Motorola Edge 50 Fusion - jó fogás

A legszerényebb Edge 50 vérszegényt hardvert kapott, a stílussal viszont nincs gond.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Edge 50 Fusion egy nanoSIM-et fogad be és eSIM-et enged programozni, minden hazai 4G/5G sávra felkapcsolódva. Tiszta és jó minőségű a beszélgetés mindkét oldalon, megbízható közelségérzékelővel. WiFi 6 helyett WiFi 5 modemmel kell beérni, de jó az átviteli ráta (802.11a/b/g/n/ac, 2,4, 5 Ghz, Direct, HotSpot). A Bluetooth 5.2-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s vezetékes kivetítés nélkül (Type-C, MTP, OTG). Villámgyors és pontos a pozíciószerzés (A-GPS, GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou, QZSS), megvan az iránytű, a gyorsulásmérő és az NFC. Csak a barométer és az infra maradt ki.


[+]

Az 5000 mAh puszta névérték és a gyakorlatban derül ki, hogy a Fusion igazán kellemes 6-7 képernyőórát kihoz egyetlen töltésből, másfél-kétnaponta esedékes etetéssel a dobozban mellékelt, 68 wattos töltővel. Ez igazán hosszú, igaz: most a töltésidő is ráérős 30 perc alatti 60%-ig és 65 perc alatt 100%-ig jutva, a vezetékmentes opció pedig kimaradt.


[+]

Motorola Edge 50 Fusion
Pro
Remek fogás és tapadás, IP68 védelem
Fényes, 144 Hz-es pOLED kijelző
Sokrétű felület, 12/512 GB-os konfiguráció
Sztereó hangszóró, 5G, eSIM
Hosszú üzemidő, töltő és tok a dobozban
Kontra
Áron aluli hardver
Nincs HDR támogatás, jack kimenet, microSD bővítés, WiFi 6
Átlagszintű képfeldolgozás és videók
A hangfelvételen is lehetne csiszolni
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 10 pont
Szoftvertámogatás 7 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8,5 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (12/512 GB, HUF) 169 990

Verdikt

A Fusion szó szerint az Edge 50 család leggyengébb tagja, a Snapdragon 7s Gen 2 chip ugyanis jelentős lóerő hátrányban van a konkurenseihez képest. Aki viszont hajlandó a visszafogott játékélményt és az átlagtempójú alkalmazáskezelést, illetve a 3 + 1 évvel elégséges szoftvertámogatást elfogadni, egy friss és üde rendszerű telefont kap remek külsővel, jó fogással és kitűnő tapadással. A 12/512 GB-os konfiguráció olyannyira bőkezű 170 ezer forintért, hogy elfért volna a magyar polcokon a 8/256 GB-os is 150 ezerért, az viszont hivatalosan nem kapható.

A magasabb árat tulajdonképpen igazolja a remek üzemidő, a tűéles és fényes panel, a gazdag és illatos doboztartalom, valamint a korrekt nappali fotós minőség. Viszont messze nem olyan profi a képfeldolgozás, mint a Pixel 7a esetében, hiányzik az S23 FE színvonalas zoomja és videós oldalon is maradtak hiányosságok, hogy ne a kamera legyen a Fusion erőssége. Ahhoz viszont elég sok mindent csinál jól, hogy egy haloványabb plecsnit besöpörjön: a stílus mögött tartalom is van, úgyhogy átvitt értelemben is jó fogás.

Motorola Edge 50 Fusion

Bone123 a.k.a. Hidegkuti Zoltán

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés