Motorola Xoom 2 - minőségi tábla

A Motorola tabletje is eljutott a második generációhoz. Külsőleg nagyon profi, a belső viszont sikerülhetett volna jobban is.

Külső

A Motorola szerencsére nem nagyon vádolható azzal, hogy többé-kevésbé burkoltan másolgat másokról, a Xoom 2 formájához is saját kútfőből merítettek ötletet. Az alany a ma kapható egyik legszebb okostelefon, a RAZR lett, melynek jellegzetes, lecsapott sarkait átmentették ide. Ezzel nem csak jól megkülönbözteti magát a többi tablettől, de a legkevésbé sem vádolható azzal, hogy az iPadot másolja. Nyilván egy tablet alapvetően továbbra is egy bazi nagy kijelző, tehát nagyon sokat nem lehet trükközni vele, viszont a Motorolának mégis sikerült. Ami pedig igazán jó, hogy nem csak a formát, hanem a minőséget is átmentették a RAZR-ről. Noha kevlár borításról itt szó sincs, a hátlap szinte teljes felületét fém borítja és a szélek nagyon kellemes tapintású, puha és matt műanyagból készültek. Ez egyrészt stabil fogást ad, másrészt az ujjlenyomatoknak is elég jól ellenáll. Az összeszerelés gyakorlatilag hibátlan, teljesen egyben van a gép, semmi nyikorgás, lötyögés vagy elálló elem. Azt meg úgy mellékesen megjegyezném, hogy az egész gép (beleértve a belső elektronikát is) vízálló bevonatot kapott. Ez nem azt jelenti, hogy bedobhatjuk a Balatonba, hanem a ráfröccsenő víz nem tesz kárt benne. Talán nem veszi zokon a kedves olvasó, hogy ezt nem próbáltam ki. Jó hír, hogy nem csak jócskán vékonyabb, hanem könnyebb is lett. Az előd erősen 70 deka feletti súlyát több mint 10 dekával karcsúsították.

Motorola Xoom 2
[+]

Elölről nyilván a kijelző dominál, ami ezúttal 10,1 hüvelykes. A felbontás szokványosan 1280x800 pixel, a képminőség pedig kellemes, ugyanis IPS panelről van szó. A betekintési szög nagyon jó, a fényerő se rossz, akárcsak a színek, viszont kültérben nagyon tükröződik a Gorilla Glass üveg, de ha nem a vakító napon állunk, akkor amúgy jól olvasható. A kereten jutott hely egy előlapi kamerának, valamint egy állapotjelző LED-nek is, továbbá valahol van egy fényszabályzó szenzor.

Motorola Xoom 2
[+]

A hátlap szerintem nagyon jól néz ki, a kékesszürkés fém és a fekete műanyag ízléses kombináció. Az elmaradhatatlan Motorola logó mellett itt találjuk a kamerát, mely kis dudorként trónol a felső perem közepén. Ide kerültek a sztereó hangszórók is, amiért nagy piros pont illeti a gyártót. Végre egy olyan megoldás, ami nem csak addig működik, amíg a kezünkbe vesszük. Ezt biztosan nem takarjuk le, ugyanakkor ahhoz is jó helyen vannak, hogy a hangokat normálisan halljuk. Nyilván nem ad házimozi élményt, viszont a hangerejük igen masszív, kár hogy teljesen feltekerve már torzítanak.

Motorola Xoom 2
[+]

Oldala igazából szinte csak alul és felül van, mert a két oldala élszerűen le van csapva, ettől az egyébként se durva 8,8 mm-es vastagsága még kevesebbnek érződik. Balra valóban nem is került semmi, viszont jobbra rejtették el a hangerőszabályzót és a bekapcsolót. Előbbi még úgy-ahogy használható, utóbbinak sajnos egyáltalán nincs nyomáspontja, az embernek fogalma sincs, mikor nyomta meg eléggé, csak a készülék reakciójából tudjuk meg. Talán ez a legbénább része az egész kütyünek, ami főleg azért kellemetlen, mert nincs is rajta más fizikai gomb. Alulra került a microUSB és a microHDMI kimenet, utóbbiért megint egy jó pont, hiszen nincs szükség adapterekre, igaz, hogy kábelt se kapunk hozzá. Felül van a 3,5 mm-es jack és egy rég látott érdekesség, az infraport. Kicsivel később kiderül, mire is jó ez a ma már inkább viccesnek ható megoldás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények