Megnyitotta kapuit a WWDC

Bevezető

A mai napon nyitotta meg kapuit a WWDC (a rövidítés a Worldwide Developer Conference szavakat takarja), mely az Apple éves fejlesztői konferenciája. Az öt napig tartó rendezvénynek ismét San Francisco városa ad otthont, a fő helyszín a már ismerős Moscone West, a nyitóbeszéd viszont a Bill Graham Civic Auditoriumban kapott helyet. Az eseményt hagyományosan nagy érdeklődés övezi, a fejlesztők és a telekommunikáció világa iránt fogékonyak egyaránt találhatnak érdekes tartalmakat, a teljes program itt látható.

Habár elsősorban egy fejlesztői konferenciáról van szó, a rendezvény a szokásnak megfelelően egy nagyszabású megnyitóval startolt el, mely inkább a felhasználóknak és a sajtónak szólt. A keynote ugyanis egy kimondottan hangsúlyos előadás, mely egyaránt szól az előző időszak eredményeiről és az elkövetkezendő hónapok irányáról. Ez egyébként az előadókon és a hangnemen is egyaránt érzékelhető, a megnyitó ugyanis teljesen kódmentes volt. A keynote-ot természetesen ismét lehetett élő streamen is követni, a közvetítéshez mindössze egy Apple TV-re vagy egy Safari böngészőre volt szükség.

A megnyitónak otthont adó Bill Graham Civic Auditorium
A megnyitónak otthont adó Bill Graham Civic Auditorium

A műsort természetesen Tim Cook nyitotta meg, az Apple első embere ismét statisztikákkal indított, elsősorban az alkalmazásboltra fókuszálva. Az App Store idén lett öt éves, a kezdeti ötszáz szoftverról két millióra nőtt a letölthető programok száma, a fejlesztők az elmúlt évben 50 milliárd amerikai dollárt zsebeltek be. A számadatok utáni prezentációkat négy egységre bontották, a watchOS és az iOS mellett a tvOS és a frissen átnevezett macOS is kapott egy saját blokkot. Nagy csokorra való újdonság érkezett, a következő oldalakon összeszedtük a fontosabbakat, az okosórás és a telefonos rendszerekre fókuszálva.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Előzmények

  • Apple iPhone SE - se vele, se nélküle

    Az almás vállalat egy rendkívül kompakt méretű készüléket dobott piacra. A külső már ismerős, a belső pedig bivalyerős, a kamera és az üzemidő is dicséretes. De vajon ez elég lesz a sikerhez?

  • Apple iPhone 6s Plus - extra felszereltség

    A nagyobbik almás készülék szélvészgyors az A9 chipsetnek köszönhetően, a testvérmodellhez képest nagyobb felbontású kijelző, jobb üzemidő és OIS-es kamera jellemzi.

  • Apple iPhone 6s - Nyomás utána!

    A cupertinóiak újdonsága külsőleg nem sokat változott elődjéhez képest, ám nyomásérzékeny kijelzőt, nagyobb felbontású kamerát és rendkívül erős hardvert kapott.

Hirdetés