egy kézzel [+]

Persze ez nem jelenti azt, hogy a külsőről és az ergonómiáról ne tudnánk nyilatkozni. A myPhone Hammer Axe LTE 151 x 75 x 15,2 milliméteres és 232 grammot nyom, azaz egy igazi monstrum, a 4,5 hüvelykes képátló mégis lehetővé tesz, hogy egy méretesebb férfikéz elérje a megjelenítő minden pontját, a gumis érzetű oldalak és a recézett (bár kissé csúszós) hátlap pedig a fogás stabilitását segítik. Inkább a zsebben kényelmetlen ez a myPhone, érezhetően lehúzza a nadrágot, ha nem is a szó szoros értelmében.

A Hammer Axe LTE HD kijelzője éles, jó fényerejű, de rosszul kalibrált
A Hammer Axe LTE HD kijelzője éles, jó fényerejű, de rosszul kalibrált [+]

Kijelző-teszt
Mérés myPhone Hammer Axe LTE myPhone Hammer Axe Doogee Titans 2 myPhone Hammer Iron
Fehér fényerő 542 nit 547 nit 581 nit 418 nit
Fekete fényerő 0,23 nit 0,48 nit 0,69 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 2357:1 1254:1 842:1 804:1
Színhőmérséklet 10850 K + kézi 9500 K + kézi 7285 K 10888 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

A strapakészülékek esetében szinte másodlagos szempont a kijelző, hiszen a lényeg a természet elemeinek való ellenállás, és a kompetitív árazásért cserében sokszor épp ezen a fronton spórolnak a gyártók. Nem úgy a myPhone: a 720 x 1280 pixeles felbontás és a 326 ppi-s képpontsűrűség a kategóriában nagyon ott van, az 542 nites fényerő és a magas kontrasztarány pedig elég, hogy a tartalmakat napfény alatt is látni lehessen. Kár, hogy a minimális fényerő koromsötétben zavaróan magas, a panel 10000 kelvin fölötti fehérei pedig kékesnek hatnak, és a MiraVision kalibrációs szoftverrel is csak 8900 kelvinig tudtunk korrigálni (6504 K az elfogadott standard). Az öt ujj megkülönböztetésére alkalmas érintőpanel pontosan vette be érintéseinket, felette meg nem határozott típusú, de érzésre masszív védőüveg csücsül.


[+]

A myPhone a megjelenítő alatt helyezte el a fehér festésű és háttérvilágítással rendelkező androidos érintőgombokat (menü, home, vissza), az alá pedig egy képernyősíkból kiemelkedő elem került gyártói felirattal. Hasonló dudor felülre is került, és a céljuk az lehet, hogy arccal való becsapódáskor lehetőleg ne a védőüveg kapja az első maflást. Felülre a 8 megapixeles előlapi kamera, a fénymérő, a közelségérzékelő, az értesítési LED és a beszélgetési hangszóró került. Tény, hogy a kávák igen vastagok, ebben a kategóriában viszont ezt nem rójuk föl súlyos hibának, mert fontos szerepük van a védelemben.

Szűk járat vezet a microUSB és jack porthoz, így csak vékony profilú csatlakozók használhatók
Szűk járat vezet a microUSB és jack porthoz, így csak vékony profilú csatlakozók használhatók [+]

A készülék oldalról nézve sem karcsú, viszont kifejezetten karakteres, bár biztos megoszlanak majd a vélemények a narancssárga csíkokat és gombokat meglátva. A jobb oldalon a hangerő fel és le, a bal oldalon pedig a (nem) programozható PTT és a testreszabható SOS billentyű nyomható le. Ezeknél jóval nehezebb a felül található bekapcsolót megnyomni, a képernyőt viszont szerencsére dupla koppintással és a bal oldali gombokkal is fel lehet villantani. Felül lehet egyébként a microUSB és a 3,5 milliméteres jack dugót is csatlakoztatni, már ha a fejük elég vékony, USB-ből például a szerkesztőségben egyedül a dobozban mellékeltet sikerült rendben behelyezni.

A két SIM és a microSD foglalat fedelét a mellékelt "csavarhúzóval" lehet eltávolítani
A két SIM és a microSD foglalat fedelét a mellékelt "csavarhúzóval" lehet eltávolítani [+]

A hátlapon bőven akad látnivaló. Felülre került a 13 megapixeles kamera és a ledes villanó, mellőlük kiabál fel a multimédiás vagy értesítési hang. Kicsit lejjebb, a két csavar és a védőelem eltávolítása után tárulhat a felhasználó szemei elé a normál SIM, a microSIM és az egy microSD foglalat. A teljes vízállósághoz természetesen gondosan vissza kell csavarozni a mellékelt eszközzel a védőelemet. Kicsit lejjebb az NFC logó és pár strapaikon, legalul, narancssárgán csillogva pedig a rögzítésre szolgáló elem található. A myPhone Hammer Axe LTE méretei nem éppen előnyösek, konstrukciója viszont magabiztosságot sugároz kültéri munkához vagy túrázáshoz, ívből meg akad annyi, hogy ne legyen zavaróan kényelmetlen kezelni.

Hardver, UI, gesztusvezérlés

Népszerű rendszerchip a 64 bites, nyolc 1,7 gigahertzes Cortex-A53 magot tartalmazó MediaTek MT6752, mert processzorosan és grafikusan (Mali-T760MP2) is többet nyújt a kategóriaátlagnál, ráadásul a 4G támogatás is megoldott bizonyos keretek között. HD kijelző mellett még kellemesebb a fenti hardverkörnyezet, és a 2 gigabájt RAM ezúttal is alapfelszerelés, akárcsak a microSD-vel bővíthető, 16 gigabájtos tároló. Ez utóbbi viszont két partícióra osztott, és úgy oldja meg a telepítést a rendszer, hogy az egyikre mennek a futtatáshoz szükséges fájlok, a másikra az adatmappák (pl. a játékállományok zöme), és amikor az egyik partíció betelik, hiába van még a másikon szabad hely, oda nem lehet telepíteni, és a microSD kártyára sem, hiába lehet papíron váltogatni az installálás helyét.

A MyPhone Hammer Axe LTE a strapatelefonok között villámgyors
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark myPhone Hammer Axe LTE myPhone Hammer Iron Doogee Titans 2 Cat S50
Rendszerchip MediaTek MT6752 MediaTek MT6572 MediaTek MT6582 Snapdragon 400
AnTuTu 5.x Benchmark 43927 pont 12913 pont 19390 pont 17892 pont
Vellamo Browser 3313 pont 1351 pont 1573 pont 1718 pont
Vellamo Metal 1866 pont 608 pont 762 pont 640 pont
Geekbench 3 (single) 821 pont 317 pont 351 pont 330 pont
Geekbench 3 (multi) 4173 pont 574pont 1145 pont 1084 pont
GFXBench Manhattan onscreen 11 fps nem indult el nem indult el 4,1 fps
Manhattan offscreen 1080p 5,7 fps nem indult el nem indult el 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 25 fps 6,8 fps 9,4 fps 10,7 fps
T-Rex offscreen 1080p 16 fps 1,5 fps 4,2 fps 5,8 fps

A myPhone nem kérdezett: a strapatelefonok között tarolt a teljesítményteszteken, elég csak az AnTuTu vagy a GeekBench eredményeit megnézni. Szerencsére ez a napi használat során is visszaköszön, és bár itt-ott találkozni kisebb dadogásokkal (görgetéseknél a leggyakoribb), az alkalmazáskezelés és váltás pattogós, és a játékok képfrissítése sem hagy kívánnivalót maga után (a Real Racing 3 például folyamatosan futott). Komolyabb melegedés egyáltalán nem jellemző.

MyPhone Hammer Axe LTE kitkatos rendszerfelülete gyors MyPhone Hammer Axe LTE holós felületét a gyártó csak minimálisan szabta át
[+]

Azt is megszoktunk a friss mediatekes rendszerchipek esetében, hogy Android Lollipop rendszert hajtanak meg, a nálunk jár myPhone viszont Android 4.4.4 KitKatot futtatott (ami sokak szerint az utolsó stabil főverzió). Arról nincs információnk, hogy a Lollipop érkezik-e, és hogy ha igen, mikor, a rendszer mindenesetre 32 biten pörög, a megjelenés tekintetében pedig szinte vegytiszta android jár, némi vizuális és szoftveres extrával. Ilyen a már említett MiraVision, ami lehetővé teszi a kijelző kontrasztjának, telítettségének és színhőmérsékletének állítását, természetesen bizonyos értékek között, a panelt például nem tudtuk természetesebb fehérek megjelenítésére rávenni.

