Csoportteszt: myPhone senior készülékek

Hirdetés

Előszó

A mobiltelefonok gyártói viszonylag lassan ismerték fel azt a piaci rést, melyet azóta egyre többen próbálnak feltölteni úgynevezett senior készülékekkel, melyeket sokan csak nagyitelefonként emlegetnek. Mi talán 2009 végén teszteltünk először efféle masinákat, az akkor a szerkesztőségünkben járt Emporia TalkPremium ötletességével és kivitelezésével egyaránt lenyűgözött minket, ugyanakkor egyöntetű véleményünk volt az, hogy nagyon ronda. Márpedig a funkcionalitásnak nem kell a dizájn figyelmen kívül hagyásával járnia, amire azóta természetesen a kategória koronázatlan királyának számító Emporia ugyanúgy rájött, ahogy a kétkártyás készülékeiről és kiváló garanciális ellátásáról ismert, lengyel myPhone is. A Speedshop jóvoltából most ez utóbbi cég portfólióját kaptuk meg tesztelésre.

myPhone senior készülékek

Egészen pontosan négy készülék került hozzánk: 1045 Simply+, 1062 Talk+, 1082 Elegant, 1090 DECO. Ezek közül korábban csak a legnagyobb sorszámú modellel találkoztunk, mely bár ki volt állítva a 2012-es Veletech kiállításon, de valamiért elkerülte a szerkesztőségünket és sosem teszteltük. Lemaradásunknak hála megdöbbenve tapasztaltuk, hogy dizájn tekintetében mennyit lépett előre a gyártó, más-más módon, de tulajdonképpen mindegyik készülék egyszerre esztétikus és funkcionális is. Ettől függetlenül jelentős különbségek vannak köztük, de pár dologban megegyeznek: mindegyiken 1,8 hüvelykes képátlóval rendelkező, színes kijelző van, melyek azonban szemmel láthatóan más-más szériából kerültek ki és minőségükben erősen eltérnek, ez lehet az egyik legfontosabb összehasonlítási alapunk. Cikkünk ezen kívül az összeszerelés minősége, a gombsor használhatósága, a hangminőség, a tartozékok és extrák, valamint az ár alapján próbál majd meg rangsort állítani a senior kvartett tagjai között.

myPhone senior készülékek

Ami a myPhone termékeinél megegyezik és javításra szorul, az a felhasználó tájékoztatása, valamint a termék csomagolása. Itt továbbra is az Emporia a nyerő, akik méretes, jól kezelhető dobozban rejtik el portékáikat, a kézikönyvük pedig kevés, de fontos információt tartalmaz, ráadásul azok méretes betűkkel, jól érthető módon vannak leírva, ellentétben a myPhone nehezen olvasható, aprócska füzeteivel. Szintén közös a billentyűzet felépítése, ahol az egyszerű kezelhetőség volt a legfőbb szempont. A fel-le mutató nyilakkal tudunk mozogni a menürendszerben, a nagy zöld gombbal okézunk, a pirossal visszalépünk, ilyen egyszerű az egész. A rendszer mindenhol rákérdez, hogy mit akarunk csinálni, ha például tárcsázunk egy számot, akkor a zöld gombbal nem egyből hívjuk, hanem megnyomása után ki kell választanunk, hogy telefonálni vagy üzenetet küldeni szeretnénk-e. A numerikus gombsor is klassz, beszélgetés közben a nullát kell nyomva tartani a kihangosításhoz (igaz, ilyenkor a vonal túlsó oldalán lévő embernek kell hallgatnia pár másodperc éles sípolást), a csillag és a kettőskereszt gombokra pedig egy női és egy férfi arc van festve, ami megkönnyítheti a gyorstárcsázást, illetve a hívott fél memorizálását. A készülékek mindegyikének hátulján van úgynevezett SOS-gomb, melynek megnyomása után a készülék előre beállított számokat próbál elérni, plusz hangosan szirénázik, amivel a közvetlen környezetnek is jelzi, hogy probléma van.

myPhone senior készülékek

Ennyit a közös dolgokról, ezekre az egyes típusoknál nyilván nem fogok kitérni, hanem a specifikus dolgokat fogom vizsgálni. Kezdjük is el!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés