Hirdetés
Hardver, szoftver, vezérlés
Mivel a hardveres felépítést nem hogy homály fedi, de nagyjából olyan szinten hozzáférhetetlen, mint egy random titkosszolgálat adatbázisa, így csak a felhasználói élményről tudunk beszámolni, arról nem, hogy ezért milyen komponenseket tehetünk felelőssé. Annyit tudunk, hogy 128 megabájt saját tárhellyel gazdálkodik. Nehéz megállapítani, hogy az érintőkijelző érzékenysége nem kifogástalan, vagy maga a hardver nem bírja el a rendszert, bár erős a gyanúnk, hogy mindkét eshetőség egyszerre áll fenn. Az összhatás mindenesetre igen lomha és esetleges, szinkronizálás közben pedig maga az alkalmazás is használhatatlan szintre lassul.
Az apró listák görgetése nehézkes és pontatlan, személyes paramétereket (tömeg, életkor stb.) beállítani igen macerás, márpedig kénytelen vagyunk. Gyakran keveri az érintő és a húzó mozdulatokat. Emellett még dadogós is, az animációk utánhúznak, néha elfelejti, hogy mit akartunk, vagy csak túl sok, vagy rosszul értelmezett az input, ekkor a legjobb megoldás visszatérni a startmezőre (óralap) és újrakezdeni. A felhasználói élményt egyrészt a reszponzivitás alacsony foka, másrészt a gyenge hardver és/vagy optimalizálatlan szoftver nem meghatározható mértékű elegye teszi nehézkessé.
Az óra önmagában sem teljesen életképtelen, egyrészt órának használható, ha az idő szinkronizálását kikapcsoljuk és manuálisan adjuk meg a dátummal együtt, valamint a korlátozott komplexitású aktivitásfigyelő is működik. Itt mondjuk, mindenképpen végig kell szenvedni a személyes adatok bevitelét, mivel az alkalmazás letöltése és az adatok mentése ellenére ezeket nem szinkronizálja össze a két rendszer. Ebben a formában lényegében egy kevéssé kompetens, kevés memóriával bíró aktivitásmérőt kapunk egy meglehetősen nagy órával kombinálva.
A felhasználói felület egyébként tetszetős, noha nem teljesen logikus. A főképernyő lényegében az óralap, amit magán a készüléken (az óra-ikon alól, vagy a kezdőképernyőt hosszan nyomva), vagy a mobilalkalmazásból is cserélgethetünk. Ez utóbbi mondjuk, nem igazán akar összejönni. A kínálat eltérő a két felületen, az órán változatosabb megjelenítési módok állnak rendelkezésre, itt van lehetőség egyéb információkat is tartalmazó felületet beállítani. A navigáció gesztusalapú, és mint említettük kissé esetleges. Az értesítési panelt a főképernyőt alulról felfelé simítva szedhetjük elő, elvileg akkor is, ha nincs mit megjeleníteni. Már, ha sikerül bejutni a felületre. Ez akkor sem egyszerű, amikor tényleg találnánk ott tartalmat, így gyakran csak az értesítés tényének ismeretéig jutunk el, azt nehéz kideríteni, hogy ki az, és mit akar. A tapasztalat azt mutatja, hogy a kezelési útmutató instrukciói ellenére értesítés esetén érinteni kell a kijelző alját, nem pedig simítani. Lényeg az, hogy simogatással ez esetben nem jutunk sokra.
Az órán lefelé simítva viszont megbízhatóan kerül elő egy kvázi-gyorskapcsolópanel, ahol az akkumulátor töltöttségét számszerűsítve és sematizálva is láthatjuk, valamint a kapcsolódás állapotát. Mármint hogy van-e Bluetooth kapcsolat, vagy nincs. Alatta három gyorskapcsoló: repülő üzemmód, némító és háromállású fényerőszabályzó. A repülőgép mód egyébként nem működik, először a telefonon kell aktiválni, utána meg már felesleges az órán is, lévén ezzel megszakítjuk a kapcsolatot. Akkor van jelentősége, ha a telefon hálózati kapcsolatainak újraaktiválásával nem óhajtunk egyben az órához is visszakapcsolódni. Az alattuk lévő ikonra nyomva a telefon megkeresése lehetséges, hatótávon belül a készülék csipogással jelzi hollétét. Itt még mehetünk egyet jobbra, tehát balra simítva az időjárást csekkolhatjuk. Ezt mindenképpen az alkalmazásban kell beállítani, ami vagy helymeghatározás alapján működik, vagy manuálisan vihetjük be a kívánt helységet.
A főképernyőtől balra az aktivitásmérő kifejezetten ötletesen kialakított, összesített felülete kerül elő, a kijelző szélén lévő színes csíkok az egyes mérési aspektusok célhoz viszonyított teljesítését mutatják arányosan, innen jobbra lapozva pedig az egyes tevékenységek aktuális eredményeinek számszerűsített adatait láthatjuk. Visszalépi egyet alapesetben a kijelző alját érintve tudunk, egyes felületeken viszont a jobbra húzás is megegyező eredményre vezet. Itt mondjuk pont nem. Az első alkalmazásképernyő a főképernyőn balra simítva válik elérhetővé, elrendezése pedig körkörös, amelynek közepén az óralap kicsinyített változata látható.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!