MyKi Junior 3G - videÓra

Hirdetés

MyKi alkalmazás, összegzés

A MyKi alkalmazás kábé ugyanazt tudja most is, mint a Touch esetében, csak itt bejön a képbe a videohívás és a fotóküldés, ami ennek a motyónak a plusz funkciója a 3G hálózat támogatása miatt. De ettől eltekintve nincs érdemi változás. A fülekre osztott felület főoldala az óra aktuális helyzetét mutatja, plusz a fontos információkat arról, hogy milyen a térerő és hogyan áll a töltöttség. Ha lapozunk egyet, akkor a következő fülön megadhatunk két biztonsági zónát, ha ezeket elhagyja az óra, akkor kapunk riasztást. Nyilván evidens, hogy van az órában GPS, de azért ennek a pontosságát érdemes némi ráhagyással kezelni, mert beltérben azért nem tökéletes. Sebességhatár is bekapcsolható, ha tudjuk, hogy a gyermek elvileg maximum futkos és gyalogol, akkor bizonyára nem árt, ha értesülünk arról, hogy éppen 40 km/h-val halad valamerre, mert akkor lehet, hogy valami olyasmi történik, ami váratlan.


[+]

A következő fülön a lépésszámláló adatai látszanak, ennek maximum statisztikai szerepe lehet, illetve van egy üzenetkezelési felület is, ahol a kapcsolattartás zajlik. Itt szöveges, képes és hangjegyzet jellegű üzeneteket tudunk küldeni, visszafele szöveg nem tud jönni, de emoji igen. Nyilván lehet hang alapú hívást is indítani, hiszen az órában levő SIM elérhető, a videohívás pedig az alkalmazáson belül zajlik. Az óra csak az előre megadott számoktól fogad hívást és csak ezekre lehet indítani is, a névjegyzéket pedig az alkalmazáson keresztül tudjuk szerkeszteni. Két fontos kontakt kitehető az óra menürendszerének kezdőlapjára, hogy könnyen el tudjon minket érni a gyermek, ezekhez képet is rendelhetünk.


[+]

Az SOS funkció is alapvetően erre a két, kiemelt névjegyre küld riasztást, vagy az óra számlapjának balra simításával lehet ezt aktiválni, vagy az oldalsó gomb legalább 3 másodperces benyomva tartásával. Tudjuk még babrálni az egyéb beállításokat is, mint amilyen a színséma és a főképernyő elrendezése, a kijelző fényereje, valamint az appon át is be tudunk állítani riasztásokat.


[+]

A fogaskerék ikonnal jelzett beállítási felületen tudunk új órát csatlakoztatni, illetve a meglévőt törölni, valamint szerkeszteni. Az értesítési paraméterezést is itt érjük el, hiszen kiválasztható, hogy milyen események kapcsán jöjjön a telefonunkra notifikáció. Még a lépésszámlálóhoz is rendelhetünk elérendő célszámokat, ha akarunk. Értelemszerűen az egész történet működtetéséhez okvetlenül szükséges, hogy a telefonunk rendelkezzen internet kapcsolattal, de ma már ez eléggé alapvető. A MyKi Junior 3G egy kicsit kiforrottabb terméknek tűnik, mint a Touch (noha például nincs az óra alján érzékelő, ami riaszt akkor is, ha a gyerek leveszi a csuklójáról a holmit), a 3G támogatás egy csomó új funkciót nyitott meg, az alkalmazás egy fokkal jobban kezelhető és egyszerűbb, az árazás kapcsán pedig számottevő eltérés nincs a másik modellhez képest, ha esetleg kártyafüggetlenül szeretnénk megvenni, de akkor nekünk kell gondoskodnunk a megfelelő SIM-ről. A MyKi Touch is szolgáltatói kínálatban volt életképes ajánlat, a Junior kapcsán ugyanezt a konklúziót vonhatjuk le, a Telekonál ugyanis két év hűséggel 0 forintért hozható el a szerkentyű, ha valaki vállalja a havi előfizetési díj megfizetését.

Bog

A tesztkészüléket a Cellect biztosította. Köszönjük.

Azóta történt

Előzmények

  • MyKi Touch gyerek okosóra teszt

    Nem újkeletű ez a termékkategória, azonban az egyik szolgáltató is belistázta itthon a MyKi eszközét, ami aggódó szülők egyik menstvára lehet.

Hirdetés