A MyPhone Hammer Axe LTE alkalmazásváltója is régies A MyPhone Hammer Axe LTE megjelenítőjének kalibrációs hibáit csak részben lehet korrigálni
[+]

Gesztusvezérlési funkciók is akadnak a már említett kétkoppos felébresztésen túl: kikapcsolt képernyőnél, ha felfele toljuk ujjunkat, ugyancsak felvillan a kijelző, c-t rajzolva a panelre a kamera indul el, és ha a háttérben fut a zenelejátszó, jobbra-balra simítással tudunk számot léptetni, lefelével pedig a lejátszást megállítani. E, M, O és W betűrajzoláshoz mi magunk társíthatunk indítani kívánt appot. Mondjuk az elég fura, hogy nincs se gesztus, se gomb, se alkalmazás a zseblámpa indítására, ami alapkellék szokott lenni a sokrétű használatra termett strapakészülékekben, persze ez a hiány a Play Áruházból gyorsan pótolható.

A MyPhone Hammer Axe LTE kapcsolópanelja felülről húzható le A MyPhone Hammer Axe LTE számos gesztusvezérlési módot felkínál
[+]

Ugyancsak extra a programozható SOS gomb, ami a készülék jobb oldalán, alul található. Beállítható legfeljebb öt szám, amelyekre a billentyű hosszú megnyomásakor a készülék SMS-t küld, illetve egy fő szám is, amelyiket a myPhone elsőre felhívja. A segítségkérő üzenet szövege előre beírható. A kijelző egyébként az SOS és a felette lévő PTT gomb egyszeri megnyomásával is felébreszthető, mondjuk opciót az utóbbi testreszabására nem találtunk (a sima Hammer Axe-hoz jár PTT nevű app, az LTE-shez fura módon nem). Végezetül kesztyűs mód is akad, ami az érintőpanel érzékenységét növeli.

Szoftverek, extrák

Megjelenés szempontjából a szoftverfelület holós, vagyis gyári kitkatos, azaz az UI sötét hátterekkel és egyszerű átmenetekkel operál, a gyártó csak a háttérképeket cserélte le. Az értesítési panelt egy ujjal, a kapcsolópanelt pedig kettővel lehet felülről lehúzni. A 4 x 4-es kiosztású kezdőképernyőt hosszú érintéssel vagy a menü érintőgomb megnyomásával tudjuk újrarendezni, így lehet widgeteket is a főoldalakra pakolni, például a bugyuta megjelenése miatt népszerű bárányos időjárásét. A tálcára öt ikon fér. Az alkalmazásváltót a home hosszú érintésével lehet előhívni.

A MyPhone Hammer Axe LTE telefonkönyve jól hazsnálható
[+]

A telefonkönyv az AOSP-alapú szoftver némileg tuningolt változata, világos hátterekkel. A tárcsázóban működik a gyorskeresés és a gyorshívás, a telefonkönyvben a névjegyek listázhatók vezeték- vagy keresztnév szerint, többféle fiók szinkronizálható, a tételek behívhatók a SIM-kártyákról is, a napló pedig jelöli, hogy melyik hívást melyik számú SIM-ről folytattuk. Akad még AOSP-alapú magyar billentyűzet, amely az üzenet- és email küldővel egyetemben rendben teszi a dolgát. A különféle levelezéseket egyébként a Gmaillel is be tudtuk állítani.

A MyPhone Hammer Axe LTE eszközei között fájlkezelő is akad
[+]

Az eszközök rendre ismerősek lehetnek, hiszen gyári kitkatos a fájlkezelő, a naptár, a galéria, a hangasszisztens, a hírolvasó, az időjárás, a számológép, a teendők, az óra, illetve a SIM- és letöltéskezelő. Nem maradtak ki a szokásos Google appok és szolgáltatások sem. Létezik egy gyors üzembe helyezés nevű alkalmazás is, amely a kezdőoldal kezelését mutatja meg, ezen kívül akad pár myphone-os app, például a Lerni nyelvi oktatóprogram (magyarul nem tud), és más, lengyel nyelvű, eltávolítható extra.

A MyPhone Hammer Axe LTE böngészője AOSP-alapú
[+]

Böngészőként a jó öreg AOSP-alapú szoftver jár, amely rendben kezel több lapot, az asztali elrendezést, a könyvjelzőket és felkínál az offline olvasáshoz való mentést is. Ekkora képernyőn nyilván nem kényelmes hosszú ideig szörfözni, és itt-ott dadog a felület görgetés közben, viszont az oldalak villámgyorsan betöltenek, a kép 4,5 hüvelyken tű éles, és több lap kezelhető anélkül, hogy azok a memóriából egyhamar kiürülnének.

Kamerák, multimédia

A strapatelefonok vásárlásakor talán a kamera a legkevésbé fontos szempont, nem úgy a myPhone-nál, ahol 8 megapixeles előlapi és 13 megapixeles hátlapi szenzort mellékeltek, az utóbbi mellé közepes fényerejű LED is jár. Az AOSP-alapú szoftver mondjuk eléggé fapados a szokásos módokkal (auto, HDR, panoráma, élő fotó, mozgáskövetés) és kézi beállításokkal (expozíció, fehéregyensúly, ISO, színhatások, önkioldó). Az előlapi kamerához arcszépítő is aktiválható, ha nem lennénk elégedettek külsőnkkel. Rendben működik az érintőfókusz, az automatikus pedig egész gyors, nappal és este is.


[+]

Nem rosszak a Hammer Axe LTE nappali fotói. A vonalélesség átlagos, bár némi zaj a zajcsökkentő algoritmus ellenére is maradt a képeken, mindenesetre 13 megapixeles jut elég nyomtatásra való részlet, kivéve a széleken, ahol már a lencse torzít. A fehéregyensúly rendben van, a színek viszont lehetnének élénkebbek, a dinamikatartomány pedig nagyobb, mivel a HDR nem mindig segít a kiégett részleteken. Makrók egész közelről és elegendő részlettel készíthetők, ilyenkor viszont már néha téved az autófókusz. Este rengeteg képzajjal és észrevehető szoftveres élesítéssel kell számolni, mégsem lehetetlen sötétebb körülmények között értékelhető fotót lőni, főleg ha a vaku is besegít. Az sem utolsó szempont, hogy az autófókusz ilyenkor is egész fürge és megbízható. Videofelvétel legfeljebb 1080p-ben készíthető 30 fpssel, közepes kép- és jó hangminőséggel, íme egy klip, itt meg egy 8 megapixeles szelfi .


[+]

AOSP-alapú a video- és zenelejátszó is, ami azt jelenti, hogy semmilyen vizuális körítés nem jár melléjük. No persze nem ez a legfontosabb, hiszen a számok rendezése előadók, albumok, dalok szerint rendben működik, emellett egyszerű hangszínszabályzó is elérhető. A szoftver a WMA állományokon kívül tesztszámaink mindegyikével megbirkózott. FM-rádió is jár a készülékhez RDS-sel. A videolejátszó annyira fapados, hogy érdemes mindjárt egy BS Playert feldobni, amely rendben megbirkózik minden formátummal, akadás nélkül, egészen 1080p-ig. A 2K-s tartalmaknál viszont már észrevettünk dadogásokat.


[+]

A hátlapi hangszóró kiemelkedően hangos, egy építkezésen sem lehet gond a telefoncsörgést meghallani. A minőség már más tészta, a maximum felé zeneélményről nem érdemes beszélni, mivel nagyon zajos a dolog, lejjebb véve, ami még mindig elég jó hangerőnek számít, viszont elfogadhatóan muzsikál, ha nem is kristály tisztán. A gyári fülest érdemes inkább headsetként használni, mint zenehallgatásra. Audiomérésünket ezúttal nem tudtuk elvégezni, mivel a csatlakoztatni kívánt audiokábel műanyag feje annyira vastag volt, hogy nem sikerült a keskeny járatba belecsúsztatni.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Adatkommunikációs fronton sem húzta rövidre a pórázt a myPhone, hiszen a dual SIM-es készülékkel Cat.4-es LTE elérhető 800, 1800 és 2600 MHz-en, 150 Mbps-os elméleti letöltési korláttal, 3G-n 42 Mbps a limit. Minket hanghívás közben a másik oldalon tisztán hallottak, és bár a Hammer Axe LTE hangszórója kissé digitálisnak hatott, a hangerő a legzajosabb körülmények között is kielégítő volt. A készülék dual standy technológiájú, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni, viszont ha az egyikről hívást folytatunk, a másik lekapcsolódik. A kétcsatornás, 802.11a/b/g/n szabványú WiFi modem érzékenységét középszerűnek találtuk, a készülék a jelet pedig többször is elveszítette, és hiába jelezte az aktív kapcsolatot, adatcsere csak a WiFi ki- és bekapcsolása után működött. Fura, remélhetőleg egy szoftverfrissítés megoldja. Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel, az OTG-s képességeket nem tudtuk tesztelni keskeny fejű átalakító hiányában. A GPS modem érzékenysége közepes, és a csúcskészülékekétől a pozíciószerzés sebessége is elmarad. A-GPS-szel azért így is pontosan összejött a pozíciószerzés, csak zártabb terekben kevesebb műhold jelét fogta a myPhone, mint másPhone. Infra nincs, az NFC-ről viszont nem kell lemondani.


[+]

A 3700 milliamperórás akkumulátor hatalmas, a kijelző és a hardver pedig takarékos, így aztán remekelt az LTE-s Hammer Axe telepe. Mi 5-7 órás képernyőidőket értünk el intenzív gyötrés mellett, a készenléti fogyasztás pedig az átlagosnál alacsonyabb volt, így 2-3 napra is kitolható az etetés, persze ezt a kütyüt is le lehet meríteni egy nap alatt. A MinDig TV HD adását közepes fényerőn 12,5 órán át sikerült streamelni egy töltéssel, netezni meg 16 órán át tudtunk (nem elírás). Kicsit ront az összképen a hosszú töltési idő, ami 3 órát is igénybe vehet, függetlenül attól, hogy a gyártói 1 amperes, vagy komolyabb töltőfejet használunk. Energiatakarékossági opciók nincsenek, egyedül az intelligens energiatakarékosság pipáját vehetjük ki. Mondjuk egy ultra energiatakarékos mód egy strapakészüléknél jól jött volna.

Hardveres felhozatalban a nagynevű konkurenseknek is alternatívát állít a myPhone Hammer Axe LTE
Hardveres felhozatalban a nagynevű konkurenseknek is alternatívát állít a myPhone Hammer Axe LTE [+]

Értékelés: myPhone Hammer Axe LTE
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A strapatelefonok nem olcsók, főleg ha hasonló felszereltségű, normál készülékekhez viszonyítjuk. A por-, víz- és ütésállóságnak ezúttal is ára van, forintban kifejezve 100 darab ezres, grammban pedig 232, ennyit nyom ugyanis a vastag burkolatú Hammer Axe LTE. Ez nem kevés pénz, ám jóval kevesebb a hardveres kompromisszum, mint másutt, így van LTE, fürge a nyolcmagos rendszerchip, jó hír a 2 gigabájt RAM, a napfény alatt is egész jól használható a kékesre kalibrált HD kijelző, harsány (bár nem túl szép hangú) a multimédiás hangszóró, van NFC és két használható kamera, az üzemidő pedig kitűnő. Ha hozzátesszük, hogy a fenti ár mellé kétéves gyártói garancia jár, a dual SIM-es myPhone pedig remekül egybe lett rakva, akkor igencsak fel van adva a lecke a konkurenciának.

Mégsem hibátlan az összkép. A két részre osztott 16 gigabájtos tárhely alkalmazásoknak szűkös, mivel ha az egyik partíció betelik, a másikra sem lehet telepíteni, az Android KitKat nem a legfrissebb rendszer, nincs zseblámpa gomb vagy app, a GPS lehetne gyorsabb, a mélyen fekvő jack és USB portok eléréséhez pedig csak vékony fejű kábeleket lehet használni. A tesztkészülék ráadásul többször is eldobta a WiFi jelet. Nyilván a készülékvastagság és a tömeg nem ideális, ám olyan kompromisszum, amit a vásárlókör hajlandó megkötni a színvonalas védelemért cserében, itt a myPhone nem is próbált spórolni. A töltőfejen viszont igen, és gyorstöltési funkciók sincsenek, így az üzemidő mellett a töltési idő is hosszú. Egy erős tetszett plecsnit a myPhone a fentiek után lazán kiérdemel, tényleg ütős vas lapul az IP-védelem alatt, ám az ajánlott minősítéshez túl sok az apróbb baki.

myPhone Hammer Axe LTE

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

myPhone Hammer Axe LTE
MyPhone Hammer Axe LTE Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 151 x 75 x 15,2 milliméter
Tömeg 232 gramm
Színvariációk fekete és narancssárga
SIM-foglalat 1 x microSIM + 1 x normál SIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (326 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6752
Processzor típusa 1,7 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T760MP2
RAM mérete 2 gigabájt
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek BookApart, Rysiek
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 3700 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, IP68-as védelem, ütésállóság 1,5 méteres magasságból

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • CAT S40 - több mint kilenc élete van

    A CAT új „elpusztíthatatlan” okostelefonja szerény specifikációkat rejt, ám a lényeg a külső burkolat szívósságán van, amely ellenáll mindennek, aminek csak egy strapakészülék képes lehet.

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

  • Evolveo StrongPhone Q8 LTE - mint egy falat kenyér

    A StrongPhone Q4-et nagyon időszerű volt már leváltani, az utód pedig nem csak külsőleg lett erősebb, hanem hardveresen is jelentősen fejlődött elődjéhez képest.

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

Előzmények